Mennyi ideig érleljük alaplevünket nikotin booster felöntése után?

Még az alapot keveri.

Értem :slight_smile: De azt megtette már?

Tisztelettel

2 kedvelés

Igen :laughing:

1 kedvelés

Mert ha nem, én másként csinálnám.
Ami nagyon kell neki annyit külön kevernék aromával készre.
A nagyobb adag meg mehetne alaplének és az akkor már mindegy mennyit áll.

Tisztelettel

3 kedvelés

Igen, ez egy hasznos ötlet. :+1:

3 kedvelés

Sajnos nagyon sokan vannak így, elnézést kérek előre is, de fordítva ülnek a lovon.
Egymástól tanuljátok ezeket az “alaplé” keveréseket?
Első mindig az aroma, longfillek esetében ez akár 30 ml, de 50 ml-set is láttam már, nagyban eltéríti a végeredmény összetételét, ha nem ezt vesszük “alapnak”.
Ha DL-re kell a liquid, megoldható a 100% VG-vel való felöntés és 100-120 ml liquid esetén 15-20 ml nic shot; ez már egy fokkal kedvezőbb keverés, de én mindig is a számolással kezdem, aztán fecskendővel, vagy mérőpohárral kimért PG és VG adagokat adok hozzá az aromához végül jöhet a nic shot. Nem olyan bonyolult mint, amilyennek tűnik.
Bocsi ha valaki sértésnek veszi.

Nem csinálok alaplét. A nik az alappal kb 48 óra alatt egyenletesen elkeveredik, innentől kezdve, hogy az érés az alappal, vagy külön történik mindegy. Az én logikám szerint ha olyan aromát keversz aminek kell a 30 nap akkor kb 48 óra múlva használhatod.

1 kedvelés

Arra válaszolunk amit kérdeznek…és nem volt szó aromáról a kérdésben! Szóval akkor “ki ül fordítva a lovon”? :grin: :wink: :smiling_imp:

1 kedvelés

Alapfolyadék esetében én mindig nagy mennyiséget keverek. Általában valamelyik üres Floravitás flakonba PG vagy VG. Először a kimért nikotint töltöm bele aztán mehet a PG, VG. Ezt összerázom kb 10-15 percig majd félreteszem ameddig kitisztul a folyadék. Utána megint összerázom és amikor kitisztult már használom is. Kimérem mehet bele az aroma, összerázom és szívom. Nem szoktam nagyon érlelgetni stb… Amit a tankba töltök az gyorsan beérik a többi meg addig is összeérik a flakonba amíg nem azt szívom. :smiley: Ha esetleg többet keverek be akkor csak az egyik keverésem jár pórul :sweat_smile: a többi azért általában beérik mire oda jutok, hogy azokat kezdjem szívni.

De szerintem ez is mindenkinél változó és ezért nehéz erre pontos választ adni mert mindenkinek az a bevált amit megszokott, ha éppen nem ilyen utolsó pillanatos a megszokás mint nálam, hogy akkor keverek ha már teljesen kifogytam akkor simán kivárható az az idő ameddig ténylegesen összeérnek az alapanyagok mert addig is van mit szívni. :sweat_smile:

13 kedvelés

Értjük, köszönjük :slight_smile:

Azt azért fejtsd már ki nekem, hogy számodra mi a baj, a saját előre bekevert alapében?
Te miből gondolod hogy amit te csinálsz az az egyetlen helyes út?
Pl. én longfilet se veszek, mert nettó átb@szásnak tertom, de nem is ítélek el senkit aki azt használ.
És bármilyen hihetlek nekem akkor is kijön az általam előre kikevert alap léből az általam elvárt telibe 12%-es NIC 50/50 PG-VG.
Nem az a baj hogy leírtad, hanem az, és már nem először hogy azt hiszed hogy te vagy a “helikopter” és mindenki más hülye.
Én egy kicsit, azért nagyobb alázatot várnék el, a kezdők nevében is.

