Alaplé + nik

Sziasztok. 1 hete kezdtem bele ebbe az egész vapós témába. (11 év masszív analóg dohányzás után egyik napról a másikra átváltottam, ma van a 7. nap hogy nem gyújtottam rá)

Rengeteg helyről olvastam többféle módszert de valahogy nem éreztem azonosnak őket ezért nem vagyok biztos benne.Szóval ma hozza a futár a 70/30 Ultrabio alapot + 70/30 (40X10ml) 15mg nikotin shotot.
Összeöntöm az alapot meg a rengeteg kis nikotin shotot, majd miután jól felrázom hagyjam nyitott kupakkal 24 órán át levegőzni, vagy rázás után zárt kupakkal 4-5 óra után már keverhetem is az aromával? Ti mit csináltok vele? Több helyen azt olvastam, hogyha ezt nem megfelelően csinálom simán elronthatom az egész alapot.

Mivel 1 literes az alap ezért 1 literhez megfelelő longfilleket vettem hozzá. Egyszerre csak 1-2 t keverek ki a többi vár majd a sorára. Szóval azt szeretném még kérdezni, hogy miután kikeverek egy longfillt és várom a gyártó által ajánlott érési időt. Ez idő közben naponta rázzam és nyissam ki pár percre? vagy elég csak megrázni párszor, esetleg még rázni se kell? :grinning:

Köszi előre is ha bárki válaszolna

2 kedvelés

Nikotint nem szükséges érlelni meg szellőtetni.
Ha rám hallgatsz mindent az adott aromához keversz ki. Aromához hozzátöltöd a nikotint aztán az alaplevet - felráz érlel - fogyaszt.
Ha most kezded és összekevered az összes nikotint az alaplével, mi van ha nem lesz jó az erőssége, vagy bármit véletlenül elrontasz? Ott állsz egy hektó számodra használhatatlan alappal.

7 kedvelés

Ja és sztem elég a rázás, én legalábbis még sosem szellőztettem semmit a lakáson kívül :laughing:

7 kedvelés

Szia @Para Üdv nálunk, érezd jól magad! :blush::heart:


Ezt akkor szoktam javasolni, ha zavar valakit a csípős alap. Van aki szereti, ha csíp, mert keresi a cigi feelinget ami az e-cigi él a TH-ban vetül ki. Vapevilág első szabálya: Minden szubjektív! :grin: Gázok termelődnek az alapban is és a liquidben is, sőt… Rázás során még több, mert meg van “bolygatva” a liquid. Ezért szokás szellőztetni, hogy a felgyülemlett gázok ne tegyék csípőssé a liquidet. De, ha neked ez jön be, akkor egész nyugodtan kihagyhatod a szellőztetést.

Ez így nem teljesen igaz. A nem megfelelő tárolás miatt szokott egy alap tönkremenni. Fényvédett, hűvös helyen tartsd és minden rendben lesz vele. És itt megjegyezném, hogy a természetes fény tud csak kárt tenni benne, a mesterséges nem. :slightly_smiling_face:

Igen, így kell. De ezt is csak akkor, ha zavar a csípősség. :slightly_smiling_face:

Van aki észre sem veszi, hogy csíp. Én nem is értem. Szerintem azt nem lehet nem észrevenni. :slightly_smiling_face:

Mindemellett egyetértek @Deepfreeze - vel. Amíg kezdő fázisban addig érdemes pár variánst gyártani, hogy rájöjj melyik az amelyik maximálisan kielégíti a nikotinéhségedet. Ha erősre sikeredik nullás alappal tudod higítani, ha gyenge akkor pedig lesz még boostered feltúrbózni. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Én mindig 0-ás alapot veszek, mostmár külön vettem 1l pg-t és 1l vg-t, és csak a leves készítésekor rakom össze, pg-vg-nic-aroma, rázogatom egy percet, aztán mehet pihizni. Akkor jó, ha csíp :rofl: :rofl: :rofl:

8 kedvelés

én pl egyszer kevrtem így össze öntöttem a 0 alapot a nicotin shottal utánna össze ráztam és avval ugye fel is öntöttem a longfilt aztán 1 napot pihentettem vagy 2 napot és lehetett is szívni​:blush::wink:

3 kedvelés

most meg már nem szarakodok hanem úgy csinálom,hogy veszek 6mg alapot 70/30 at és avval keverek mindent longfill illettve 10ml kimérős aromákat is.:wink::sweat_smile:

3 kedvelés

Eddig 6mg-os kész 10ml-es liquidet szívtam az elmúlt 1 hétben és pont tökéletesnek érzem ezt a 6mg-ot,ugye az alapom 600ml és ehhez öntenék 400ml 15mg nikotin boostot és így lesz 1 lityo 6mg-os.
De köszi a tipped a későbbiekben megfogom próbálni így is kikeverni.

