Közepesen erős liquid keverése?

Sziasztok! Abban kérnék segítséget, hogy 220ml 50pg-50vg 20ml aromával hány ml nikotint tehetek, hogy egy jó közepesen erős legyen a cucc? Köszönöm :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Hát ez egy erősen setup és ízlés függő dolog. Mondjuk nekem a közepesen erős az mondjuk 10mg, de ennek nem ez a menete. Először meghatározod az erősséget, összekutyulod a pgt a vgt és a nikotint, így egy nikotinos alapot fogsz kapni. Majd utána adod ehhez hozzá az aromát a megfelelő százalékban. Használd a keverdét.

Például ha 100 ml nullás alaphoz hozzáadsz 100 ml 20mg-os boostert, akkor kapni fogsz 200 ml 10mg-os levest. Ha az a 100ml már ízesítve van 100ml-re és hozzá raksz még 100 ml, akkor nagyon fel fogod hígitani az ízt.

Javaslom, hogy kis mennyiségekkel kisérletezd ki a neked megfelelő nikotion és aroma százalékot és csak utána essél neki 100-as nagyságrendekben keverni. Kezdésnek 10-20 miliket keverj csak be, amíg nincs meg a tuti.

10 milit egy kevésbé jó keveréből is gyorsan el lehet pöffenteni, 200ml szar levesnek már a felénél utálni fogod az egészet…

5 kedvelés

Köszönöm válaszod! Azt tudd totál kezdő vagyok! :woozy_face::slightly_smiling_face:Nos a liquid az szett ben jön 2x110ml 2x10ml aromával… Én ezt egyből úgy ahogy van egybe keverem. A nikotint csak dohányboltból tudom 10ml formában venni. Jól gondolom ha 220ml leves kap 10ml nikotint 5%os lesz? Kb 15ml szándékozom beletenni szerinted mehet? (erős dohányos voltam) 3hete elf bar t használok… Most jön egy pod, mert elf drága​:flushed::pinching_hand::slightly_smiling_face:

Várdai István üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2022. jún. 7., K 18:16):

3 kedvelés

Ezt nézted már? Ajánlom, hasznos.

https://diy.vaperina.cc/alap-keverde/

220ml-hez ha hozzárakod az aromát 240ml lesz, ha erős dohányos voltál szerintem egy 9mg alapból kelleni fog. Az közel 200ml booster, ha 20mg-osról beszélünk…mert azt nem írtad milyen nikotinról van szó. És akkor lesz összesen 440ml kész levesed, aminek jó eséllyel 0 íze lesz. :sweat_smile:

Dohányboltot meg el kell felejteni, az internet lesz az új otthonod.

20mg-os booster

Szóval szerezzél be boostert, a meglévő alapodból és boosterből csinálj a keverde segítségével 20 ml 9 mg-os alapot, ahhoz keverj 10% aromát és azt próbáld ki első körben. Aztán gyere vissza és meséld el milyen lett. Az aromát általában az összes mennyiséghez adják meg a gyártók, szóval tudni kéne a pontos típusát, meg a nikotinét is.

Sőt, első körben még ne keverj semmit semmivel, lássuk mid van.

4 kedvelés

Még baromi nehéz e téma agyamnak​:roll_eyes::laughing:szóval 10ml/18mgnikotinos liquid et tudok beszerezni vivo t az alap szett az 110ml pg +110ml vg +2x10ml aroma… Ezt a levest mennyi ml nikotinnal kell kevernem, hogy egy kb 3mg os ciginek feleljen meg?

Várdai István üzent innen Vaperina <noreply@vaperina.cc> ezt írta (időpont: 2022. jún. 7., K 19:17):

4 kedvelés

@Ispy utolsó linkjét nézd meg kérlek az a nikotin jóval olcsóbb :blush:
Egy 10 ml (20mg nick) tegyél 25ml pg és 25 ml vg 0as alapot, így kapsz 60 ml 3,33 mg nikeset

3 kedvelés

Nehéz ezt így megfeleltetni egymásnak, mert az ecigi az nem dohányzás, másképpen hat, nagy a szórás kinek mi a megfelelő. Ezeket a dohányboltos szarokat meg felejtsed el. Vegyél 250 nullás alapot, 20 darab 20mg-os nikotin boostert, valami aromát kezdésnek és kész is vagy.

Alap

Nikotin booster

Aromák

2 kedvelés

3mg az nálam a hegyi levegő kategória, de még a 6-os is. :sweat_smile:

1 kedvelés

Nekem is, most bealltam erre a 10-es hibridre, de még így is… Na tudod​:sweat_smile:

2 kedvelés

Hát néha én is vágyom a karcosabbra, de nincs pofám 4 év után fejjebb menni, így is 6-tal kezdtem. :grin:

2 kedvelés

Nem tudom milyen erős az elf bar, de ha tényleg erős dohányos voltál akkor 18mg/ml-es liquid-del kezdenék mtl-ben szívva…aztán idővel lépésenként csökkentheted is. (akár 3-5mg/ml-ig is, ahogy én) Itt egy keverősegéd program (angolul)…én ezt használom LINK

3 kedvelés

8 bejegyzést új témára osztott fel: Mi a különbség a különböző ellenállású porlasztók között?