Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Ok, nekem a Jolopukki Mikkamakka verzióm volt. De ott én voltam a kezdő :+1::grin:

Mert amúgy csak a levegőzés és a lékontroll.rész marad tényleg. Ugye ott marha pici az aktív deck.

Most arra gondoltam, hogy nem lehet a leégetett újrahasznosított húzal szopaat? :thinking:

Én notóriusan 3-4-szer újraégető Recycling Man vagyok, és sosenem jártam így…:thinking: Minden típust beleértve, ami létezik.
Gondolom, nem egy koxtömb a drót?

2 kedvelés

Még valami eszembe jutott. Már simán jártam így én is.
Van olyan dohánykivonatom is, és karamellás desszertem is, ami 1.: teljesen más ízű más-más tankban, van amiből egyszerűen nem jó, ha énekelek neki, akkor SE.
2.: Jobban ízlik pár ml után, egy bejáródott vattával. (Ez a helyzet javul, ha a leves öregszik pár hónapot…)
Vape útjai kifürkészhetetlenek :church:

Közben kiborít hogy SEMMI íz és th ma SE. :pleading_face: pedig csak pár slukkal próbálkozom

1 kedvelés

A drót addig újra hasznosítható míg üresben le nem ég izításkor mint nekem ma :grin::sweat_smile:

Szia István! Én 2-es mag NI80 ha Tc akkor SS. 5-6 menet. Annak adnia kell. Bár nem tudom az anyatej mien pirítva, de szerintem azt is adja. 2,5 nyitásnál 2-3 levegővel!

2 kedvelés

Én mindig jól ledrótkefézem. De ha az egyik vége felé jobban izzik, akkor annak kampec. A Ni80 több égetést bír el, mint az SS.
Új: nem mutattam be a zsákvarró tűs szabadalmamat. Csak a fele vattát húzom be egyszerre, majd tűbe fűzve a másik felét. Így mind a 2 fél darab egybefüggő, jobban fésülhető. Minden típusú vattával szoktam. Lehet így 2 fajtát keverni. Bármelyiket. Még nem próbáltam végig mindet. Extrém vékony magátmérőnél nem. Lényeg, hogy a 2. adag behúzása után is könnyen mozgatható jobbra - balra. Amit egyszerre húzok be, és eseteg túl vastag, szokott szorulni. De így soha nem szorul.

3 kedvelés

Valahol már írtad csak azt nem hogy csínálod érdekes ötlet én még behúzás előtt kevertem a vatátt össze és úgy húztam a tekerésbe…de már lusta vagyok nem csínálok ílyet…:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Egyébként a Bykáknak és a Dvarwnak a rövid vatta miatt nagy a mindegy faktora, mint írtad. Főleg a lelógatósaknál hasznos a keverés. Ha tűvel húzod rá utólag, akkor nem sodródik egyáltalán, hanem kisimul. Pont ez a lényege, Hogy ne csavarodjon a vatta, hanem végig egyenes. A tűvel ráhúzott második réteg kiviszi a csomókat is, és végig egyenesek maradnak a szálak. Sokszor még csak nem is keverem, csak pro cotton egymásután 2x jobb, mint egyszerre. Úgy benne maradnak a rövidebb, csomós részek. A második behúzás leszedi a túl rövid, sodrott, csomós részeket az elsőről is.

2 kedvelés

Ha az át húzott vattát tűvel ki fésülőd az is kiegyenesíti a szálakat…ilyet használok

2 kedvelés

Doctor Smile GIF by The Dental House

1 kedvelés

Ezzel a tekercs belsejében nem fésülsz. Pedig ha ott a szorulás, annak is égés lesz a vége. Valamikor nyáron lettem ilyen paranoiás, amikor tiszta fillérb@szás miatt csak tiszta VG - t szívtam. Akkor minden második tekerésem dry-hites lett. Legalább megtanultam úgy vattázni, hogy a tömény glicerin is átmenjen. Most már 50-50% -osat szívok. Tanultam a hibámból. Meg most már 6-7 meneteket tekerek @Vaperina_Kinga. Lehetne az 5 is, de a 7 az 1 meseszám. Kísérletezni ugyanis szabad aztán vagy tanulunk belőle, vagy nem.

3 kedvelés

De, ez könnyen lehet. Én sem izzítgatok már, mert a második használatot már nem éri meg a huzal, cserélni kell mert ízetlen. Pedig nem is oxidálom le sokszor. Alacsony watton 2x max 3 másodperc. Mégis kuka miután leégetem a kokszot.

1 kedvelés

Én pont 1 hete égettem le újra, amit először csináltam mióta vapelek…vattát cseréltem és az élmény olyan mint újonnan. Szóval kb csak 2hetente lesz ss huzalcsere a jövőben…ezalatt 200ml megy át rajta.

3 kedvelés

Ugyanezt tapasztaltam ss esetében is, ezért sem csináltam, gondoltam a kanthal más lesz. Na majd újtatekerem és kiderül.

2 kedvelés

Én is simán leégetem ha nem használtam sokat. Közben kap egy kis drótseprűt és olyan mint új korában :grinning:
Viszont a vatta cserére mindig figyelmeztetnem kell magam, mert az csodákat tesz, csak mindig megfeledkezem róla :sweat_smile:

2 kedvelés

Ni 80-at,ss-t 3x4x újra vattázom. Nem spórolásból, hanem inkább lustaságból. Minden leizzítás után, ugyanolyan mint az elsőnél. Kanthalt nagyon ritkán használok

2 kedvelés

Már hogyne fésülném behuzom kifésül tovább húz és amit kifésültem az lesz belül…:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Bréking!

1 napott állt, most meg van íze…fuck…nem értem, ennyire nehezen törne be a cloud 9? Vagy ennyire szarul vattáztam be?

Mondjuk ez az anyatej nem egy nagyon karakteres cucc…lehet ez is a baj, nem tudom.

2 kedvelés

Igen, ezt elhiszem, csak ez a tekerés előtte jó volt, ezért a facepalm, 2-es magra nem akarok lemmeni, nincs idegrendszerem hozzá. :grin: