Tanulnám az építést

Sziasztok. Több mint 2 éve már,hogy letettem az analógot,és MTL-ben utazok.Sok mindent kipróbáltam már,de még mindig nem az amit keresek,ezért kipróbálnám az építést.Jelenleg Nautilus GT-t használok. Vettem egy Dvarw-ot,valszeg klón,de jól működik.Tekertem is,de nem változott semmi a patronhoz képest,több gőz valamivel és annyi,de az íz nem lett intenzívebb.40/60 arányban használom a lötyit a gőz javára,mert ég a torkom ha sok pg-t rakok bele.Tehát viszonylag sok gőzt szeretnék mtl-hez képest,és intenzívebb ízeket.Csak dohányos lét használok.A képeken látható mit használok így kezdőként,de lenne pár kérdésem is.
-milyen huzalt lenne célszerű használnom?
-hány menet lenne kb.a jó?
-jelenleg 2-es magon 7 tekerés van,és csak 0,4 ohm
-kipróbáltam az előregyártottat is,működik,0,5 ohm,de nem változott semmi
-egyáltalán hány ohm lenne jó kb.a fentebb leírtakhoz?
-fogalmam sincs,hogy a különböző értékű ohm-hoz hány wattot állítsak be kb?
Szóval bármilyen tanácsnak örülök ami előrevisz ezen a rögös úton,mielőtt még föladnám. :slight_smile:
Köszönöm.




10 kedvelés

Nálam a dvarw 8-9 menet ss316l 28ga húzal, kb. 1 ohm 2.5-es mag és 12.5 watton megy.

10 kedvelés

Szia. Mivel mtl rta-ról lévén szó érdemesebb magasabb ellenállást tekerned legalább 1 ohm fölé most ha 0,8 vagy 1,6 ohm nem lesz tragédia. Viszont érdemesebb lenne másabb típusú huzalokkal próbálkozni pl. Ni80 0,32 vagy SS 0,32 esetleg kanthal 0,3 0,32 mm-es huzalokkal. A dwarvhoz bizonyára kaptál le vegő szűkitő betéteket… kell lennie egy 2mm átmérőjű betétnek lenni a csomagban azt tedd bele vagy a 2,5 mm-eset. És legalább 2,5 mm magra tekerj. Az az mtl fused huzal is jó lesz elsőre próbálkozni de ha lesz lehetőséged akkor vásárolj több féle huzalt így jobban személyre szabható a dolog és megtalálod a neked megfelelő beállitást. Szóval… ha ki cserélted a levegő betétet akkor abból a huzalból tekerj egy 2,5mm-magra legalább 7-8 karikát nagyjából 0,7-0,8 ohm lesz az értéke. Elvileg jónak kellene lenni de a teljesítményt azt neked kell tudni hol jó lehet hogy 15watton fog neked ízleni. Sok sikert

12 kedvelés

Köszönöm szépen.Máris segítettél némileg.

8 kedvelés

Az AFC-ket ki tudod próbálni “üres tankkal” is. Csak rakd bele a betétet, tekerd össze a tankot és szívd meg így üresen. Máris kiderül, kb mennyire lesz levegős a dolog.
Ahogy a többiek írták sima huzalokkal próbáld meg a tekerést.
Én Kanthal 28GA-t használok, esetleg Ni80-t 2,5 magon. 11-15w között, az ellenállást pedig 1-1,5ohm közé lövöm be éppen ízlés szerint, vagy épp ahogy sikerül.
Itt a Vaperinán megtalálod a tekerdét, megadod az adatokat és megkapod a menetszámot azonnal.

https://diy.vaperina.cc/tekerde/index.html

10 kedvelés

Köszönöm.Alapvetően mi a különbség a különböző huzalok között?Mit érez az ember fia egyiknél másiknál?

4 kedvelés

Ugyan kérlek… nagyon szivesen úgy tartja a mondás a puding próbája az evés. Ezt neked kell ki tapasztalni mi az ami beválik csak jó tanácsokkal láthatunk el.

8 kedvelés

Más az ellenállásuk, jobban vezeti az áramot vagy rosszabbul, ezáltal jobban melegszik vagy éppen nem, gyorsabban vagy lassabban ízzik fel. Így mindegyik kicsit más élményt nyújt.

Valamelyik alkalmas tc-re, valamelyik nem.

Mtl-re a kanthal és az ss a legnépszerűbb.

És akkor még ott a levegőzés, nem mindegy, hogy 0.8-as vagy 2.5-ös afcvel használod. Na meg a vatta, ajjaj, nem akarlak ám elrémíteni. :rofl:

9 kedvelés

Gyorsabb vagy épp lassabb melegedés (izzás), erőteljesebb vagy épp halványabb ízek, több gőz stb stb… Viszont az ízlésednek megfelelő huzalt csak próba alapján fogod megtalálni (ezt írták a többiek).

