Ki mit rendelt? Ki mit kevert?

Azhad’s Old Times megvolt már?
Pár napja azt is szívom. Egy elég kiegyensúlyozott dohányos aroma. Enyhe hamutàl, éppenhogy lopakodik a latakia.
Eddig a legjobb analóg utánzatom.

Eddigi legjobb javaslatom közepes és erősebb dohányzásról átállóknak. :+1:

Amúgy a maga módján finom is.

Van benne Virginia és Kentucky vonal.

4 kedvelés

Még nem A világ pénze,meg ideje kellene,hogy mindent megkóstoljak,amit szeretnék​:grin:

3 kedvelés

Természetesen, mondhatni rendszeres vásároljuk vagyok, eddig maximális megelégedéssel! :slightly_smiling_face:

@Zolika kolléga jól mondja, inkább a másik véglet a legnagyobb kérdés! :grin:

2 kedvelés

Itt találtam:
https://eliquidonlineshop.com/kereses?controller=search&s=tpa
de 2 esélyes, egyszer rendeltem tőlük Casablankát 10ml-t:

ez jó volt, felbátorodtam, és vettem 30ml-t, bár ne tettem volna.

1 kedvelés

Maradós lesz nálam, nagyon jól kijövünk egymással, a Latakia Hybrid után! :+1: :facepunch:

3 kedvelés

Sziasztok,

Én próbáltam több fajta ízt csümölcsösből. Szinte csak a sárgabarack, öszibarack, sárgadinnye, amit kellemesen el tudtam pöfékelni. Nem jött be se málna, se alma, se trópusi, se citrom, narancs, még a málna sem. Vaniliát se bírtam. Csoki fajták sem. Túl erőteljesek vagy hogy mondjam. Úgy vettem észre, hogy inkább csak a nagyon lágyabb gyümölcs íz, ami jó. Az erőteljesebb, erősen karakteres ízeket nem bírom. Nem is tudom hogy lehetne jellemezni ezeket, amik nem tetszenek, de pl a sárgadinnye pont az ellenkezője. És nem azért mert sok lett volna az aroma a folyadékban.

A dohány ízek egyátalán nem jöttek be. Próbáltam többet is, egyik se vált be.

A mentolos ízekkel nyilván nics gondom, az jó nagyon.

Olvasgatok, ilyen vonal, meg olyan vonal, keverékek, nem egyszerűen csak egyfajta íz, mint egy konkrét gyümölcs íze. Ilyeneket nem merek megvenni, abszolút nem tudom, hogy miről van szó.

Tudnátok ajánlani valami ízeket a lágyabb, kellemesebb ízekből? Valamit, ami nem annyira markáns, lágyabb, kellemesebb, de azért nem annyira édes. A túl sok édestől meg szinte majdnem az émelygés fog el. :slight_smile:

Nem nagyon tudok támpontot adni, én nagyon anti analóg műszaki ember vagyok. Ilyesmihez se érzeékem, se semmi… :frowning: Csak érzem valamiről, hogy jó vagy nem jó :frowning:

Csak keresnék valami ízeket, mert így nem túl választékos :slight_smile:

3 kedvelés

Az az igazság,hogy leírhatjuk mi,hogy nekünk mi vált be,de ez igen szubjektív.Ez egy ilyen műfaj.Neked kell kitapasztalni,mi az ami jó számodra.Hívhatjuk ezt tanuló pénznek​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Azokkal mi a baj? A dohányosok legtöbbje inkább olyan semmilyen ízű, vagy nagyon halványan érzik rajta a dohány. Inkább a minden egyéb fűszer, ami felülírja a dohányt. Egyáltalán nem mondanám őket markánsnak. Bár én még nagyon keveset kóstoltam, és szeretnék rajtuk végig menni, de a folyamat lassú, mert a megszokott az mindig kell, hogy ne maradjak hoppon, és 1-2 új kóstolónak havonta, nem haladok velük semerre. A gyümölcsösök mind olyanok, hogy legalább 3-5 fajta van rajtuk felsorolva. Szerintem, mert sohasem láttak gyümölcsöt. Kikevernek valamit a laborban, és körbeadják: Te mit érzel ki belőle? Aztán amit megszavaztak, azt ráírják. Úgy, mint az amerikai pszichiátriai társaság amit megszavaz, az a betegség onnantól fogva létezik. Ha valami nekem túl édes, nagyon uralkodik rajta valami nem tetsző íz, én kevergetek. Az édeskést a savanykással, és mentolossal. Sokszor a koktél végeredménye sokkal lágyabb, harmonikusabb íz, mint az eredeti összetevők voltak egyenként. Kb 20 hozászólással fentebb van egy elég jól sikerült keverékem. :blush:

2 kedvelés

A kókusz felé menj vagy a dohányos gyümölcsös (nem annyira édes) próbáld szerintem és ne keverj csak kevesebb koncentrációban. De neked kell végig járnod, mit szeretsz, utána tudod meg csak ha megkostoltad.

5 kedvelés

Abszolút egyezik, itt mindenkinek végig kell járnia a saját kis útját, amíg rátalál a számára megfelelő ízekre/irányra.

6 kedvelés

Az a baj velük, hogy kellemetlen hatást vált ki, undorodom tőle, megy a csapba, mert nem tudok belőle még egyet szívni. A hányinger jön rám tőlük. Lehet hogy nem markáns, de akkor is. Lehet, hogy nem ez volt a legjobb kifejezés, de nem tudok jobbat mondani rá. :slight_smile: Koktél? Igen, lehet, de ilyennek nem biztos, hogy nekiállnék csak úgy találomra. Mert csak ezt tudom sajnos :frowning: Feljebb lapozok, megnézem, köszi! :slight_smile:

1 kedvelés

Na a kókusz az kimaradt, köszi, avval is próbálkozom :slight_smile: Jó nehéz ez a végig próbálgatás, kikeverni, megvárni az érlelést stb, hosszú idő és vagy jó lesz vagy nem. Jó hosszú kísérletezgetés… Ezt mindenki végig járta?

2 kedvelés

Kemény. Időigényes. 1 kísérlet, 1-2 mire kiderül, hogy jó lesz vagy nem. Kemény meló ez is, nem egyik napról a másikra fogom megtudni ahogy látom :rofl:

5 kedvelés

Szerintem igen :blush: nem egyszerű :stuck_out_tongue_winking_eye:
Gyümölcsössel kezdtem,ami elindult desszertdohány irányba,ami bevált :blush:

5 kedvelés

Hogy lehet ilyesmiben elindulni? Veszek csomó fajta aromát, elkezdem kevergetni találomra, várok, kipróbálom és jegyzetelek?

3 kedvelés

Persze. :slightly_smiling_face: De kemények vagyunk, elszívtuk a rosszakat is. :sweat_smile:

Támogatom a kókuszos, gyümölcs-dohányos vonalat, Al Carlo aromáit ajánlom szeretettel. A kevesebb százalékban való keverés is remek ötlet, nem lesz tolakodó. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

A rosszakat is :rofl: Hát volt idő, amikor ciginek is betekertünk bármit, ami füstöl :rofl: Hosszú útnak tűnik, de nem reménytelen :slight_smile: " Al Carlo" meg kókusz, tippek, ezen el lehet indulni, köszi! :slight_smile:

3 kedvelés

Egy iránynak kell hogy legyen kb mit szeretsz :blush:
Vannak olcsó és jó aromák,ahogy drágábbak is (van abban is ami nekem nem ízlik )Ha valamelyik tetszik ,utána tudsz elindulni keresni akár gyártó szerinti aromákra.

3 kedvelés

Végig jártuk, de azért sporolhatsz egy picit, ha már megvan a vonal és sokat olvasgatsz itt. Dragabol is van rossz és olcsó jó is. :blush:

4 kedvelés

Egyszerre írtuk @Zolika :laughing:

1 kedvelés