Tisztelettel

Mindenkinek más jön be, nem egymástól tanuljuk. Illetve de, egy kicsit igen. Vannak variációk, kinek mi válik be. Ez egy fórum, mindenki megosztja a véleményét, tapasztalatait. Kipróbáljuk. Esetleg jobb nekünk. Mert mindenki más, ezért mást is szerethet. Emiatt miért ülnénk fordítva a lovon? Ha más jön be jobban, akkor nem mi ülünk fordítva a lovon hanem mindenki más :sweat_smile: Ó, dehogy venni sértésnek, ez is egy vélemény :slight_smile: Nincs ezzel baj, sőt jó is a határozott vélemény. Biztos megvan az alapja, a miérje, hogy miért látod így. Kíváncsi lennék, hogy miért vélekedsz így, mi bajod volt az előre kevert alaplével. Mi volt a gond, miért nem jó, mit tapasztaltál? Ezt nem mondtad el, fejtsd ki kérlek, hogy miért rosz szerinted, mi a hátránya az előre alaplé keverésnek szerinted.

3 kedvelés

Ki hogy szokta meg. Én se keverek előre alapot, mindig csak azt, amit be is aromázok. Egyrészt kisebb a problémákra való ráfutás esélye eltarthatósági szempontból(1 ‘keverés’ lépcső kimarad; Pg-Vg-nic-aroma négyesből minden folyadék útja egyirányú, nincs egy köztes keverés,tárolás), másrészt 1.5%-20% között ingadozik az aroma mennyisége esetemben. Úgyhogy @MVDDOGG után szabadon,szintén először számol,utána csak a szükséges mennyiséget kever. Nem az én seggemből jön a napfény, hogy ezt csak így lehet, nem kívánok vitát nyitni róla .Csak Így szoktam és ez tünik célszerűnek :smiling_face:

Szerk. :És mivel így soknak tünhet az állandó méregetés meg fecskendős,mérőpoharas pepecselés(az is), na EZÉRT keverek mérlegen, nem térfogat után. Minusz 1 probléma :+1:

4 kedvelés

Egyetértek veled, nálunk ebben az játszik szerepet hogy 3-an három félét szívunk…az meg szívás.
Meg ugye az snv-k. De szerintem minden megoldás jó, kinek mi a kézenfekvő.

2 kedvelés

Én az alapléhez a Nikotin (C10H14N2) 2 Nitrogénjét mindig a végén, tankba öntés előtt adom hozzá.
Így nem kell szellőztetni, azonnal robban.

1 kedvelés

Én ezt el fogadom , hogy neked így jó
De azt te sem mondod ha valaki nem így csinálja az fordítva ül akármin is?:slight_smile:
Illetve én soha nem mondta hogy ahogy én csinálom csak ez a jó :slight_smile:
mindig csak annyit hogy én így csinálom(így szoktam meg, nincs okom változtatni)
Én amúgy sem hiszek a Szent Grálban az élet egyetlen területén sem,
ami mindenkinek, minden körülmények között jó :slight_smile:

Tisztelettel

4 kedvelés

Szerintem nem akart senkit meg bántani(remélem) emberek vagyunk néha lehet rossz napunk.

2 kedvelés

De remélem kizárólag csipesszel !!!:smiley::smiley::smiley::smiley:

Én úgy szoktam, hogy amikor már látom, hogy ki fogok fogyni és ami be van keverve, azt nem kívanom, olyan ráírok Évire, hogy miújság? :rofl:

2 kedvelés

Akkor jobban teszi, ha ő is hűtőben tartja :joy:(hm…külső raktár módszer :joy:)

2 kedvelés

Most lehet hogy nekem van, én vagyok túl érzékeny :slight_smile:

Neki már volt hasonló, azt sem álltam meg szó nélkül.
Miért van az ,hogy ha valakinek van tapasztalta az te vagy,
te még sem minősítesz senkit, bármilyen hülye is a kérdés ?
(ez meg inkább olyan téma, ahol mind a két féle megközelítés védhető)

Tisztelettel

2 kedvelés