Kezdők buktatói avagy mire figyelj első vásárláskor

Sziasztok! Egy éve szakaszosan tértem át, de bevallom olykor még eldurran 1-1 analóg szál… (a kávé és az alkalmi alkohol az, ami elcsábít néha) Jelenleg 3modal,3tankkal vapelek és van egy podom,ami már csak tartalék,mert kevésnek érzem. Visszagondoltam,ha lett volna ilyen fórum, mennyi halvaszületett ötletemben akadályozott volna meg és mennyi pénzt megspóroltam volna,ha megmondják a gyakorlottabbak mit ne vegyek eleve…legyen az gép vagy aromatípus stb. Tudom nem mindenkinek jön be ugyanaz,de nagyjából látni lehet kik azok a gyártók, vagy mik azok a típushibák vagy épp elcseszett ízek amikre nem érdemes a nagy számok törvénye alapján egy fillért sem költeni. Úgyhogy,ha van hozzáfűznivalótok a témához, segítsük együtt a kezdőket azzal, hogy mit ne vegyenek, ezzel is támogatva a sikeres áttérésüket. Köszönöm.

7 kedvelés

Egyszerű de nagyszerű képletem van az összes kezdőnek, mégpedig hogy olvass, keress, nézelődj, használj googlet mert mi sem így születtünk hogy tudunk mindent. Utána noname márkát és Smokot nem veszünk ever never. Porlasztóssal egyszerűbb kezdeni, aztán majd elválik hogy hobby lesz belőle e, vagy csak felhasználó. Liquideknél szintúgy egyszerű a képlet. Első lépésben tanuljon meg keverni, talán nagyon az elején nyugodtan kérhet ismerőstől liquidet hogy legyen egy kevés, után pedig floravita és 1L PG+1L VG, aztán vape42 és inevera vagy egyéb jó és olcsó aroma, amik standard egyféle ízek, utána ráér később kisérletezni. Így elsőre ezeket szoktam javasolni mindenkinek, ha kérdés van ezen felül nyugodtan kérdezz :grin:

5 kedvelés

Szia, Ijoy termékekkel kapcsolatban vannak infóid esetleg? Tudom, tudom tömegcucc…de egy katana-val vagy egy shogun-nal bővíteném a készletem. Köszi :slight_smile:

Hali.Épp 2 hete jött meg az everzon ról a katana,7 dollárért vettem,én meg vagyok elégedve vele.Igaz beépített aksis,3000 mah,de mtl rta val használva nekem 1,5-2 napot kibír.Egyedül talán a tűzgombal nem vagyok kibékülve,ott érződik,hogy nem prémium cucc. De annyiért sztem ajándék volt.:grin:

Szia, köszi az infót. :slight_smile:

Jaaaa és ha már buktatókról szól a topic…hát ha más is idetéved :slight_smile: Ami nekem nagyon nagyon nem jött be vagyis megszívtam vele korábban az Aspire Nautilus pod…ismerősömmel rendeltük sokadik vape kelléknek, de mind a kettő folyatott orrán száján…szó szerint használhatatlanok voltak. Ha egy kicsit megdöntötte az ember, már szó szerint az összes liquidet kieresztette,tocsogott mindig az egész gép. Kukában végezte mindkettő.

Nem kevés az a 1,5-2 nap egy 3000 mAh-s akkutól? Vagy nekem van ennyire szélsőséges szokásom? :smiley: Azt mindig gondoltam, hogy nem vagyok jó referencia semmilyen szempontból, nade hogy ennyire :sweat_smile:

Egyébként ha már társalgás a kezdetekről, rettentő kíváncsi szoktam rá lenni, hogy ki mivel és hogyan kezdte el a vaper pályafutást? :grin: Ebből talán később lehetne egy ilyen kis “összesített” a fórum egyéb témáiban, nemdebár? :relaxed:

1 kedvelés

Hali.Néha ráteszem a 27mmes innokin thermot,dual v2 aliennel,70 watton,lehet azért “csak” addig bírja​:joy:

Én ezzel kezdtem,kb. 2 éve,big mouth 1million berries liquiddel,amit egy barátom kevert nekem.Azóta persze túl estem rengeteg tanuláson,kutatáson,rtan,rdan,dl mtl

1 kedvelés

Jaaa, úgy már reálisabb az idő :smiley:

Ó, nekem a Joyetech Ego Aio a második harcos volt, az első egy Vivo márkájú ego volt :smiley: Meglepően jól bírta, csakhát…ára is volt rendesen…a dohányboltos liquidekről nem is beszélve. :smiley: Nekem is kb. 2 évbe telt, mire nagyobbra váltottam, azóta saját kevert, sok-sok ráfordított idő, meg bosszankodás. Dehát megérte, hogy kialakuljanak a jó szokások :relaxed:

Persze.Meg mire kialakul,milyen íz jön be,milyen tekeréssel,hány watton…de jó ez,nállam átment egyfajta hobbyba​:grin:

1 kedvelés

Szia, mi az a piros lötyid? :slight_smile:


Ő volt az első 2018 decemberében. Újonnan vettem, semmit nem tudtam arról azért illet volna először olyan készüléket vásárolni,amihez idehaza is lehet mindent kapni…de szerettem,szerintem szép kis cucc volt és jól is működött.

1 kedvelés


Aztán Ego Aio-k-k sora jött kb. fél évig, mindegyikben más lötyi.
A Geekvape minimet 2019 nyarán vettem és azóta is az egyik gépem. A tankom azóta rajta egy single Zeus. Mindent IS kibír :slight_smile:

Dettó, ezzel töltök egy rakás időt :grin:

Ő szép kis cucc, imádom a csőmodokat, olyan kis elegánsak.

1 kedvelés

Ú, az egyik kedvenc modom egy egy Geekvape Aegis solo :grin: