Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Cloud 9 most…

2 kedvelés

Már hadba is lett állítva :slightly_smiling_face::star_struck:



8 kedvelés

Én is azt raktam most a prime-ba, az első csikot simán csak ketté téptem behúzás közben. :grin:

szedd 4 felé akkor pont jó 2.5 maghoz…(ne szemetelj óvd a környezeted) :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Mármint hosszában téptem szét. :sweat_smile:

Húztam be és a kezemben maradt az egyik fele. :flushed:

Nekem az a taktikám amit írtam. Ha sok a vatta szét szakad…

1 kedvelés

Tiszteletem “Sorstársak”!

Dvarw használó vagyok, konkrétan egy MTL FL-t használok kizárólagosan.
Szeretnék az irányban érdeklődni, hogy kinek, milyen tekerés vált be leginkább a fent említett tanknál. Én 0,3-as kanthalt, 8-10 menettel, 2,5-ös magon tekerek bele micro coilnak, vagy ugyanezt SS316L huzallal. Kb. 10 watton vapelek, eddig ez ki is elégített, de az itt töltött rövid időm azt érezteti velem, hogy ki kellene próbálnom egyebeket is.
Eddig még nem is hallottam rólatok (ez persze kizárólagosan az én hibám), de azt hiszem, sőt, tudom, sokat mulasztottam ez által.

4 kedvelés

Szia, üdv köztünk​:blush:
Nekem a 28ga-s ni80-as huzal 6 menettem (1 ohm körül) 2.5-s magon ami bejött. 12-13 w-on használom super sorb vattávan, 1.2-s levegöbetéttel.

3 kedvelés

Szia!

Én sima ni claptont szoktam belerakni változó menettel. Most épp 17W-on fűtöm, 2.5 mag 1-es afc.

4 kedvelés

Szia kedves Bea!
Köszönöm szépen a válaszod!
Én ki is felejtettem, hogy az afc 1,2-es, a vatta pedig, amit használok, szintén super sorb, valamint cotton bacon.
Egyébként ki fogom próbálni az általad használtakat, van is ni80-as huzalom.

5 kedvelés

Szia,

Esestleg próbáld ki 4 vagy 5 menettel a kanthalt, 2.5-es magon 14 watt körül. Ez is lehet egy opció.

És ne told össze, széthúzva, hézagosan.

2 kedvelés

Szia Deepfreeze!
Köszönöm!
Claptonom nincs, de próbáltam már, emlékeim szerint nem nagyon szerettem meg.

1 kedvelés

Kedves Várdai István!
Köszönöm ajánlásod, ki fogom próbálni, bár egy itteni cikk alapján, amely Vaperina Kinga tollából származik, ráéreztem a TCR-re, amit nagyon élvezek, és ott nem játszik a kanthal.
Ahogy látom, itt szinte mindenki, hézagos tekercset készít. Amikor én kezdtem, 5-éve, még az volt a trend, hogy kerámia csipesszel összeszorítottuk a meneteket és úgy oxidáltuk le, e szerint használtam azóta is kizárólagosan az e-cigimet, kivéve, amikor még üvegszálat is használtam.

2 kedvelés

Amikor én kezdtem, akkor is az volt a trend, én ss-sel kezdtem 7-8 tekerés, microcoil, stb.

Azzal sem volt bajom, így utólag talán annyi, hogy többet futottam dryhitre vele, de igaz akkoriban több vattát is használtam, most már azt is ígyekszem minimálisra venni.

2 kedvelés

Hát én csak akkor készítek hézagosat ha elrontom és ez a menekülési útvonal :sweat_smile:

1 kedvelés

Dwarvba elég sok az a 10 menet, ha el is fér, nem jó a hatásfok.
Szerintem.

Szia Zoli76!
Lehet, hogy van igazság abban amit írsz, de én még ezt tanultam, főképp a “SötétVaper”-től.
Egyébként nem jól írtam eredetileg, nem 2,5-ös magon, hanem csak 2-essen tekerek, hiszen a 2-es fúrószárra, amit mindig használok, eléggé nehézkes lenne két és feles magot produkálni…

1 kedvelés

30-asból azért beleférhet, hiszen az elég vékonyka. De ja, egy elég oldskúl tekerésnek számít manapság, igaz attól még lehet jó.

1 kedvelés

Szia @Imike2506, én 4-5 menet, kanthal 2.5-es magon, 12 watt, Vapefly Cotton Clouds vattával! A Vaperina :vaperina: a szem rágógumija! :sweat_smile:

1 kedvelés

Köszönöm Tamás!
Kipróbálom az általad használtat is. :wink:

1 kedvelés