Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Sziasztok. :blush:

Ilyen téma még úgysem volt. Ezért most megragadnám az alkalmat és megkérdezném… Ki hogyan teker, hogyan vattáz? Melyik kazánba milyen tekerést tesztek és azt hogyan vattázzátok be? Mutassátok meg, hátha más ihletet meríthet a látottakból. Vagy egy meglévő problémára megoldás lehet az ahogy Ti tekertek. Dry hit esetén, ízvesztés esetén, rossz pozícionálásból adódó probléma esetén. Tanuljunk egymástól. :smiling_face_with_three_hearts: Kezdem én:


:arrow_up: Dwarv MTL FL, 2es magra 5 menet, SS316L-ből. 2x1.5-ös AFC-vel. 0.63ohm 14watton. Tökéletesen izzik és hűl. Coil Master Pro Cotton vattával (elvetettem a Cotton Bacon-t, annyira nem jött be), a gőz bőséges és hideg. Ízre a szokásos: pazar! :smiling_face_with_three_hearts:


:arrow_up: Brünhilde MTL RDTA, 2.5-ös magra 5 menet Ni80-as Vandy Vape MTL Fused Clapton-ból, 2.1mm-es AFC-vel. 0.75ohm 19watton. Tökéletesen izzik és hűl. A vatta ugyanaz, Coil Master. A gőz természetesen nagyobb mint SS-el, de legalább hideg. :smiling_face_with_three_hearts: Ízre ez is pazar. :smiling_face_with_three_hearts:



:arrow_up: Berserker V2 MTL RTA, 2.5-ös magra szintén 5 menet, SS316L-el tekerve @Kabak után szabadon AFC NÉLKÜL! Ami ha jól mértem 2.3mm-es levegőbeömlőt jelent. Féltem, hogy elég a műanyag, és egyébként is lehetett volna levegősebb. Így amennyire tudtam a levegőző fölé toltam a tekerés. Vatta a szokásos! Ízre tökéletes, a gőzmennyiségen viszont javított, hogy AFC-telenítettem. :blush:

Most Ti jöttök! :smiling_face_with_three_hearts::heart:

41 kedvelés

Hú de nagyon jó téma!!
Már én is gondoltam, hogy megkérdezem, egy bizonyos tankhoz milyen setup dukál.
Köszi Kinga!
A dvarw mtl-t már le is mentettem magamnak
Ha a Fresiát is sorra kerited, legyszi azt is muti meg! :smiley:

11 kedvelés

Akkor a “régi motoros” után egy bojtár…:wink:
Kyfun lite plus klón Kanthal 28ga huzal,5 menet 2.5-es magra 1.14ohm Vapefly Cotton clouds vatta(12-13V)

Majd ugyan ez,csak Titanium Fiber Cotton Elite vattával…

12 kedvelés

Nem találom a képet. De ugyanúgy van a Fresia-ban és ugyanazzal mint a Brünciben. :slightly_smiling_face: Most még nincs megtekerve, azért próbáltam képet keresni.

8 kedvelés

Sziasztok! Általában én 2,5mm magra tekerek legtöbbször Ss316l Vagy 0,32 nicr huzalokat használok 1-1,2 ohmra de mivel beszereztem az Mk Rta-t abba még kísérlet képpen próbáltam mtl fused claptont de lessz időm akkor jobban neki ülök és foglalkozok vele de a clapton az illik bele. 0,8 0,9 ohm az szerintem vállalható és sima cellucottont vagy pilot vape vattát használok.

10 kedvelés

Ss316 28 Ga 6 menet 0.76 ohm :blush:cotton bacon

13 kedvelés

Dalolva, jókedvűen :heart_eyes: :grin:

34 kedvelés

Így is kell. :heart_eyes::smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés

Szia Donát! Remek tekeréseket rittyentettél elénk! Gratula!

6 kedvelés

Szia! Köszönöm! :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

És tényleg dalol​:joy::smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts::+1:

5 kedvelés

Gratulálok​:wink:na így a vagány ,nyugodtan, dalolva :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 kedvelés

Köszönöm :slightly_smiling_face: Csak pozitívan :heart_eyes:

9 kedvelés

Többet ér minden szónál, nagy segítség az első tekerést készítőknek. Szórakozva, vidáman jobban megy. Szép tekerés, rutinos építés, kitűnő hangulat.

OFF TOPIC
Sajnos a módszer nem utánozható. Az első fázis még ment, a huzal szép formát öltött a tekerősegéden. Viszont ahogy el kezdtem dalolászni, azonnal kirúgta magát. Az előkészített vatta pedig összeesett, utána elkezdett gyapotmagvakat hullatni. Lehet, hogy nem mostam meg rendesen a kezemet? :rofl: :rofl: :rofl:
ON TOPIC

Bocsánat a kitérőért.

5 kedvelés

Általában 28ga ss 2.5 magra 6-7 menet,nem hézagosan,11.5-12.5 watton hajtva,Taifun Gtr legkisebb levegő lyuk,Cthulhu Artemis legkisebb afc betét kűlső levegőző 1.2 es álláson,csak dohányos ill dohány jelegű ízekkel,dl szekció Haku Riviera 24ga ss 8 menet,3as magon,22-24watton hajtva tc-ben,210c°,gyümis,hűsítős ízek mennek benne​:v:
Vatta C.B.Prime eredeti ill.van jobb minőségű klón is a háznál,Flash Wick új kedvenc,Kendo(nem az igazi),ha van rá keret akkor néha napján megengedem magamnak a Cottonman O.B. vattáját dohányos ízekhez mtl-ben a legbejövősebb számomra és a Dm vatta ami kipróbálláskor egész jót mutatott,kb mindent is ritkítok picit a végeknél és ennyi semmi csiribiri​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Sziasztok. Tudom ez nem az a poszt, ami kérdésekkel foglalkozik. Kicsit tanácstalan vagyok. Alany egy Kayfun V5 mini. Próbálkoztam az építésénél, kanthal 28ga 2- 2.5 magon 6-7 menet Ni80 28 ga 2.5 magon Titánium fiber vattával. Íze elég halovány. Journey Ry4. Omerta Boss ízek most a kedvenceim. Jelenleg ezek a huzalok vannak a készletemben, a Dwarwokhoz nekem tökélletesek. Merre induljak el? Sajnálnám, ha a polcon pihenne​:sweat_smile:

5 kedvelés

Ezen is túl vagyok. Akkor a th-ja emelkedik. Rendelek majd ss huzalt még, meg vastagabb 26ga kanthalt, ha így sem jön be, akkor a polc.

1 kedvelés

Hány watton hajtod Béla? Lehet, hogy magasabb watton izesebb lenne. Az én elméletem az, hogy túlhűl. :thinking:

12 kedvelés

Kinga. Ni80 2.5 magon 7 menet 1.25 Ohm 12 watton.

2 kedvelés

Az kevés nem?:thinking:

1 kedvelés