Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

szúrd meg a vattát a csővekkel szemben próbáld elhúzni kicsit… mert ha láncslukkolsz be ég…

1 kedvelés

30ga kanthal ról 1.6 ohm-ról nyilatkozz erről beszéltünk… :no_good_man:

Jó,de te csalsz mert dl kazánnal tolod mtl-ben :grin:

Egyelőre tele a tank, de 4 6mp-es slukk után sincs most gond, mennek a bubik…

Ez logikus. De szerintem az is logikus, ha nagyobb a főtött vatta felület, nagyobb lehet az íz. Esetleg jól széthúzni a tekercset?

1 kedvelés

azért fog be égni mert sürrü a vattád a bubik az első 4-5 slukkig jó ha mennek…ha utána is akkor vígyázni kell mert tömör a vattázásod vagy szarrá van fakirozva… :smile:

Az meg a levegőző méretétől függ mennyire húzható szét.

1 kedvelés

Jogos, mert ha holt térbe kerül egy része, az legfeljebb pörkölődik majd.

@Zolika bedobta a tutit. Levegőzés után tekerünk, az adja az alapot.

Lehet, hogy ez is olyan lesz, mint a bersi? Mindig behugyozik az örömtől, amikor utántöltést kap a levesből.

bersit nem lehet fejre forditani?

Nem ismerem a kazánodat,vagy is tudom melyik az, de előbb sajnos tekerni vattázni kell megtanulnod( ne érts félre kérlek ! ) utána jöhetnek az ízek.
Porlasztóból jó a 0.8 a levegőzőjével ,akkor próbálj olyan huzallal operálni amiből kihozható ugyan az a tekerés és vedd figyelembe a kazánod adottságait is.

Egy mozdulat a légbeömlőn és 24 watton szűk DL…elegendő gőzzel :smirk:

1 kedvelés

A fakír? Annak rohadt nagy az etető nyilása, én meg hanyagul vattázok, ami egy bykynál működik, de a fakír büntet azonnal.

1 kedvelés

De. Az nem okoz neki gondot, csak úgy nem lehet feltölteni. Egyébként azt kedvelem benne, hogy normál üzem közben mindegy milyen pozícióban van, nem folyik. Feltöltéskor azonban a vattázás minőségétől függően, de mindig ereszt valamennyi levet magából. Ez lehet, hogy csak néhány csepp, de lehet, hogy úszik.

Nyisd ki teljesen és 30-40 wattal told meg,csak nyisd ki az ablakot sarkig mert rádhívják a katasztrófavédelmet is :joy::joy::joy:

Már tudom mit ne vegyek :grin:

arra gondoltam,hogy feltöltöd és vissza záráskor mielőtt koppra húzod fejre forditod így a levest nem préseled a kazán térbe…

Szerintem bajonett záras, ha ráraktad már préselsz is.

Igen, bajonettes.

1 kedvelés