Milyen liquidet ajánlanátok kezdésnek?

Köszönöm a sok ötletet és tanácsot. A dohányzási szokásom pedig : töltött cigi, napi 10-12 szál ( összejövetelen 20-30 szál). Milyen Liquidet ajánlanátok Erősségre. Illetve én kevés gőzt szeretnék. Ahhoz milyen arányú alaplé ajánlott?

5 kedvelés

50-50% vagy 70%PG-30VG

Szerintem 12-18mg az átállás miatt. Napi 40 szál után nekem bántó volt a 18mg-os toroknál 50-50%-os aránnyal. 1Hét alatt mentem le 6mg-ra. De ez csak személyes.

http://eliquidvg.eu/alapok/nikotin/alapok-alap-100ml

Mivel neked sincs még kész liquided, és az érési idő miatt, ez lehet számodra a legjobb irány, ezért SNV aromákat ajánlók.
https://www.liquid-aroma.hu/aromak-es-koncentratumok/osszes-aroma-gyarto

6 kedvelés

Szia. Én három éve űzöm a vapelést. Azt hiszem, ez alatt mindent kipróbáltam. Mert eleinte nagyon köhögtem, égette, szárította a torkomat, stb. Először is van a növényi glicerin. Ez felelős a minél több gőzért. Van a propilénglikol ez benne az ízfokozó adalék. Van a nikotin, vagy a niksó, kinek melyik jön be, mg/ml -ben adják meg hozzájuk az erősséget. Utoljára, de nem utolsó sorban az aroma, melyek keverési aránya 3 -tól 15 % -ig variálható, a gyártó által ajánlottól ameddig te nem érzed elég erősnek az ízét, létezik ezer fajta. Van akinél elmaradhatatlanok a dohányos ízek, másnál a gyümölcsös-mentolos a nyerő, én váltogatni, kevergetni szoktam őket, akár 3-4 félét is különböző arányokban, kísérletezgetek, kóstolgatom. Volt idő, amikor tiszta glicerint szívtam, mert azt hittem a propilén köhögtet, pedig épp fordítva van. Mostani keverékem 75% PG, 25% VG (ízbajnok) ebből az alapból rendelek 1 litert, majd hozzá keverek az eliquidvg.eu - ról rendelt 2 DL 30 mg/ml -es nikotinos alapból. Aromáim: Heisenberg, RY4, symhony, Djrum black, Solub Rotterdam, most ez van,de kipróbáltam sok mást is. Volt, hogy siettem volna a nikotinról leszokással, de tény, hogy a vége, elmentem a trafikba dohányért. Aztán szívtam együtt is a dohányt, és a gőzt, megállapítottam, hogy kell bele a nikotin, legalább 12 mg/ml, hogy ugyanazt az élményt hozza. Szívtam én niksót is, ha kevés a liquidben az aroma, annak olyan tengeri só íze van, és szintén szárítja a torkot, akár a propilén. Nem voltam tőle elragadtatva. Kaptam előre kevert liquidet 21 mg/ml niksóval, de esküszöm abban az aroma sem 10 % volt, hanem sokkal több. Porlasztós kazánnal egész jó volt. Most a 6 és 12 mg/ml nikotin erősség közt váltogatom, ugyanis nem kevertem be előre az egészet, épp ezért. Hátha nem lesz elég erős? Akkor inkább rendelek utána, ha a nikotinos előbb elfogy. A cigit elszívod, és a csikket eldobod. Ha áttérsz avval fog eltelni a napod, hogy kevergetsz, kóstolgatsz, rendelgetsz ezt azt innen -onnan, majd meglátod. :slightly_smiling_face:

10 kedvelés

Köszönöm szépen a segítséget mindenkitől. Kicsit még zavaros a dolog, de legalább már el tudok indulni :blush:. Mi az az ár, ami elfogadható az alaplevek és aromák körében? Láttam 5700ft 500ml 3mg nikotinos 50-50 alaplé. Az jó ár?

4 kedvelés

Az ár jó, de szerintem felejtsd el az 500ml-t. és próbáld ki a 6-12mg-os dolgokat először 100-100ml-ben, amihez veszel egy 1-1SNV aromát. 3mg kb olyan, mintha akarnál egy nagyon kevés torokhatást.

