Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Érdekes módon már harmadjára tekerem újra a Dvarw ot de még mindig nem érem el azt az ízt amit az Ares 2-ből sikerült kicsavarni úgyhogy csak ujra vattáztam az arest és pakoltam is vissza gyorsan

A dvarw még mindig csak selymes ízt produkál ami inkább csak lágy íz az ares-hez viszonyítva



Mit rontok el vagy mi az amit jobban sikerült az ares-al elérnem? Valakinek ötlet?

Enyhén lent van a tekerés, de csak a kép alapján mondom. Illetve kicsit emelj a Watton. (De ezek csak tippek).

2 kedvelés

A tekerés az biztos hogy lent van mivel próbáltam letolni amennyire csak lehet hogy jobb íz legyen 2magon 0,75 ohm 25 watton és fönnebb nem enged a mod de így azt érzem mintha letisztultabb lenne az íz viszont nem annyira intenzív mint az ares. Lehet nem is lesz annyira erőteljes íz csak inkább letisztult a dvarw-al?

2 kedvelés

Milyen húzal ez? Én is ilyen 0.8 ohm körül tekerek, de csak 14.5 watton használom. Illetve milyen afc van benne?

4 kedvelés

Az olyan 30 ga sacc

2 kedvelés

Próbáld ki, hogy nem hézagosra tekered és húzd magasabbra picinyt.

4 kedvelés

1,4 afc Ni80 28ga

2 kedvelés

Rendben este megprobálom egyet úgy is hátha segít köszi a tippet :wink:

3 kedvelés

Szerintem valami nem stimmel a watt/ellenállás/afc aránnyal, bár ugye ez most ilyen Gyurcsok féle távgyógyítás. Én a helyedben inkább a magméreten vagy a tekerésszámon változtatnék és ott próbálgatnám a wattokat, hogy hol kezd megjönni az íz. Az összenyomott tekerés nem fog hozni jelentős változást szerintem, legalább is én nem éreztem hatalmas difit.

4 kedvelés

Akkor gondolom alacsonyabb watton kell probáljam.
A magméretet azért tartottam 2 magon hogy hasonló legyen mint az ares de akkor az afc is kicserélem kisebbre hátha jó lesz és csak azután megyek rá a 2,5 vagy 3 magra

3 kedvelés

ízvetsztés lehett attól is, hogy túlhül a tekerés meg lehet attól is ha túlmelegszik. Nekem amikor még ss-t használtam, akkor az 1.2-es afc-hez ilyen 1 ohm felett tekertem, 10-11 watt környékén. Szerintem ehhez az 1.4-es afchez kevés lesz a 0.75 ohm. De csak tippelek, mert viszont ni80-at sosem használtam.

6 kedvelés

Nem feltétlen, én is 2-es magra tekerek, alapvetően a 2-es mag kis kazántérben jobban tud működni, a dvarwban is. 3 már szerintem túl nagy lesz.

Tekerj még rá 2 karikát és told összébb, hogy ne legyen nagyon széles, első körben, például.

Illetve probálj meg kevesebb vattával dolgozni, a túlvattázás tipikus jele az ízvesztés.

5 kedvelés

Akkor elsőre rámegyek a kisebb afc-re majd a watt és ha nem sikerül kicsavarni az ízt akkor megprobálom 2,5 magon

4 kedvelés

3-as maghoz szerintem már inkább 2.2-es afc felett kéne járni, az már inkább szűk dl.

3 kedvelés

A vatta mennyiség is lehet mert egy picit rá kellett tartanom az ellenállásra hogy ne húzza el amikor fűztem be

2 kedvelés

Egyszer lemértem, nagyjából, 2-es maghoz kb 1 cm széles vatta kellett. Ne fusson át nagyon könnyen, de ne is szoruljon. Szedj le egy akkorát, ami kicsit szorul, majd kezdj le finoman leszedni belőle. Ha könnyen átmegy kuka, kezded előről.

5 kedvelés

Attól féltem hogy ha kevés a vatta folyni fog a leves

2 kedvelés

Ha megnézed a képeted, akkor a vatta nagy része nem is a lyuknál van, hanem mellette, igazából elég a lyukat elfedni.

3 kedvelés

Így is ad szépen ízt 0,75 ohm-on és levettem 15,5 wattra csak nem annyira intenzív mint az ares-el :thinking: lehet túl jól sikerült azt megtekerni és beálítani? :grin:

Volt már olyan, akinek sikerült :roll_eyes:

(Pl. a teszter, aki gyártásba engedte :joy:)