Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Milyen huzal, milyen tankba? (vastagság,tcr?)

a Dicodes NiFe30 as
most épp a Steam Crave MTL be tekertem bele, még a kalibrálással bíbelődök

Én aztán biztos nem használok ilyen flancos húzalt. :sweat_smile:

Még azokat sem próbáltam ki, amiket adtak ajándékba a dani mellé.

Naaaagyhibaaaaaa​:sweat_smile:

1 kedvelés

SC Classicba 2.5mm, 5.5 menet, 0.8+1.0 levegő, whoooooooo​:rofl:
Gyümiseknek ~205-210°C, desszert-dohány ~215-220°C. Resisthermet direktbe nem használtam, zivipf 29ga NiFe30 a kiskedvenc, annak cc.15W elég, az elején 0.8s 25-26W-ot szoktam neki adni, így a tényleges felfűtés cc.0.3s, azonnal villan​:grin:( ebben egyébként a DNA jobb, bocsi dicodes fan-club…:sweat_smile:)

1 kedvelés

én elakadtam a Dani kalibrálásánál :smiley:
mára fel is adom :sweat_smile:

Hülye egy megoldás, a menü nem a létező leginkább felhasználóbarát valami( azt nekem is látni kell, így emlékezetből nem megy)
Majd a srácok segítenek reggel, ha magukhoz tértek​:+1:

Szép reggelt mindenkinek!
Újra tekertem a kazánom ami a kazánnal kapott 26ga kanthal wire huzallal 3 magon 5 menet és a végeredmény 0,76 ohm 25 watton kellemes selymes íz és egyben zsíros gözöket produkál amilyet még a kis pod-ban sem éreztem eddig​:smiling_face_with_three_hearts: Nem is gondoltam hogy ez ennyire jó is lehet mivel eddig a pod-ban kissé még kesernyés is volt az íz​:thinking:

7 kedvelés

Gratulálok!

Ennyi, nem olyan bonyolult ez, ez a tekerés már elég tetszetős lett.

5 kedvelés

Köszi szépen igyekszem tanulni és nagyon sokat tanultam már tőletek is amiért nagyon hálás vagyok :hugs:

4 kedvelés

Majd még próbáld ki ugyanilyen menetszámmal a 2.5 magot is. :+1:Alakul ez.

2 kedvelés

Rendben legközelebb amikor újra kell tekerni akkor ki is probálom hogy tudjam kb melyik a jobb nekem :grin: lassan alakulgat :wink:

2 kedvelés

A hármassal sincs baj, bizonyos tankokban nehezen fér el, az szokott lenni az egyik problem.

2 kedvelés

Szerencsére itt kényelmesen elfér

Véleményt kérhetnék, jó-e nagyjából a tekerés/pozíció, vagy érdemes változtatni valamin? Ammit RDA. A Superfine MTL fused claptonnal még barátkozunk. Tegnap jött, első tekerés kuka lett, mert szorosan tekerve alig sikerült kiszedni a hotspotokat, szerintem vattázás után valahol nem is volt tökéletes, mert ízben nem volt az igazi. Ez a második talán már egy fokkal jobb.

Összenyomva, vagy hézagosan érdemes ezt használni?

1,1 ohm lett, 13-14W legkisebb (vagy második legkisebb) levegőfuraton tetszik most talán a legjobban. Ezt a Pulse V3-at DL-re találták ki, csak wattonként lehet szabályozni… :frowning:


6 kedvelés

Teljes jó lett szemre. :+1: Ha Neked is adja, nem lesz gond. A szabályzás tökéletes Wattonként is, ez nem egy űrlaboratórium, rég nem foglalkozom a tizedekkel, még ha módomba állna is… Nekem fejben szimpatikusabb a hézagos tekerés, nagyon hamar elengettem a mikrocoil stilust, soha nem tekerek összenyomva.

6 kedvelés

Nekem valahogy nem áll rá a kezem a hézagosra 28GA szálhuzallal. Rendeltem most aliexpressről hézagos tekerősegédet, talán majd azzal sikeresebb leszek. Ezzel a claptonnal talán egy fokkal könnyebb dolgozni, csak ez meg nem túl gazdaságos pl egy Bombo-val, márpedig tuti nem gyümölcsösökkel fogok MTL-ezni. :slight_smile:

3 kedvelés

Amíg megjön a hézagolós, megtanulható. Tekerj a szükségesnél több menetet, majd húzd szét “rugóra”, kicsit összenyomod és már sose lesz hézagtalan. A görbe és plusszos drótost meg fejtsd vissza a segédről. Kész. Harmadikra menni fog! :index_pointing_at_the_viewer::+1:

5 kedvelés

Rendeltem most aliexpressről hézagos tekerősegédet

mig megnem érkezik @SzG88 a segéd addig esetleg kiprobálhatod ezt


A csavaros megoldást még régebben 1youtube videoban láttam és tényleg szép hézagos tekerést lehet vele csinálni :slightly_smiling_face:
vagy amit @Balazs_Samu_Nagy javasolt :grin:

Simple spaced coil

4 kedvelés

Csak kiváncsiságból kérdezem @kovi82 milyen akksival használod a modot 25W-on?