Átszokáshoz segítség

Sziasztok, szép estét! Szeretnék átszokni az elektromos cigarettára, család s egészségügyi probléma miatt is. Most napi kb 30 szálat szívok ithon tőltöm a cigit. A kérdésem az volna milyen kezdő de ízben jó mtl szettet/kitet vagy kazánt ajánlanátok? S hogy milyen nikotin az amivel induljak? Vagy esetleg le lehet szokni nikotin mentes liquiddel is de a vape megmarad mindt helyettesítő a cigaretta helyett? Válaszaitok nagyon szépen köszönöm előre is! Egy új vaper Dunaújvárosból!!!

15 kedvelés

Szia! Én is napi 30 körül voltam. Kb 1,5 hete csak ecigi. És most már értem miért mondják, hogy nagyon nem mindegy milyen géppel kezded :blush: Elsőre vettem egy vaporesso gtx one-t. A régi ecigikhez képest maga volt a csoda, viszont azóta megérkezett az innokin cool fire z80. Nekem ez az igazi. Persze kezdőként még nem vattázok meg tekergetek​:blush:, hanem a zenith II tankkal használom.
Ja és a nikotin. Én 3-ast teszek bele, az erősebbtől fuldoklás van :blush: pedig nem gyenge cigit szívtam

11 kedvelés

Szia Tibor!

Nikotinmentes esélytelen, sőt, az elején főleg kell a dózis, aztán majd lehet később lejjebb menni. Az átálláshoz a legfontosabb, hogy az ecigi üssön. Mennyi a keret? Ha több, az jobb. :rofl:

5 kedvelés

Szia Tibor!

Én idén májusban raktam le a cigit. Virnya komám megajándékozott egy szatyor kütyüvel és az már rögtön látszott, hogy ebből nem lesz egyik percről a másikra átszokás.

Először is szanaszét Google-oztam magam és így akadtam nagy szerencsémre a Vaprina oldalra.
Másodszor miután már kezdtem kiigazodni a röviditések tengerében, egy itt olvasott beszámoló után megvettem első építős tankomat, egy klón Dvarw fl mtl-t. Pár video és már tekertem is az első építős tankomat a megörökölt drótokból, vattákból, tekerősegéddel a leírások nyomán.

Száz szónak is egy a vége, leszokni-átszokni csak fokozatossan ment. Előszőr trafikos löttyöket használtam és amikor megrendeltem és kifizettem az első nagyobb adag liquid-aroma kombót, eldöntöttem, innentől nem vásárlok cigarettát. Nem mondom, hogy zökkenők nélkül, de a Vaperina társaság segítségével sikerült kitartani a döntésem mellett és gazdagottam egy jó társasággal és egy új hobbival is.

Az első liquidem 18mg-os volt, 1 liter, de mivel többször sikerült láncdohányosként kiütnüm megem, a következő már 9mg-os lett. Mot már 6mg-osat használok és januárban, ha ez kifogy 3mg-osat fogok rendelni…
Ha érdekel a téma és komolyan gondolod, akkor megtaláltad, ez egy nagyon jó hely az átszokáshoz.

Jó olvasgatást és sok sikert az átszokáshoz!

9 kedvelés

Először is üdvözlünk a körünkben! Ha rákattintasz a fórum Vaperina emblémájára, a kategóriákon belül javasolnám a Blog, az E-cigit kezdőknek, és az adok -veszek kategóriák átnézését. Készüléket én konkrétan azért nem ajánlok, mert abból van ezer féle, és esetleg pont azt nem lehet éppen megvenni sehol, amit én ajánlanék. Előbb -vagy utóbb biztos majd megjelennek nálam haladóbb társaim, és esetleg ajánlanak valamit. Elég sok szempont van, először is az árak, de sokszor az olcsóval több bosszúság van. Az én példám például: A fiam randelt Kínából viszonylag olcsó készletet, (Kb: 12000 Ft) nem győzte kivárni, amíg hónapokig ide hajókázzon, vett anno a trafikban egy Vaporessót nagyon drágán. Ő hozzám képest keveset szív, (Nem is tudtam, hogy dohányzott) az a porlasztós cucc ráadásul dl szett, őt kielégíti. Ő vett nekem ahhoz a (Nem is kicsit) gyenge modhoz egy mint később kiderült anyaghibás Siren2 tankot. Ezzel nyomattam úgy 2 évig, mire több Facebook csoporton át ide keveredtem a Vaperinára. Olvasgattam, írogattam, kérdezgettem, és rengeteg dolgot itt megtanultam. Én is kínlódtam a kezdetekben a trafikos készre kevert 18 mg/ml nikotinos folyadékoktól a nikotinmentes, és csak glicerin+aroma kombókkal. A tapasztalatom az, hogy nikotin nélkül képes voltam egész nap szünet nélül szívni, végül rágyújtottam. De ezt embere válogatja. A te számodra jó mennyiséget ki kell kísérletezni, úgy, hogy eleinte csak keveseket rendelsz/keversz. Ha soknak érzed, akkor szinte csíp, mar eleinte a gőz, ha kevés, akkor meg hiába szívtad órákig, úgy érzed, nem csináltál semmit. @Vaperina_Kinga írta valahol : “Nehéz pálya ez a színészet” vagy valami ilyesmi. Sok mindent kell tanulni, hogy jól csináljad. Kérdezz nyugodtan, szívesen segítünk, esetleg néha nem árt konkrétabb témára rákérdezni. Szia. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

