Melyik legyen?

Egyébként érdekes téma ez is, mert én is simán használtam még a 3-4 éves akkukat is, mert működött, de az akkuk kondiciója folyamatosan romlik. Lehet, hogy használja az ember, de korántsem fogja azt a teljesítményt leadni annyi ideig, mint új korában. Amikor elkezded használni onnantól kezdve folyamatosan romlik az akku teljesítménye, egyre kevesebb ideig tudja adni a maximumot. Márpedig a vape élményhez szerintem szükséges, hogy az akksi kondíciója jó legyen, különben lassabban fog porlasztani, ezáltal változik az íz és az élmény is. És persze az ember ezt menet közben nem veszi észre, hiszen ez a romlás nem egyik pillanatról a másikra megy végbe, hanem szép lassan, apránként. De ha egymás mellett van egy zsír új akkuval szerelt, meg egy 2 éves, akkor simán meg lehet különböztetni őket egymástól.

Ehhez a felismeréshez nekem kellett egy dicodes mod, aminek az elektronikája kijelzi nemcsak az akku aktuális töltését, hanem a tűzelés során kivett teljesítményt is. Régen, amíg ezt nem figyeltem, csak azt láttam, hogy ó mág 3/4-ig van az akku, akkor az még jó Most meg simán bejelez az elektronika, ha a félig töltött akkura ráeresztek egy 4-5 mp slukkot, hogy hoppá, low battery. Így már nem használom 2 napig az akkukak, hanem 1 nap után csere, mert érezni, hogy fárad a gőz.

2 kedvelés