5 kedvelés

Igen, olyan árban mozognak az alapok.
Sokan (köztük én is) a Floravitától vesszük külön-külön a hozzávalókat (PG/VG), majd eliquidvg.eu-tól a nikotinos alapot.
De ha ennyire nagyon az elején vagy, akkor szerintem ne nagy tételekben gondolkozz, mert ha valami nem klappol, az gáz (pl. rossz íz, PG érzékenység, egyebek). Próbálkozz SnV kiszerelésekkel, longfillekkel, tapasztald ki, hogy milyen ízek tetszenek, mennyi nikotin az ideális számodra, stb. Ennek az útnak az eleje rengeteg kisérletezéssel jár, ha komolyabban beleásod magad :slight_smile:

7 kedvelés

Liquidhall.com -ról veszel 50-50-es 1000ml 0-ás alapot, hozzá két 10-es csomag booster (az is 50-50-es legyen) és abból tudsz keverni magadnak, akkora mennyiséget, amilyet szeretnél, meg vegyél fecsiket, aromákat vagy snv-ket, pár ízt, ha összejön a 18k akkor ingyenes a szállítás, az alap és a booster úgy is el fog fogyni, de mível nincsen összekeverve így lehet kisérletezni.

Én alapot innen szoktam rendelni, de persze vannak más források is, azokról nincsen tapasztalatom.

Utána a keverdében meg ki tudod számolni miből mennyit kell rakni.

https://diy.vaperina.cc/alap-keverde/

Sajnos az elején jobban meg kell nyomni a bankszámlát, de 1-2-3 hónap és már pluszban leszel (vagy nem, haha :rofl: ), erről itt páran tudnánk mesélni…de éves viszonylatban már azért mindenkinek pozitív a mérleg, szerintem.

De az is lehet opció, hogy ha van véper innen a közeledben, akkor ő segít neked, esetleg tudsz próbálni, akkor már jobban lehet vásárolni, sok szívást meg lehet spórolni, csak nem tudjuk hol laksz. :grinning:

5 kedvelés

Úgy ahogy írják. 1-2 dl alap kezdésnek elég, igaz, később rendelhetsz többet, mert nagyobb tételben olcsóbb. Nálam az 1 liter az kb negyed évig elég. Ha valamilyen hozzávaló elfogy, előbb rendelek. 30 ml-es flakonokban szoktam keverni, azaz a fiam adott üres Béres cseppes üvegeket, azokba ((szinén 30 ml) Ha elmegyek hazulról, viszek magammal egy 30 ml-es műa. flakont, amiben az aroma jött. Abba öntögetem át az anyagot. Idehaza sötét falú üveg, kirándulásra műanyag, aminek van pucukája utántöltögetni.

3 kedvelés

Ja és tapasztalatból mondom: ha snv-t veszel, ami általában 100-120ml flakonban van, akkor se keverd be ész nélkül az egészet, mert ha élvezhetetlenül szar íze van számodra, akkor ezzel az alapnak és a nicnek is lőttek, szóval érdemes inkább pepecselni vele és kis mennyiséget, 5-10 ml készíteni elsőre, ha az jó, akkor mehet a többi. Sok gyártó van, sok íz, mindenkinek más jön be (vélemények egyenlők a zéróval), ha nem figyel az ember hirtelen nagyon drága hobbi lesz a vépelés (ami egyébként sem olcsó).

Én pont itt szivogatom az első szar ízt, a fele már elment, csak 60ml van hátra, ja meg a másikból még 30ml, és még két 120ml-es, amiket sajnálok kiönteni, de azokat el nem szívom, az tuti, inkább nevelgetem őket még pár hónapig. :rofl: :rofl: :rofl:

Ha mindent kilocsoltam volna a wc-be, ahogy kellett volna, az durván 30k a vízműveknek, ennyire azért nem megy jól. Szóval csak óvatosan. :+1:

Nade nem elrémiszteni akartalak…

9 kedvelés

Nagyon elszálltunk az árakkal a kezdő 20.000Ft-hoz képest. :joy:

8 kedvelés

Ha valaminek szar íze van, az valami mással keverve még jó is lehet, érdemes kísérletezni. Töményen nem jó íz se a keserű, sem a sós, mégis ha nem lennének, sokkal szegényebbek lennénk. Van olyan íz, amiből kevés kell, hogy valami pikáns legyen az eredmény. A Heisenberget sem szívogatom én töményen, a dohányos ízeket fűszerezgetem vele. A Fred Master-től is tisztán okádhatnékom van, dohányos ízűbe óvatosan adagolva elfogyott.

