Kezdőként a teljes káosz közepén 😁

Sziasztok :smiling_face:

Teljesen kezdő vagyok,itt a felülettel is csak ismerkedek :smiling_face: Egy hónapja vágtam bele ebbe az ecigi dologba,pár nap alatt teljesen át is álltam a rendes napi egy doboznyi cigiről erre a kis kütyüre :smiling_face: Egy Voopoo Drag X Knigthot sikerült vennem,és igazából szeretem is,de azért akad még pár dolog amikor kijön,hogy mennyire az elején vagyok a tudásnak :joy:

1: A szellőző nyílásokon elég gyakran kifolyik a lötyi. Néha csak rügyezik,néha érzem ahogy a kezemen végig folyik. Iszonyatosan bosszant a dolog,de nem tudom mit lehetne vele kezdeni,úgyhogy valaki tapasztaltabb mentsen meg kérlek :pray::joy: jelenleg 30-70/füstbajnok az alap, előtte 50-50 volt,azért is próbáltam sűrűbb lötyivel de így sem az igazi :confused:

  1. Én általában itthon vagyok a két kisördögünkkel,na de ha menni kell valahova akkor mégis miben,hogy lehet szállítani ezt az eszközt? :joy: Van nekik valami tök vagy táska,vagy csak jóvanazúgy és be a táskába? :joy: Jelenleg nekem olyan elképzelhetetlen hogyan tudom úgy szállítani hogy ne legyen minden tiszta lötyi a táskában :see_no_evil:

3: Ha esetleg bombáztok egy kis aroma ajánlóval,azt megköszönöm :grin: van olyan márka amit érdemes kerülni,vagy olyan ami minőség,és nem bánom meg ha azt veszem? :smiling_face: Mennyi lötyit érdemes bekeverni amíg teszt alatt vagyok? Én most azt hiszem túlzás volt,100mlket kevertem,de jelenleg van egy íz,amit nem bírok elszivni :see_no_evil: ilyenkor az nálatok kuka?

Köszönök minden építő kritikát és segítő szándékot :grin: Nagyon az elején vagyok még,de az első célt már elértem,úgyhogy szép lassan a többi is meglesz :smiling_face:

4 kedvelés

Szia,

Úgy tudom a drag x hajlamos a folyásra, gondolom a porlasztó minőségétől függ, hogy mikor meddig bírja. Nem ismerem a dragot, ha el lehet zárni a levegőt, akkor azzal lehet próbálkozni a tatyóba rakás előtt, ennél jobb nem jut eszembe. Esetleg azzal próbálkozni, hogy csak félig töltöd fel. 70 a vg, ugye?

Aroma nehéz ügy, nálam kb 10-ből 3 jön be, 3 elfogy valahogy, többi lefolyó. Elsőre célszerű csak 10 ml bekeverni, hátha utána el lehet passzolni valakinek, én ilyen 10ml-s gyógyszertári barna cseppentős üvegeket vettem erre a célra. Meg 30ml-set, ha többet akarok bekeverni. Márkák, amiket én használok: t juice, dinner lady, journey, pj empire, vampire vape. De ezeken belül van ami bejön, van ami nem, ez egy ilyen biznisz.

5 kedvelés

Igen,ez nekem is eszembe jutott,hogy azt próbálgatom most,el lehet zárni teljesen elvileg. 70 a vg igen :smiling_face:

2 kedvelés

Építős tankoknál vannak, ahol elzárható a leves teljesen, és ott kisebb a folyás esélye, illetve ha mégis folyik, akkor ott user error van, a porlasztóknál meg attól függ aznap ki volt műszakba. :grin:

3 kedvelés

Szia!

