Mágneses keverőgép, és a "nagy" keverés kísérlet

Ne haragudjatok, de a végén a fűtőszálat nem tudja elkerülni a liquid, az pedig fém, ha jól tudom… Plusz ott a tank, ami szintén fém.
Elnézést kérek, én vagyok az , aki fémbögréből issza a teát. :smiley:

10 kedvelés

Fontos a keverés közbeni melegités?
Simán, szobahőmérsékleten, fűtőlap nélkül kevésbé hatásos?

7 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face: 40 fokra hevítve érhető el a legjobb keveredés, állítólag. Én az István videóit néztem meg, mielőtt vettem volna gépet, és abban az mondja, hogy a sebességet, és a hőfokot is kikísérletezte, hogy mi az ideális.:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

A homogenizációt a hő segíti elő. Fűtőlap nélkül is lehet keverni, csak kb 3x annyi ideig kell mint fűtőlappal.

7 kedvelés

Sziasztok! Zoli jól mondja kell a hő! Annak idején már “Harry” is fűtőlappal készítette a keverőgépet! Régebben magasabb hőfokon készítették, de a tapasztalat azt mutatja 36-40fok között a legjobb. Nem tesz jót a nikotinnak a magasabb hőmérséklet! Sokan a radiátorra teszik 24órára!

7 kedvelés

Sziasztok.
Megtetszett a keverő gép, ezért tegnap este építettem egyet, viszont keverőbabám az nincs.Kipróbáltam úgy, hogy egy darab csavart dobtam bele a teszt folyadékba és keveri úgy is, csak ugye a csavar az hozzá ér az edény aljához.Lehet ebből probléma, hogy belekoptat a folyadékba minimális üveget vagy műanyagot a súrlódás miatt?

4 kedvelés

Ez komoly? És hogy csináltad, mi kell hozzá? :o

4 kedvelés

Szia @anon10070209 :slight_smile:

Én úgy gondolom, sajnos mindkettőre meg van az esély. :pensive: A csavar ha nem saválló, vagy rozsdamentes akkor úgy gondolom kioldodhat belőle egy idő után valami. Illetve, ha karcolja az üveget akkor szemcsék is kerülhetnek a liquidbe.

4 kedvelés

Szervusz !

https://aaszertar.hu/17335-poligon-magneses-kever-babak

4 kedvelés

Egy pc ventilátor, 12v adapter, 2db mágnes, plexi üveg, pár db csavar. Kb. ennyi és akkor már van egy csúnya keverőgéped :smiley: . Ezt az egészet érdemes beleépíteni egy villanyszerelős kötődobozba és akkor néz is ki valahogy. Persze lehet rá tenni potmétert, kijelzőt is de nekem így is jó . A táp az 350mA körül legyen és akkor nem fogja túl gyorsan pörgetni a ventit.

2 kedvelés

Itt egy link : https://www.youtube.com/watch?v=pULMRL_34MQ&ab_channel=ZoltánPéterSzabó-Sóki

5 kedvelés

Hát köszönöm :wink:
De ezek közül kb semmink nincs itthon.
Talán a régi pc ventije, és ennyi.
Szóval ma sem épitünk, és asszem a rendelés reálisabb nálam
Viszont azon gondolkodtam, hogy alig alig van olyan aroma ami izlene. Talán 10-ből 1 ha bejön.
Az snv pedig szinte az összes.
Ahhoz meg felesleges lenne a gép.

Mindenesetre köszönöm a válaszodat es a linket is. :slight_smile:

6 kedvelés

Sziasztok. Rengeteg olvasás után. Én is beadtam a derekamat. Vásároltam keverőgépet. Igaz , nem új, nem Vida féle. Épített ez is Gunner János építette. Eddig beért liquidet kevertem át. 12 óra keverés után, azt kell mondanom megérte megvennem a gépet. Újra érzem azokat az ízeket amiért, ezt az aromát megszerettem. Akinek van lehetősége szerezzen be gépet. Megéri, és ezt én mondom, aki idegenkedett tőle.

11 kedvelés

Sziasztok hát nekem kész lett a kis masinám :heart:Edigi tapasztalatom,csak pozítív , nekem olyan ízek is elöjöttek amit idáig nem vettem észre :slightly_smiling_face: gyümölcsös levest 24 orán keresztül kevertem,lágy selymes lett a végeredmény ,dohány 48 órát szintén …egyszóval aki teheti invesztájon be egyre nem fogja megbánni​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Szia. Ennek nagyon örülök. :smiling_face_with_three_hearts: Némely dohányosnak a 72 óra sem árt. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Sziasztok nekem szépen muzsikál

5 kedvelés

Szervusztok !

Nekem van egy csomagom ami március hatodika óta a kicserélőben vesztegel ! :frowning:

4 kedvelés

Megérkezett az enyém is.

10 kedvelés

Bevállt?

1 kedvelés

Túl sokmindent nem tudok mondani , ma vettem át a postán. Kipróbáltam, működik, de ennyi egyelőre .

4 kedvelés