Kox vagy valami más?


Sziasztok, megosztanék veletek egy érdekes tapasztalatot. Melóban szétszedtem a tankot, mert kicsit folyatta a levest-gondoltam kilazult a vatta. Úgy is volt. De ha már szétszedtem, akkor arra is gondoltam, hogy leégetem a kanthal coilt és új vattát teszek be. Ez is így lett. A képen látható cuccos jött le a coilról. Nagyon emlékeztetett fémreszelékre. Ezért beleöntöttem egy kávésüveg fedelébe, aminek vékony műanyag az alsó része. ( illetve az üvegen ez a felső része). Gyenge mágnessel alányúltam és ahogy mozgattam a mágnest, úgy mozgott a “kox” is. Szóval a koksz nem koksz. A változó hőterhelés hatására a fém revésedik. Ez pedig szépen leválik amikor hirtelen hűtjük le a felületet.
Sajnos ezen el kell gondolkodni,mert biztos vagyok benne, hogy nem csak a képen látható szép nagy darabkák válnak le, hanem mikroszkopikus méretűek is.
Igaz hogy Horn Gyula megmondta, hogy be a szervezetbe,de van rá 5ft-om, hogy nem éppen erre gondolt… :).
Van egy anyag, ami hőálló. A hőállósága annyit jelent, hogy dinamikusan változó hőterhelésre sem revésedik. Ez pedig az 1.4841 vagy kémiai összetétel szerint az X15CrNiSi25-21 acélötvözet. Valaki esetleg nem tud ilyen huzalt 0,4 mm átmérőben? Kipróbálnám, hogy hogyan működik…:slight_smile: Én nem találtam a neten.Esetleg használ már ilyet valaki, vagy hallott róla? Válaszokat előre is köszönöm.

Juj ez erős volt ilyen pontos összetétel. Na Józsi bacsit meg kérdeztem a hegesztés koronázatlan királyát mert itt van mellettem egy köpesre. Aszondta nézd mög a hegesztő huzalok közt :sweat_smile::grin:

1 kedvelés

Első használat előtt felhevítetted rendesen a huzalt szépen egyenletesen ízzott mindenhol lekapartad róla ahol nem ?

Milyen munkakörnyezetben dolgozol? Nem lehet, hogy valahonnan belekerült? Mondjuk a levegőzőn keresztül. Én nem koksznak nézem, ahhoz túl sok, és a kinézete sem hasonlít. Huzalt pedig csak úgy nem tudsz ennyire tönkre tenni, hogy darabokra hulljon.

Akkor hajrá…mindenki csekkolja mágnessel az elhasznált tekerésről lehulló ‘kokszot’ :slight_smile:

2 kedvelés

Vagy a tüdőt :smiley:

5 kedvelés

10 micronos szűrő, para lecsapaó, olaj lecsapó, oszt ha utána is van akkor van bibi :rofl::rofl::rofl:
image

Vagy kell egy ilyen mágneses reaktor mint a. Vasembernek! :rofl:

Majd az össze szedi a részecskéket! :rofl::joy::rofl:

Én még ilyet, és ennyit sosem láttam. Használok Kanthalt, SS-t, Claptont, NiFe is van. :thinking:

hegesztőhuzalt még nem láttam 0,4 mm-t, de ez nem azt jelenti, hogy nincs is. Amúgy az 1.4841-et is ausztenites rozsdamentessel hegesztik…szóval az nem lenne jó… :slight_smile: köszi a választ és a tippet.

persze, úgy lett betéve, ahogy kell.

Ez porózusnak tűnik, az én kokszom ragad a nedvességtől.

2 kedvelés

Ez egy Sea Wolf 32G+0,3x0,8 lapos alien clapton kanthal huzal :slight_smile:

Szia,ez is nedves, ameddig a coil a helyén van. Aztán amikor a vízbe kerül leázik róla a ráégett trutyi és ezek a lemezdarabkák,revék maradnak.Amúgy bárki kipróbálhatja otthon, hogy mi jön le a coilról,csak egy kis mágnes kell hozzá…:slight_smile:

1 kedvelés

Nem tudom, ha maga a karikás ostor lenne megfonva Kanthalból, akkor is sokallom. Még ha az általad írt huzal valamelyik komponense (gondolom a vékony körülhatároló) esik így darabokra, akkor is gáz… :roll_eyes:

1 kedvelés

Kínai gyártás, lehet hogy teveszőr… :smiley:

1 kedvelés

Azt tán csak nem eszik meg… :smiley:

80%-ban irodában vagyok, amúgy a huzal nincs tönkremenve, benne is hagytam a tankban. Nem úgy nézett ki, mint amit már le kellene égetni,csak ha már szét volt szedve, akkor megcsináltam. A vatta is fehér volt,szóval nem volt indokolt a karbantartás, csak meglazult a vatta. Motorozok és a hátsó dobozban van az ecigi,gyakran elborul és rázkódik sok kilóméteren keresztül.(Ezért is van kizárólag egy szett befogva kültérre :slight_smile: )Ilyenkor kilazul a vatta.

Mindenképpen beszerzem, kösz ia tippet… :joy:

Értem, minden világos. :slightly_smiling_face: Ám akkor sem értem mi okozhatja, van mi ez. Nekem újabban le sem válik, mert nincs esélye megvastagodni.