2 kedvelés

Én pl nem mindent keverek ugyanolyan erősségűre, talán ezért is alakult ki ez a szokásom.

1 kedvelés

Köszönöm!

ÁH értem kicsit most megnyugodtam, hogy végülis nem lehet a használhatatlanságig elrontani a szellőztetés miatt. Ha már benne van a nikotin az alapba, tehát van egy nikotinos alapom. Az eláll egy olyan fél évig szellőztetés nélkül a hűtőben, amíg el nem fogy?

Ez már tényleg az utolsó kérdésem, gondolom nektek akik már benne vagytok ezekben évek óta elég fárasztóak lehetnek ezek a kérdések :sweat_smile: köszi az alapos részletes választ,meg mindenkinek aki írt már most úgy érzem hogy megvilágosodtam egy kicsit.

1 kedvelés

KB 2 évig áll el az alap. A hűtő tökéletes. Sokan ott tárolják. :slightly_smiling_face:

Szó sincs róla. Hisz az információátadás miatt is jött létre az oldal. Ha 100x teszel fel egy kérdést akkor 100x válaszolunk. :blush:

5 kedvelés

pl én nem rakok semmit a hűtőbe szoba hőmérségleten van mindig nekem eddig semmi gondom nem volt vele​:blush::wink:

6 kedvelés

Szintén zenész, csak 500ml/18mg/70/30 kész alap! :wink:
Nem kell az agytekervényeket ezzel megdolgoztatni! :laughing:

Bekeverése 42.3 másodpercet, vesz igénybe az életemből! :laughing:

6 kedvelés

nekem a 18mg alap már sok én anno mikor kezdtem az e cigit avval álltam át mondjuk de már nekem sok lenne így 6mg használom de ugye ha olyan alappal keverek sem lesz 6mg erősségű a kész leves hanem valamivel gyengébb lesz mint a 6 mg.:wink::blush:de igen a longfillek nem sok időt vesznek igénybe csak fel kell tolni alappal és kész is max 1 2 napot szokott állni nekem de van pl olyan aromam is ami hónapok óta áll még odáig nem jutottam el vele,hogy megkóstoljam​:sweat_smile:

2 kedvelés

8-9éve tolom a 18mg, nem tudok lejjebb menni, nekem ez jó MTL vonal csak! :wink:
De viszont, egy valamit nem értek a kezdők miért nem kész bekevert alapokkal kezdik? Azzal nem kell semmit agyalni, sőt a hibázás is = a, 0. szerintem! :sunglasses:

6 kedvelés

Igen nyílván ésszerűbb lenne meg könnyebb nekik az biztos mint méricskélni meg számolgatni de ugye ez is szubjektív ki hogyan csinálnja,valakinek ez tetszik valakinek meg az.:blush::wink:Én pl próbáltam már úgyis,hogy vettem 0 vg alapot plussz a booster 20mg nikotinnal ugye longfillbe raktam 2*10ml 20mg nikotint aztán fel toltam sima 0mg vg alappal de vissza álltam a sima nikotinos alapra.De viszont még a 100ml 100mg nikotinnal nem kevertem sosem azt még nem próbáltam ki​:wink::sweat_smile:de lehet egyszer majd ki fogom próbálni azt is majd.Csak 0 vg meg 0 pg kell meg a 100ml/100mg nikotin kell hozzá.:wink:

3 kedvelés

Mert kb 1 olyan oldal van ami árul kész alapot. :slightly_smiling_face: Van ahol már eleve alap sincs, de az a pár hely ahol még van ott boostereznek a törvény miatt.

5 kedvelés

Ez így igaz, de akkor is egy próbát az elején megér szerintem, szerintem! :slightly_smiling_face:

Alapból tudok 4.oldalt, de így igaz ahol még van ott boostereznek is, de szerintem az összes szlovák shop árul szerintem, szerintem! :wink:
Ha majd nem lesz én is kénytelen leszek boosterezni, de remélem ez sohasem jön el! :wink:

5 kedvelés

Én ha közelről kell akkor csak egyet tudok, az EliquidVG-t.

6 kedvelés

onnan szoktam rendelni én is alapot csak 3 nap a szállítás álltalában​:blush::wink:

2 kedvelés