Ki hogyan teker, hogyan vattáz? 😊

Kantal, 2,5-ös mag 5 tekerés

15.5 watt a legkisebb teljesítmény, amit egyáltalán bármimben használok. Dani, Yihi boardok IS. Alatta nekem kevés. :thinking:

Másik huzallal sem volt jó. 12 w-on nagyon halavány pára jön.

1.6 ohm -ról beszélünk…

Ezt értem,de a huzal vastagságára voltam kíváncsi,mert 28 awg a huzalom és 12.5 watton pompás íze van

Pára kell vagy íz?

Ok, én is tekerek 0.6-1.4 ohm.közt, mikor hogy. Annyi wattot kap, amit kérek. Ha nagyobb az ellenállás, nagyobb feszt ad, kisebb árammal. De mindegy, csak mondom, hogy pl. nálam sincs 15 Watt alatt élet, de sokkal inkább 16-23 közt vannak most a modjaim…


Íz is és gőz is van rendesen 50-50 alaplevet használok aroma függvényében.

Éppen az a gond, hogy 15 w alatt nem jön íz, lassú, lomha kis gőzöcske jön csak a B3-ból. Nyilván nem mindegy a huzalt körülvevő fémtömeg közelsége és mennyisége sem.

30 awg huzal 1.6 ohm tekerésre rá küldesz 15wattot?

erről a huzalról beszélsz?

1 kedvelés

Erről. De a 30-as Ni80 Klaptonnál is ugyanez a watt kell.

Bármire ráküldök 15 wattot :slightly_smiling_face::thinking: nekem 2-3 mp alatt jöjjön annyi gőz, mintha cigiznék. Bár lehet hogy most a legtöbb tekerésem clapton.

hát akkor mi @Zolika -val vagyunk renitensek…

Ha szépen megkérlek fotózd már a huzalodat kérlek :smiling_face:

4 kedvelés

A múltkorit lefotóztam a ki mit kevert rovatban, az még a clapton volt.

80/20 az alapod :smiling_face:és claptont használsz :smiling_face:naná hogy kell a kraft hogy legyen gőzöd :grin:Clapton amúgy is többet kér alapból

1 kedvelés

Nem tudom biztos ez is ízlés kérdése…de arra gondoltam lehet huzal márka függő is…vagy nem?