Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Szed szét, fogj egy csipeszt és kicsit told összébb a tekercset, egyenlőre elég az is, ha csak az alját. Valószínűleg hozzáér a huzal a tankhoz. Ohm érték ugyanannyi? Ha zárlat van kb a felére csökken.

1 kedvelés

Nincs zárlat. Az ellenállás érték ugyanannyi. Most nem telertem bele hézagos tekerést…most sima összetolt…

1 kedvelés




Igy lehet könnyebb lesz…:smiley:

5 kedvelés

Kicsit mehet az lejjebb kolléga. A V2 alapjáraton is TH-s!

2 kedvelés

Most csak 3as leves van benne, mi lesz ha teszek bele 16-ost? :rofl::rofl:

Ahogy @Elek_Segits is írta. Ez még magas. Nekem egy szintben volt a tekercs alja és a deck alja. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Mivel 26ga-s huzal van benne, igy kb 0.10 ohm egy menet… ha 2-vel kevesebbet teszek bele, akkor az már nagyon nem mtl lesz. Kb 0.5–0.6 lesz .

A fém nem lesz sok, pont ezért lesz kissebb az ellenállás, de épp emiatt fog jól is működni. Ne aggódj. 6 menet SS nekem is 0.6 körül volt. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés


Ennél lejjebb már nem megy.

6 kedvelés

Így már jónak kell lennie. :blush:

2 kedvelés

Most már piríthatod, megrakásig! :joy:

1 kedvelés

Aztaaa. Na ez igen… és milyen jól adja az ízt is… van th is, de pont jó… @Vaperina_Kinga egy angyal vagy…:blush::innocent::wink:
@Elek_Segits te is egy angyal vagy…:smiley::rofl:
Köszönöm…

4 kedvelés

Naponta ezt csinálom. Rakok fel meg rakok le… közben gőzölök is…rendesen… :rofl:

4 kedvelés

Hát ilyen ez a popszakma! :smiley:

1 kedvelés



Fogyóban,de megjött az utánpótlás mindenből is :smiling_face:

12 kedvelés




Aegis boost 2 mag Ga 8 tekerés dualban építve jappán vatta kellemes ízek közepes gőzök 23 watton

8 kedvelés

Mtl-ből “vendég” dl-ezőként mindíg törekedtem a coil ellenállásokat magasabb (0.4-0.6 Ohm) közelében tartani-tekerni azért is, hogy ne kelljen erőmüveket bevetni a meghajtásukhoz.
A THC Artemis 1,5 azonban kifogott rajtam. Bármit tekertem ebben a tartományban, (szálhuzal-clapton, ni-ss-k1, 24-28Ga, 3,0 és 3,5mm mag, alacsony teljesítményen íztelen, magason égett ízt produkált.

Sokadik próbálkozásomra végre tegnap meglett a kívánt élmény:

  • ss 24ga 2,5mm mag, 8 menet, 0,25 Ohm, 40 Watt

Én is meglepődtem, ilyen alacsony (Ohm) és ilyen magas (Watt) tartományban még nem volt szerencsém gőzölni. Már egy napja hozza az elvártat, csak töltögetni kell a bugyrát. Most így hagyom, “Mert ami működik, azt nem bántom”.
:yum::dash::dash::dash:

10 kedvelés

Ha valakinek nem megy vagy bizonytalan…

8 kedvelés

Jani!Tudom nem komálod a dwarvot de próbálj rá erre a setup-ra RY4 szerű levessel.Én véletlen nyúltam a kanthal-oz,te meg úgyis azzal tekersz.Szóval kettes mag,bátran 10-11 menet fullra összenyomva.Nem baj ,hogy túlér a levegőn.Lehet vattafüggő is de nekem így adja az édes dohányt a törpe .Kb 1.75-1.85 ohm.

Köszi Attila!
Ma teszteltem újra de megpróbálom így is 2ml-ig egész jó volt… :slightly_smiling_face:

1 kedvelés