Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Mert abban a csepp kis deckben az hűl rendesen. De ha 10 menetre tekered, akkor annyi. Nekem mindegy, az már a Te tankod. :slightly_smiling_face: Én csupán azt ajánlottam bele, ami szerintem a legoptimálisabb. Persze az én szokásaim alapján.

7 kedvelés

Jó, így már értem, az enyém ez:
SAM_0066

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga azzal az 5 menettel szerintem felrúg olyan 17-19 wattra… Ugye? Mert azzal kb 0.6-0.8-ra jön ki…
Ne legyen félreértés… Én csak gondolom h olyan értékek jönnek ki…

0.7 körül van igen, de 12-14 wattnál nem kér többet. Ne az ellenállásra kalkulálj, hanem hogy milyen kevés a huzal.

5 kedvelés

Szerintem a nagyobb felület az jobban is hűl. De ha érteném, hogy a kisebb felület miért hűl jobban, akkor már biztosan professzor lennék, nem csak egy technikus.

2 kedvelés

A professzor, az a létra legfelső foka… Úgyhogy hajrá… Jó úton haladsz… Felfelé… :smiling_face::smiling_face::smiling_face:

Gyújts meg egy gyufát, fújd el. Majd gyújts be a kandallóba, és azt is fújd el. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

En abból indultam ki… H volt az aspire nautilus gt kazánom és a 0.7 ohm-os mesh gyári porlasztó 15-25 wattot kért…

2 kedvelés

Abban szerintem mesh van, azért lehet. :thinking:

3 kedvelés

Akartam is írni h a gyári poris ez meg rta

2 kedvelés

Annyi Watt, amennyire beálítod- Pláne TC módban. Én az enyémet TC módban edzettem 1 napig, utána már mindegy. Mert az a kis koksz rajta szigetel valamennyit. De a levegő menyiség hűti a felületet, az meg minél nagyobb, annál jobban hűl.

2 kedvelés

Sajnalom, de a tc módban meg nem vagyok otthon… Mivel nem ismerem annyira a tc módot, és a saját beállításait, így nem igazán foglalkozom vele. Egyenlőre jó nekem nagyon is a wattage mód… És az ss huzal megy watt módban is.

1 kedvelés

Ez teljesen hamis érvelés a szál gyufa az fél Watt, a kandalló meg 20 kilóWatt.

Az enyem 10m és kb 4 euro az ára. Ennyiért biztos nem lehet valami szuper jó minőség…

Amúgy meg egy intelligens mod akkuja is fele ideig bírja, fél ohmos tekeréssel, mint az egy ohmmal. Tapasztalat. Egy dl tankkal 20 (Pedig az dl ben még nem is igazán sok) Wattal szinte pillanatok alatt leszívja ugyanazt az akkut, amit mtl -en 1 ohmos tekeréssel 2 nap alatt sem merítek le. @Vaperina_Kinga

Ugyanakkora, mint az összes többi 22 mm -es tank. Ott van mellette a képemen a Siren. Csak a levegőzése szűkebb valamivel, viszont cserélhetőek a betétek.

1 kedvelés

És akkor képzeld el, hogy mindegyik egy 2mm-es lyukon kapja a levegőt…

A fém felülete, súlya is számít. Nem mindegy, hogy egy fél ohm-os clapton, vagy azért fel ohm mert csupán 4 menet 0.32-es SS szálhuzal van benne.

Nem hinném, hogy ugyanakkora. A bekötőoszlopok mérete, alakja (sémája, stílusa) és elhelyezkedése is számít.

4 kedvelés

Próbálj meg most nem technikus fejjel gondolkodni, mert itt más az elektromos környezet.

Való igaz, hogy egy erősítő végfokában levő aktív elemeket külön hűtőbordával kell hűteni. Teljesen igazad van abban, hogy minél nagyobb a hűtőborda felülete, annál több hőt képes elvezetni/leadni. Viszont tipikusan elkülönül a hőképző (például tranzisztor/IC) és a hőelvezető (hűtőborda) eszköz.

Itt viszont a tekerés egyben a hőképző és a hőleadó eszköz is. Műszerész példa: sokkal hamarabb melegszik fel és hűl le egy 50 W-os Weller páka, mint egy 220 V-os 80-90 W-os (őskori) eszköz. A kulcsszó a fémtömeg. Minél nagyobb ugyanazon huzalból készített tekerés fémtömege, (állandó teljesítmény mellett) annál több idő kell a felfűtéséhez és a lehüléséhez egyaránt. A felfűtés esetében még lehet játszani a W emelésével, de a lehüléséhez idő kell. Összességében @Vaperina_Kinga is leírta, hogy a huzal átmérőjével és a menetszámmal lehet játszani, a vékonyabb huzal és a kevesebb menetszám eredményez gyorsabb felfűtést és lehülést.

