Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Gondolom a csavar menete megadja hova kell hajtani, befeszíteni a drótot, míg a tekerősegéd sima,nem bordás.Ergo,valamivel “nehezebb” szép külalakú coil-t csinálni. :saluting_face: :thinking: :wink:

4 kedvelés

Feltekered, egyszer összenyomod, kész, kb ennyi a sztori.

3 kedvelés

Szorosan tekerem,még összesemkell nyomni,amikor kész. :sweat_smile:

2 kedvelés

Lehet akkor ez lesz a gond, mtl-ben nekem egyelőre a dohány/dohány-desszert vonal tetszik, most is Bombo Nutty-val tesztelem (ami Ammit rda-ban és Xlim Pro-ban is jóval izesebb volt).
Gyümis vonalon nekem még mindig verhetetlen az XR Max RDL fejjel, plusz nekem a gyümölcsös ízek DL-ben még mindig 10x erősebbek/ízesebbek…

Annyira nulla a kézügyességem, hogy 2 menet sem sikerül egyforma távolságra, ha meg szorosan próbálom tuti 1-2 menetnél lesz egy kis hézag… :smiley: A végeredmény meg csapnivaló, nem tetszik. Superfine claptonnal egész jól megy, de szálhuzallal csak szerencsétlenkedek. Facsavarral úgy tűnik egyből siker. :blush:

4 kedvelés

Nem ismerem a ni80-at, de nem feltekeréskor kell beállítani a tekerést, feltekered ahogy megy, a bal végét megtámasztod és neki nyomod a jobb oldalról a többit és a vége egy szép hézagos terkerés lesz.

4 kedvelés

Hidd el, próbálkoztam vele jópárszor, hiába nyomom össze, nekem nem lett közel sem egyforma a távolság a menetek közt. Facsavarra feltekerni meg ugyanannyi idő (sőt, mivel tudom hogy tuti jó lesz, így gyorsabban is megvan). A plusz idő max az a pár másodperc még letekerem a csavarról és átrakom a tekerősegédre összenyomni. :slight_smile: A végeredmény meg össze sem hasonlítható az eddigi próbálkozásaimmal. :smiley:

2 kedvelés

Persze, ahogy jól esik, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyrészt sem szépnek nem kell lennie, sem egyenlő távolságnak, a lényeg, hogy legyen rés köztük ne szoruljanak össze. Amit egyébként sem tudsz kézzel megcsinálni egy drótnál tekereéskor, mert van mindegyiknek egy minimális rúgózása. A microcoilt is hevítés közben lehet kialakítani csak.

Sima szálhúzalt használsz, milyen vastag a húzal?

Csak azért fura nekem, mert 6 év alatt most hallok olyat először, hogy valamiféle segéd kell hézagos tekeréshez, én eddig azt hittem, hogy minden tekerés alapból hézagos, ha akarod, ha nem. :sweat_smile:

Még teszt üzem van, úgyhogy használok mindent is. :smiley: Eddig 28GA SS volt, majd jött Superfine Fused clapton, majd tegnap érkezett egy nagy csomag huzal és vatta az egyik fórumtárstól, úgyhogy mostmár van mindenem IS, bőség zavara… :sweat_smile:
(26-28-30GA Ni80, 4 féle mtl clapton…)

Aromamizerben elsőre a superfine 2*32+40 hibátlan, abban szerintem marad az (brunhildét is ezzel tervezem), a Dvarw-ban meg tesztelgetek. :slight_smile:

Az a baj, cnc marós vagyok, és szeretem ha ami kikerül a kezeim alól, az úgy néz ki ahogy annak kell… :smiley:

Annó csináltam már egy videót ide, hogyan is néz ki egy hézagos tekerés elkészítése. Igaz én csak 28-29ga szálhúzalt használok, claptonnál nem tudom hogyan megy.

Itt a végén láthatod, hogy tk. csak összenyomkodod párszor és kész, a húzal alap rúgózása pont elég a hézagokhoz, persze nem akarlak lebeszélni a csavarozásról. :joy:

5 kedvelés

Illetve meglepően jó hűsítős és mentolos cucchoz.

2 kedvelés

Én pedig desszert dohányt töltök bele :sweat_smile:

Én a gőzét szeretem, valahogy nagyon jó gőz jön ki belőle.

4 kedvelés

Jó, neked a brünci is ment elsőre, nehéz veled versenyezni, te vagy a vape Chuck Norrisa. :joy:

2 kedvelés

Megtisztelsz :hugs:

2 kedvelés

Ööö….szép napot mindenkinek :joy::joy::joy::joy:

Na, felkeltél? :sweat_smile:

Én már 9 óta talpon vagyok. :joy:

Igen,mert tegnap volt a céges uccsó bulika,úgy nem rúgtam be ahogy szoktam !
De majdnem az összes coca colát megittam,mert ezek a dinnyék valami whiskeyt ittak :joy::joy:

3 kedvelés

Szóval a dvarw.
Abban járt már elég sok féle cucc nálam​:grin:de egyet kell értenem,mentolos,gyügyis az tényleg abban hozza amit kell.
Desszert dohányra ott a “másik” amiből jobban ízlik .

2 kedvelés

Másik dwarv? :roll_eyes:

2 kedvelés

Ha őszinte akarok lenni,IS :rofl: mindenre van másik :grin:főleg ha lusta vagyok tekerni :smiley:

3 kedvelés