A keret most csak a készülékre olyan 40 ezer volna

2 kedvelés

Na, abból már lehet valamit kezdeni. Porlasztós tankot szeretnél vagy építőset? Egyáltalán mennyire vagy képben?

1 kedvelés

Szerintem egyenlőre porlasztóst kitet vagy külön a tank mod minegy

4 kedvelés

Én vennék egy normális modot, külső akkisast, 2 akkut és egy töltőt, meg persze a tankot, jópár darab csere porival.

6 kedvelés

Udv itt!40-bol ugyanúgy csinálnám ahogy elkezdtem anno.Venni egy poris beépített akksis aspire zelos kittet(kb 20??),ez nem hagy cserben,1-2 nap egy toltes.Plusz venni egy külső akksis zelost mondjuk meg egy töltő ,2 akksi,alirol dwarv rta 2 hét alatt 15€ vammal.Nem kell megijedni a belső akksistol,mire az lehidalna már regen masik modod lenne ugyis.Én 18-20-as liquiddel kezdtem erős dohányosként ,két hét alatt teljesen elhagytam a cigit.

8 kedvelés

Szia! itt is körül nézhetsz 3nap alatt nálad van a cucc:

https://www.vaporism.cz/box-mod-sady/aspire-nautilus-gt-kit/
Például…

5 kedvelés

Tegnap lett meg kollégámnak 5 db pori, gép ,tank 2 akksi+töltő 30ból és már csak aroma,alap kell neki(coolfire z 80)

6 kedvelés

Ez kb mennyi?? 36-8ezer,115€ ingyenposta,kb egy hét alatt nalad.Egy beépített akksis mod porlasztos tankkal,10 porlaszto,plusz kettő a szetthez.Egy masik mod a kesobbiekhez,két akksi,tolto…Ha raszansz kinabol kb két hetet plusz meg 10 ezer lesz egy elnyűhetetlen epithetos tankod(kb 15€) plusz a maradékból huzalra,alap szerszam,vatta,stb egy evre.Ha szerencsed van mire a 12 porlasztot elhasznalnad mar regen epited is a tankot es nem kell ujat venni.Ja egyebbkent ekkora erteknel ajandekok kozott is valaszthatsz szepen,ami lehet hogy egy ingyen tank,mod stb.


7 kedvelés

Amikor rendeltem a múltkor 362 ft, volt az euro

1 kedvelés

De jó neked nálam 372…

4 kedvelés

Ehhez kb nem tudok sokat hozzatenni,euroban kapom a fizetesem.Akkor is annyit kaptam amikor 230ft volt az euro meg most is amikor mar nem vagyok naprakesz​:rofl:

4 kedvelés

Ilyen ez a pop szakma. :blush:

1 kedvelés

Szia.Üdv​:slightly_smiling_face:
Akkor te leszel itt egy két ember "favoritja":wink:Jó páran fognak nagyon jó modokat,tankokat ajánlani.Hallgass rájuk!Tudják mit beszélnek,írkálnak itt "össze-vissza":joy:(Bocsi fiúk​:wink::joy::kissing_heart::heart:)

2 kedvelés

Köszönöm mindenkinek maradt az elsők között szóló kedves hölgyemény s vettem egy innokin coolfire z80-at. Rendeltem alaplevet egyenlőre 500ml/18mg és pár aromát: kflavour gina-Antimatter deuterium-tnt-dyner lady lemontart s heisenberg. S remélem egy nap sikerül s tudom azt mondani vaper lettem. Nagyon aranyosak vagytok s még egyszer köszönöm!!!

9 kedvelés

Üdv Tibor! Ma egy másik fórumon olvastam egy kisértetiesen hasonló posztot. Szerettem volna hozzászólni, de egy úriember írása megzavart, “vásárolj eldobható készüléket!”, gondoltam, ez is megoldás lehet. Én azt szerettem volna javasolni, hogy kérdéseiddel keresd fel a Vaperinát! Napi harminc szál töltött cigit letenni nem kis dolog, de ha van hely, ahol minden segítséget megkaphatsz a sikerhez az itt van. Örülök , hogy ide találtál és sok sikert kivánok a kitűzött cél eléréséhez!

5 kedvelés