4 kedvelés

Bocs, de tapasztalataim szerint ez így nagyon félrevezető lehet a kezdők és azok számára, akik még nem járatosak a TC üzemmódban.

A TC-ben beállított Watt érték, csak irányadó az intelligens chip számára, a lényeg a tekerés ellenállásértékének a változása. Az elektronika ebből számolja ki és állítja a beállított hőmérséklethez pillanatnyilag szükséges feszültséget. Konkrétan: ha olyan modot használsz TC üzemmódban, amelyik folyamatosan képes kijelezni az aktuális ellenállásértéket és feszültséget, akkor láthatod, hogy tüzelés közben mindkét érték folyamatosan változik, “ugrál”. Például van egy tekerésed, amit power módban 12 W-on használsz, TC üzemmódban nyugodtan beállíthatod a teljesítményt 20 W-ra, a készülék leszabályozza úgy, hogy a beállított hőmérsékletet érje el a tekerés (a modban levő chip minőségétől függő pontossággal).

De az biztos, hogy nem

Bocs, ha félreértettelek, vagy te más összefüggésben gondoltad. “Harmadik félként” olvasva viszont ez a véleményem.

5 kedvelés

Tulajdonképpen senki sem értett itt meg. Magyarul: Csak a dohányos ízeket kedvelem. Illetve, csak kedvelném, ha egyáltalán egyetlen egy is hozná a valódi dohány ízét. Nem az érdekel engem, hogy a gőze milyen, egyáltalán nem izgat engem a gőz. Mindeddig a dohányos leveseknek csak alig-alig éreztem az ízét. Egyedül ezek a hosszú tekerések változtatták meg több éves kínlódásom. Mégpedig a 16 mm-es mini Dvarw óta. A gyümölcsösök íze harsány. Azok mindent felülírnak. Dohányossal nem is lehet keverni őket anélkül, hogy el ne uralkodnának felette. Azokhoz szinte mindegy, mit tekersz. Valószínűleg nem ragaszkodnék 8 - 10 menetes tekerésekhez. Szinte biztos, hogy elég lenne a 6 menet. Kinga csak a gyümölcsösöket kedveli. Már javasolni akartam, hogy ketté kellene osztani a társaságot aszerint, hogy ki milyen ízt kedvel? Szóval ezidáig soha senki nem értette meg, miért erőltetem én a hosszú tekeréseket? Azért, mert a dohányos aromák ízét mással nem érzem. Attól tartok, nem én vagyok vele egyedül. Csak épp ezt még nem tárgyaltátok meg. Aztán engem tök nem érdekel, hogy azt erőltetitek, hogy a clapton forró, meg a 10 menetes tekercs forró, ha éélvezhető dohányos íze ezidáig csak azoknak volt nálam. Képzeljétek el, van 4 kazánom, a már majdnem kidobott Siren - nel együtt, de csak egyedül abban az egyben volt gyümölcsös, vagy desszertes leves. Az összes többiben csakis kizárólag dohányos. Inkább vásárolok még többféle dohányos aromát, főleg, hogy az eliquidvg.eu bezárt. Elképzelhető az is,hogy csak azoknál volt ennyire rossz a kínálat. Szeretnék azért mindenképp 10 % keverési arányon belül maradni, és nem horror áron, mint a longfillek. Bár megvallom, éppen ezért még soha nem kóstoltam olyat.
Szóval szerintetek azon az áron, hogy elveszítem az ízek felét, inkább tekerjek olyat, amit ti javasoltok, mert szerintetek hűvös? Akkor a mentolt már inkább magamra kenem. Nekem a dohányzás élménye hiányzik. Valamikor régen, amikor nem volt nyitva trafik, még az utcán felszedett csikkeket is a pipámba tömtem. Ma már az egész szál sértetlen, véletlenül elejtett cigarettáért sem hajolok le. Nekem ez is nagy eredmény. Hadd maradjak meg a dohányos ízek mellett. A gyümölcsös és desszertesek nem vonzanak cseppet sem. A hőmérséklet csak addig érdekel, hogy ne égesse meg a nyelvem.

4 kedvelés