A porlasztós tankok nem nagyon szoktak megfolyni. Én évekig használtam porlasztósokat, de kb egyszer fordult ilyen elő. Ha jól nézem akkor ez ilyen pod tank, amibe alulról kell belenyomni a porlasztót. Lehet, hogy nem szigetel rendesen vagy azért mert nem nyomtad bele rendesen, vagy mert hiányzik róla a tömítőgyűrű.
Vagy egyéb általam nem ismert ok :sweat_smile:

Ahogy tanult kollégám @Ispy elmítette, az aroma nehéz ügy. Bár neki semmi se jó :rofl:
A lényeg, hogy arra készülj, hogy ez nagyon ízlés kérdése és könnyű mellé fogni. Egyszerre ne keverj sokat, csak ha már bevált aromát keversz.
Sajnos a jobb aromák általában drágábbak is. Én mostanában a GBC aromákra függtem rá, de jópár dohánykivonatos aromán is túl vagyok. A márka attól is függ milyen ízeket kedvelsz, úgy esetleg könnyebb ajánlani.

2 kedvelés

Szia. Ahogy láttam ennek is a pod alján van a töltött. Az a gumi bigyó rendesen zár? Nem biztos hogy a porlasztó a rossz.

Sima aromákat használsz vagy longfilleket?

2 kedvelés

Akkor én nem vagyok szerencsés :joy: én esküszöm benyomtam tövig :joy: férjem is megnézte,szóval elvileg jól van benne :smiling_face:a tömítésre gyanakszik a ház ura is itthon,de ugye ő sem ért hozzá :joy:
Az aromákkal még nagyon teszt alatt vagyok,de azt hiszem akkor inkább kisebb mennyiségben próbálkozom :joy: először kész lötyit vettem,és azokból az édesebb,gyümölcsös ízek jöttek be jobban. Persze próbálok kísérletezgetni más irányban is,de mindig a gyümölcsösöknél kötök ki :smiling_face:

2 kedvelés

Két porlasztót is használtam,de mindegyikkel folyt :confused: Sima aromákat vettem :smiling_face:a használni szó erős túlzás lenne, még csak most kezdtem bele ebbe az egészbe :see_no_evil: de annál többet olvasgatok a témában :grin:

Szia Dorina! Üdv a Vaperinán ! Ahogy a többiek is írták vagy a porlasztó benyomása nem tökéletes vagy a feltöltő gumikallantyú nem tökéletesen van visszanyomva de ezen kívűl más probléma nem lehet mivel nem hajlamos a folyásra Drag. Nálunk a legdúrvább jelenség az mikor a podtartály alatt pára cseppek jelennek meg. Max. még azt tudom elképzelni a podtartályon lehet hajszálrepedés és onnan szivárog a leves. Ja az ki is ment a fejemből hogy egyik táskás szállításnál nem borult el a készülék? Az nejemnél sajna úgy dőlt el hogy pont a tűzgomb hozzáért valamihez és sajna teljesen megolvadt a tartály! Na azóta csak kikapcsolva teszi be a tatyóba!:grin:

1 kedvelés

Még az lene a kérdés, hogy hogyan szívod, sok kicsi slukk vagy hosszabb slukkok? Az első is okozhat folyást. Illetve mennyi ideig nem használod, mennyit áll két használat közben? Illetve amit írtam, hogy ne töltsed csurig, csak 70%-ig. Érdemes beszerezni több porlasztót és kipróbálni azzal is, lehet selejtes szériába nyúltál, nem ritka sajnos.

3 kedvelés

Szia Dorina.
Szeretném megkérdezni hogy mekkora ellenállású porlasztót használsz és hány watton?

Lehet alacsony a watt ahhoz a porlasztóhoz, és nem gőzöli el rendesen…

Köszönöm a tippeket :smiling_face: szerintem jól van benne a porlasztó, sérülést nem láttam sehol a készüléken,és mindig ki van kapcsolva ha nem használom :smiling_face:

Nem tudom mi számít kicsinek vagy nagynak :joy: de 2-3 MP egy szívás. Két használat között max egy óra tellik el. Ma érkezik másik porlasztó,nagyon remélem hogy tényleg csak valami hibáshoz volt eddig szerencsém és az a probléma csak :smiling_face:

0,3as volt,azt 35 Watton használtam, most átmenetileg egy 0,15ös van bent,azt pedig 50watton. Ma érkezik új 0,3as mert a 0,15 össel nagyon nem tudok megbarátkozni.

2 kedvelés

Akkor én a porlasztóra tippelnék, vagy O gyűrű vagy a vattázása nem az igazi.

1 kedvelés

Köszi. Ez megfelelőnek tűnik. Sajnos több ötletem nincs már.

Szia , sajnos a folyás miatt nem tudok véleményt írni , csak ugyan azt amit a többiektől kapsz válaszul. De viszont egy íz világot szeretnék ajánlani neked , azaz aromát. Próbáld ki , nagyon nagyon finom , gőzre, ízre , egyaránt. Azt látom hogy 70/30 ba használod . Úgy tökéletes lesz.

10 ml az aroma
90 ml alaplével öntsd fel
Ne nagyon kostold , várj vele , nekem kb 5 nap érlelès után eszméletlen finom . Tényleg nem tudod le tenni !
Revolut a gyártó.
A neve Maui .
De küldöm képen.
Szerintem próba képen 10 ml ki szerelést vedd .
Ja és csak ez a finom belőle a piros gyümölcsös.
De ez az én véleményem.
Szóval ezt ajánlom. :blush::person_raising_hand::person_raising_hand:

1 kedvelés

Szia, üdv a fedélzeten! :slight_smile:
Sajnos a készülék problémájához nem tudok hozzászólni, illetve csak egy tipp: ha van másik pod-fej, próbáld ki azzal is, hátha valami rejtett gyártási hiba. Amúgy is jó a több fej, lehet gyorsan cserélgetni az ízeket :smiley:
Aroma-ügyben azt javaslom, új esetében mindig csak keveset keverj be, 10-15 milit. Sok bosszúságot és némi pénzt is megspórolhatsz, bár cserébe számolni kell az arányokat egy kicsit. Ha elszívhatatlanba futsz bele, hát, az vagy lefolyó, vagy át tudod passzolni esetleg valakinek.
Ajánlani nagyon nehéz, mert tényleg rettentő ízlés-függő a dolog. Nekem például bejön sok dampflion márkájú aroma, de másoknak meg pont hogy nem, mert szerintük fura az ízük. A keverési arányokat érdemes betartani, meg hagyni némi időt, de hát ezt biztos olvastad már.

5 kedvelés

Köszönöm :smiling_face: majd a következő rendeléshez rakok be akkor másik pod fejet :grin: majd utána lesek melyik kompatibilis,de erre a hónapra már sok volt a költés rá :joy::joy: első érv a váltásnál az volt,hogy több pénz maradjon otthon,de egyelőre nem jöttem ki olcsóbban :joy::joy: bár tény,hogy most egy időre meg van minden itthon :smiling_face: ma kevertem be pár új ízt,10 mls kiszerelésekbe,remélem jók is lesznek :grin: de igen van olyan amit bekevernem 100mlbe és egyszerűen nem bírom elszivni :see_no_evil: még várok,ha férjem át szokik,akkor hátha neki tűrhető lesz,ha nem,akkor lefolyó lesz a vége :see_no_evil::joy:

Üdv köztünk…
Egy dolgot jobb ha tudsz, így indulásból… Ha gyári porikat veszel, általában 5 drb van egy csomagban… Nos, az 5-ből minimum 1 hibás… Én is jártam már így… Vagy esetleg egy hibás o-gyűrű lehet az oka, vagy a pod fej gyártási hibás… Előfordul néha ez is. Egyenlőre próbálgasd ami van, és később rá áldozol egy rta-ra, azzal megváltozik majd minden… Nyugi… Mind így kezdtük az elején…, :grin::blush:

Szerk… Amikor töltöd fel levessel, mindig zárd el a levegőzést… Dl-ben ez elég gyakran ajánlott…

3 kedvelés