Ki mit rendelt? Ki mit kevert?

:slightly_smiling_face: Köszönöm, ma is sokat tanultam :))
:R

5 kedvelés

Nekem ami most nagyon szöget ütőt a fejembe hogy amikor nem voltam itthon egy hónapot volt egy csomó aroma amit úgy hagytam, és pont elvittem mind a két kulcsot . Szóval a vaper haverom nem tudta rázogatni őket se levegő . Haza jöttem és ugyan olyanok voltak . Szóval ha csak ál akkor nem történik semmi ? Csak mert még ilyen esetem nem volt …

2 kedvelés

Papírforma szerint az érési folyamatok akkor is dolgoznak a háttérben, ahhoz nem kell rázogatás és szellőztetés ( vannak akik nem is ajánlják a rázogatást, csak össze azután be a szekrénybe és az idő mindent IS megold ), szóval érdekes ez az eset.

5 kedvelés

Ezt én is hallottam már valakitől. És így lesz az 5 napos érésből 3 hét. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ez az mert én is igy tudtam :smiley: biztos sztrájkoltak :slight_smile: mert utána meg nagyon hamar beértek

3 kedvelés

Ami a razogarást illeti, én nm kell razogassam. A kamionban egész nap razodik. Sztem ennél jobb érlelést nm kell csinálnom. :smiling_face:

9 kedvelés

A tea is hamarabb kész van, ha elkeverem benne a cukrot…(és bizony ha nem mozgatom át, a kristálycukor egy része leül az aljára, mit sem sejtve arról, hogy illene beoldódnia :grin:) gondolom a mozgás, és a hő, a kioldódás minél gyorsabb és tökéletesebb végbemeneteléhez elengedgetetlenek.
Aztán persze aromája is válogatja, melyik összetevő oldódik gyorsabban…
És az alap. Minél PG-sebb, annál jobban érik a motyó.

Én inkább rázom, ha rám jön, ha kell, buborékosra köpülöm.

@Robertino_daf ok, úgy faxa :grin: sajna ide nem fér be egy nyerges… :joy:

(Ultrahangos mosóban nem tudom, milyen gyorsan diszpergálódna egy komplex aroma levessé… :thinking:ez most pattant ki a fejemből. Ok, meleg van… :grin: Sajna nincs mosóm)

6 kedvelés

Zoli ne gondolkozz ilyeneken ,mindent arra találtak ki amire.
Ha kell a keverőgép rendelj egyet,mi bajod lehet ha azt is kipróbálod ? :grin:Azzal 48 óra és szívható a leves :stuck_out_tongue_winking_eye:

10 kedvelés

Ok, bár szerintem nem biztos hogy marhaság (mármint az UH-val rázatás) :slightly_smiling_face: ha a homogenitás a cél.
Ha olyan DL-es lennék, aki egy ízből kever be 300-1000 ml-t, még a habverős konyhagépet is bevetném :grin:

Kis agyalással még nem csinálunk kárt :wink:

6 kedvelés

A kev.gép lényege 40 fokon melegít max úgy van beállítva ,és lassú keveréssel éred el azt hogy ne pörgesd szét az aromát

8 kedvelés

Amúgy én is szoktam rázni, amikor éppen eszembe jut ( ezért is kopaszodom… :smiley: ), de túlzásba nem szoktam vinni, mivel állandóan elfelejtem. :grin:

4 kedvelés


Bocsánat ,erről ez jut eszembe mindíg :grin:

11 kedvelés

En egyszer kaptam ilyen keverő gépben kevert motyot, de őszintén, nm nagyon voltam el ragadtatva tőle… Amúgy ez szubjektív. Félreértés ne essék…

4 kedvelés

Nekem bevált ,a többi meg …:rofl:
Az ujjunk sem egyforma :grin:mindenkinek egyéni mi jön be .
Ha jó,jó,ha nem akkor nem használjuk ilyen egyszerű mint az aromáknál :stuck_out_tongue_winking_eye:

8 kedvelés

Én pl. ezt vágom. Egy kész liquidnél elvileg a tökéletes homogenitás az elméleti cél, azaz minél jobban szétoszlatni az aroma részecskéit.
Ez egy ideális eset. Egy liquidet nem hiszem, hogy szét lehet rázni, hacsak nem rázom annyira, hogy felhevül :grin:de akkor már nem csak kopasz leszek, hanem Popeye :joy:

Más lapra tartozik, hogy esetleg a végeredmény másabb ízű, ízarányú, vagyis nem olyan finom, mint egy lassan érő, tökéletlenebb, hosszú módszerrel. Esetleg simábbra keveredik, mint ahogyan azt a gyári mixer megálmodta, vagy lepróbálta. :thinking:

Tökéletlen érésnél van szerintem az a hatás (én is észleltem komplex desszertnél), hogy egyes slukkoknak más íze van. Hol jön édesség, hol kevésbé. Vagy csoki, vagy fűszer. Szerintem a liquid olyankor, bár szemre jó, még tartalmaz nagyobb “csomókat”, vagy hogyan is fogalmazzak… :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Félig meddig értem. Nekem finomabb és ennyi a lényege :blush:addig nem tudod összehasonlítani míg otthon nem próbálod ki a keverőgéppel kevert cuccodat a kézi keveréseddel .

8 kedvelés

Vagy egyéb módszerekkel szét nem köpülöm. Így van :grin: Amúgy logikusan finomabbnak kell lennie a szuperhomogén levesnek. Csak ne sérüljön közben a nic-tartalom.

1 kedvelés

Az utolsó órában teszem bele :blush:

3 kedvelés

Bölcs gondolat. Nekem kész alapom van, tehát vigyáznom kell rája :grin:hogy ne szellőztessem vagy süssem ki a th-t meg a nicet.

1 kedvelés

Olaszokkal jól alakul a barátkozás. A mod olyan amilyennek gondoltam, rendben van. A KF prime mellé küldtek egy 4.5-es bővítőt tévedésből vagy csak mert ilyen rendesek :blush:
Este próba lesz

4 kedvelés