Nikotinos alaplé kérdés

Sziasztok! Végül a liquidcity-ről rendeltem revoulut alaplevet 3mg-osat 1 litert. Az lenne a kérdésem, hogy ugye az alap az 850ml, hozzá a 15x10ml 20mg booster volt, amit bele is öntögettem szépen. Szinte tej színűre ráztam. Viszont nem bírom ki, hogyha már most nem tudom elkezdeni érlelni az aromáimat. Szerintetek bekeverhetem így? Vagy várjak amíg kitisztul ez a tejes szín a rázás után? Netán várnom kellene napokat?

Előre is köszönöm válaszaitokat!

Nincs gond csak sok apró buborék van benne a rázástól . Keverheted nyugodtan.

2 kedvelés

Így keverjem felrázva, vagy ha kitisztul a lötty? Esetleg a Nikotin ugyanannyi lesz benne amennyit akarok? Attól félek, hogy amit belelötyköltem, hogy nem lesz egységes és hol nagyon erős marad, hol semennyi nem marad

Várj kb 24-48h az alatt szépen egyenletesen elkeveredik és utána az aroma.

1 kedvelés

Akkor ez jó kérdés lesz. Fogytán a löttyöm nagyon. Most kérdéses, hogy azonnal keverhető aromába, vagy mégiscsak várni kell

Ha úgy érzed, lelkiismeretesen összeráztad, keverheted​:grin:

2 kedvelés

Minimum 1 napot szoktam várni, de inkább többet, hogy rendesen elegyedjen minden mindennel. Én leghamarabb is csak reggel kevernék ebből.

3 kedvelés

én egy mérőkancsóban keverek…soha nem literes flakonban. A nic alappal való keveredésére 1-2 órát szánok, közben többször átkeverem alaposan egy sima evőkanállal. Utána mehet a porciózás és az aroma hozzáadása (nálam ez utóbbi már nincs)

1 kedvelés

Én most a napokban csinaltam alapot, százhuszonvalahányat ráztam rajta. :grin:

1 kedvelés

Én semmit nem keverek előre, mindent akkor amikor aromázok.
A 3mg-os alapleved attól függően, hogy mennyi aromába tolod 3 alá fog menni. Ha teszem azt egy longfilbbe teszed ami mondjuk 1/3 arányban tartalmazza az aromát és 2/3 alaplevet töltesz hozzá… hát jócskán felhígul ha kiszámolod.
De ha már, akkor töltés előtt felráznám minden esetben. Szerintem a nic előbb utóbb lemegy az aljára. Ezt onnan sejtem, hogy időnként van olyan tank amibe pár napig nem szívok bele és az első pár slukk erősebb.

2 kedvelés

Eltérhet az, hogy kinél mi vált be…egyszer keverem flakonban rázva, fel-le forgatva…hát, nagyon nem lett jó. A teteje és az alja eltérő lett érezhetően, napok múltán is. Amióta mérőkancsóban csinálom minden oké.

1 kedvelés

Dettó, mindent külön tárolok és csak akkor öntöm össze, amikor keverem a kész cuccot, előtte teljesen felesleges, meg nehéz tartani a pg-vg arányt és a nik tartalmat is.

Az aromát is bele kell számolni a kész levesbe pg-nek, főleg ha valaki sok snvt használ.

Csak egy példa: van 5mg-os 70vg 30pg alapod, majd fogod és a dinner lady (33%) snv-be beleöntöd. Azaz a 60ml-s flakonba töltesz 40ml alapot a 20ml aroma mellé. A vége 60ml 53pg 47vg lesz 3.3mg-os, szóval a közelében sem lesz annak, ami a terv volt…ha aroma koncentrátumot használsz 2%-ban, ott kb mindegy.

Ha veszünk egy átlagosabb snv-t, mondjuk egy journeyt (20%), ahol 120-as flakonba van 24ml aroma, ott a vége ennek 44pg 56vg lesz és 4mg. Szóval ez már nem annyira durva, de azért ez is jelentős eltérés.

2 kedvelés

Közben eszembe jutott, hogy én 70vg-s alapot használok…a 40-50vg-s jóval hígabb, ezért gondolom könnyebben is vegyíthető, akár flakonban rázással

2 kedvelés