10 kedvelés

Igazándiból egy kicsit más mindegyik valamelyik jobban hozza az ízeket valamelyik kevésbé. Anno én is úgy voltam hát mit nekem mindenféle fiszfasz huzal… :joy::joy::joy::joy: jó lesz a kanthal is. Aztán szépen megismerkedtem a huzalokkal. Pl szeretem a nicromot vagy ss velük könyebb dolgozni lágyabbak és ezáltal könnyen felizzanak. Nekem pl a nicrom picivel jobban adja az ízeket mint az ss. De majd az idők folyamán te is kipróbálsz több huzalt.

8 kedvelés

Így van ahogy Ispy írta ott van még a vatta kérdéskör is… az még egy csudi jó dolog… mert a cotton bacon meg a muji mert a rayon vagy cipőfűző ajjaj :joy::joy::joy:

7 kedvelés

Szia István! Üdv a Vaperinán! Dvarw gyári ajánlás 1,2 AFC Ni 80 huzal! ez 2es magon 6-7 tekerés 0,81-1,09 így jön ki! AFC felett 1-1,5mm legyen a tekerés! 11-15 Watt között dohányos ízekhez a legjobb! Ahogy a többiek írták a vattázásnál figyelj oda! És inkább 70vg/30pg levest használj! Zsírosabb gőz ill. kevésbé hajlamos a megfolyásra!

13 kedvelés

Köszönöm.

6 kedvelés

Köszi, ezzel sokat segítettél :vulcan_salute:

4 kedvelés

Szia,
Nem lehet általános érvényű kijelentést tenni, hogy ennyi vagy annyi ohm, ennyi meg annyi watt, ezzel vagy azzal a huzallal. Függ attól, hogy mekkora a kazántér, milyen arányú (PG/VG) a liquid, illetve másként fog viselkedni majd minden aroma. A MOD finombeállítási lehetőségei is közrejátszanak, hogy milyen eredményt érhetsz el az adott tekerés/vattázás esetén.(Pld. Indulhat egy pár tized mp boosttal, hogy a vastagabb huzal azonnal “menetkész” legyen.

Minél vékonyabb a huzalod, annál hamarabb melegszik fel, a vastagabb később. A lehűlésnél fordítva.
Minél tömöttebb a vattázás, annál lassabban fogja a lét szállítani. A laza tömés megfolyik és fröcsög.
Stb…

A legnagyobb ismeretlen a képletben a felhasználó, aki elvár egy bizonyos mennyiségű és minőségű gőzt, mindenki más mennyiségű levegőt szív át az eszközön, más sebességgel.

Próbáld ki a többiek által javasolt tekerést, a vattázás ne legyen túl szoros vagy laza (mikor vattázol, picit meg kell mozdítsa a bekötött tekerést, a vatta végével lazán zárd el a lényílást), léptesd a teljesítményt lentről 7-8 w felfelé, minden lépcsőnél próbáld ki milyen a gőz. Fogsz találni az elvárásaidnak megfelelő beállítást.

Mikor üresen próbálod az AFC-t, arra számíts, hogy felépítés után kicsit nőni fog a légellenállás.
A tekerésed minden esetben takarja az AFC-t, soha ne legyen kisebb átmérőjű, és sokkal nagyobb sem jó. A torokhatást tudod állítani a tekerés magasságának állításával.

…és kell egy jó MOD. :smiley: Legalapabbként egy Pico ArticFox firmware-el.

12 kedvelés

Sziasztok.Eltelt közben egy kis idő,vettem egy eredeti Dvarw Mtl Fl-t és gőzölök mint a 424-es mozdony.Amit nem teljesen értek,hogy a lötyik amikor megszagolom őket tök jó dohány illatúak de gőzölés közben szinte semmit nem érzek belőle.Próbálom saját tekeréssel,előre gyártottal,de nincsen változás.A fene sem érti miért.A Dvarw piszok jó cucc,úgyhogy ezzel megleszek jó darabig,ezért úgy döntöttem,hogy a kazánjaim nagy részét eladom.Nem tudom lehet-e hirdetni itt,ha nem akkor töröljétek.Először itt akarom megmutatni,ha nem kell senkinek semmi,vagy ami marad utána fölrakom egyéb oldalra is.




7 kedvelés

Szia István!
Tudsz hirdetni persze, adok-veszek kategória, hirdetésfeladás. Fotóval, árral, rövid leírással felteszed őket és érkeznek a vásárlók. :wink:

6 kedvelés

Az ellenállás mintha cseppet alacsony lenne (0,64 vagy teljesen rosszul látok), ehhez kicsit nagyobb teljesítmény kellene. Persze ez ízlés dolga, de nálam 0,8ohm felett az igaziak az ízek. :wink:

6 kedvelés

Nagyon kezdő vagyok,de ez az hogy nem nagyon érzed az ízeket nem azért lehet mert mindig ugyanazt a pár dohányízt “erőlteted”?Nekem néha kell valami az állandó domináns íz melle is,pár slukk és jó minden újra .Pl valami erős gyümölcsös dohány vagy kis menthol.Ha nem is szereted(én se igazán),megéri kipróbálni .

10 kedvelés

Hát nem is szeretünk :rofl:

4 kedvelés