5 kedvelés

Innen próbálj meg rendelni, ha nem akarsz kevergetni még. Ezek kész eliquidek, amit csak szívnod kell.

Ezekkel egy hetet várnod kell. Előtte is fogyasztható, de annyira nem jönnek ki az ízek addig.
Több íz miatt megtalálhatod, hogy mi jön be neked.

4 kedvelés

Próbáltam, de az egyiknek nagyon dúrva mű pisztácia íze van, ami minden mást elront, a másiknak meg nagyon haloványka vanillia, azt mondjuk még lehet majd párosítani valami más desszertel, mert ugysincs semmi íze, illetve van valami enyhén vajas utóíze, amit utálok.

2 kedvelés

Én amíg nem kevertem,a theliquidcity -ről rendeltem a kész liquideket.Van 10 és van 20mg/ml-es,10ml kiszerelés.Ezeket tudtam és tudom csak elszívni.
Rendeltem a többi oldalról is az általuk csinált kész liquidet,de számomra az összes elszívhatatlan​:bangbang:
Csak amit a theliquidcity-ről rendeltem azok jöttek be.Azok a gyári liquidek és nem a boltosok csinálják.

3 kedvelés

Az nicsalt, napi 11-12 szál mellett szerintem sok lenne, és drágább is, mint a base liquides nosmoke.

3 kedvelés

A 10mg/ml-es kiszerelés miért lenne sok?:slightly_smiling_face:
Biztos igazad van,de én sok helyről rendeltem már az áruház által kikevert liquidet és tényleg elszívhatatlanul rosszak nekem.Ellenben egy Riot vagy egy Dinner lady-vel,amik finomak,így megjött a kedvem.Ha nem a gyáriakkal kezdtem volna,nagyon gyorsan abba is hagytam volna.Ha nincs valaki közelében egy régebbi vaper,aki tud adni egy kicsit a saját keveréséből ami tuti finom,nehogy egy rosszban kapjon bele és elmenjen a kedve​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Nem vagyok megbékélve a nicsalttal… Teszteltem, de olyan gyorsan megadta a nikotint mindkét mg. Hiányzott a többi slukk, mert nem kívántam.
11-12 szál viszont annyira kevés cigi szempontból, hogy itt valószínűleg még a dohányzás is egy élmény minden szálnál.

3 kedvelés

@Katalin_Bagi Eleg rendesen elmegyunk megint tul sok infoba igy nikotin ugyben. Amit irni tudok az egyreszt az, hogy az ajanlott ertekek egyenfuggoek. Leirom en hogy jartam:
Napi 2-2,5 doboz Tigris Zsofi utan valtottam. Mikor sikerult bevasarolnom mindenbol, akkor szembesultem azzal, h magyar nikboltbol (allami neven dohanybolt, leanykori - es azotasi is valos csak nem hasznalt - neven mutyiboltboltbol vettem “boostert”.
Szerencsere longfillt es Longfill SnV-t lehet kapni itthon, szal a mentest legalabb nem a …boltban kellett megvennem.
Feltem tole, mert a legjobb megoldasom 15mg/ml-re jott volna ki, ami az ajanlott 18mg/ml-tol azert elmaradt.
Igy maradt a puding probaja (ami sajna rossz pelda, mert nalam a puding az igy ontjuk ki a … ami pocsek) az eves szoval bekeverve 12mg/ml-re
Nos,eros volt. Azert tudom, h eros volt, mert ugyanazt ereztem mikor a 2mg-os nicorett drazset toltam el a repulon es 10-15 percig nem tudtam nyelni. Szal sok.
Uh higitottam, 9mg/ml volt a kovetkezo => elviselheto, de nem kellemes.
Ezek utan 6mg/ml-re higitottam es ugy kellemes volt.
Masnap azert kuzdenem kellett kicsit az elso slukkok elott es utan, de 15-20 utan mar nem volt gond. Es tuti biztos vagyok h niksoval ez meg kevesbe kellemetlen.
Hogy neked mi fog bejonni az nem tudom, de szerettem volna ha latod az erosseg relativ :wink: sok sikert, jo gozolest! :slight_smile:

11 kedvelés

Valaki felvilágosíthatna mi az az SNV ? Már többször meg lett említve, de én sem tudom.

1 kedvelés

Shake and vape. Egy nagy flakonba hígított érlelt aroma, amit csak fel kell tölteni alappal. Általában 60, 120 ml csabi flakonban van.

3 kedvelés