Kezdo szett sodros cigisnek

Sziasztok!

Nekem teljesen uj a vape kultura, es ugy ‘en bloc’ a vape eszkozok. Szeretnek egy alternativ megoldast a sodros cigi melle, egyelore nem teljesen kivaltani, de mondjuk otthon az erkelyen inkabb valami jo illatut szivni.

Sok videot megneztem, es valami nagyon alap dolog kialakult bennem, hogy mit szeretnek.

Eszkoz teren valami kisebb ‘pen’ formaju keszuleket keresek, MTL (de lehessen DTL-re is hasznalni neha), a kijelzo nem fontos, led visszajelzes nem art. Szeretnem ha megbizhazo lenne, es nem folyna vagy szivarogna semmi sehol (ha ilyen letezik ebben a kategoriaban). Legyen USB C tolthetoseg, es minel ujabb/modernebb, annal jobb.
Masik, hogy ne kelljen gombot nyomva tartani, amikor szivom.

Egyelore magyar webshopokat neztem, igy nagyjabol azoknak a kinalatat bongesztem.

A liquideket meg nem igazan latom at, de az mar egy egyeszen masik tema.

Illetve amit meg nem latok at rendesen, a porlasztok ellenallasanak a kerdese. Melyik OHM mit takar, erosebb/nagyobb lesz a felho, vagy erosebb lesz a ‘cigi erzes’?

Tehat amiket en lattam igy elsore:

Joyetech EGO AIO - Ezzel a bajom, hogy nem USB C, es regebbi technologia (mondjuk barmit is fejlodott a vape tech elmult evekben, en sajnos nem vagyok tisztaban vele, csak lattam hogy korabbi posztoknal ezt irtatok).

Voopoo Doric 20W
Voopoo Doric 60W
Innokin Sceptre
Innokin GOZ
Geekvape Wenax SC
Smoktech Stick G15 POD
Joyetech EGO Air - Ezt magyar boltban eddig nem lattam, viszont a legszimpatikusabb eddig

Ezekbol barmelyik ajanlott jelenleg, vagy hosszabb tavra megfelelo lehet? Esetleg barmi mas javaslatot szivesen fogadok, illetve nyilvan informaciot, hogy jobban lassam at ezt az egesz dolgot.

4 kedvelés

Szia,majd belejössz :grin:
Doric 60 ról hallottam,jó mtl és dl használatra is de ! Mivel most szeretnél "áttérni"hamar le fog merülni amelyik beépített akkus.:blush:
A wenaxot sokan mondják hogy klassz kis cuccos,megfelelő nic tartalommal akár még le is teheted a cigit és csak azt fogod használni .

6 kedvelés

Szerintem a kezdő szett,nagy átlagban,csak minimális ideig fog megfelelni. A dohányzásról való átállásnál,majdhogynem fontosabb a megfelelő aroma kiválasztása,természetesen,egy olyan készülékben,ami vissza is tudja adni,az aroma ízét. Legalábbis én így látom. Az a baj ezzel,hogy sokan vesznek full kezdő cuccot,és hamar abba is hagyják,mert hát többet vártak a vapeléstől. Holott a vapelésben sokkal,de sokkal több van,mint amit várhattak tőle,csak ugye hamar elmegy a kedv,a csalódás miatt aminek szerves része a kezdő szett. Ha bárki nem ért velem egyet,neki is igaza lehet. Ezek az én tapasztalataim.

5 kedvelés

Koszi szepen! :blush: A Doric 60 is nagyon tetszik, a honlapjukon mondjuk olvastam, hogy a csak a PNP coilok mennek bele, es abbol csak olyat lattam a felsorolasban ami 0.8 vagy 1.0 OHM-os. Az eddig olvasottakbol azt feltetelezem, hogy MTL-hez azert meg akar ennel nagyobb ellenallasu coilokat is lehetne hasznalni. Vagy ez coil marka fuggo is?

Az akksira nem is gondoltam, hogy hamar lemeritem, es ennek egesz nagy a tobbihez kepest, de ezt eszben tartom :slight_smile:

1 kedvelés

Igen, egyebkent kifejezetten ez is vezerelt abban, hogy itt megkerdezzelek titeket, mert nem szeretnek egy rossz (elso) elmenyt a miatt, mert hulyeseget veszek, teljesen megalapozatlanul, nulla tudassal.

Ahogy olvasgatok cikkeket, meg videokat nezek, kezdem jobban atlatni, de nyilvan itt van egy kozosseg, akik jol atlatjak az egeszet.

Egyebkent a Doric 60 kapcsan, ha a PNP coilok ajanlottak, es tenyleg jol MTL-hez is, es egyebkent lehet konnyen cserepodot is kapni hozza, az nekem boven eleg. Oke, nem lehet pontosan beallitani a wattot, es biztos van meg par problemaja, amit komolyabb keszulekek siman tudnak, de ha a fentieknek megfelel, nem folyik, nem szivarog, jo rendszer a PNP, mukodik MTL-el es DTL-el is, en szerintem jo elmenyt fog adni nekem.

3 kedvelés

Egyetértek veled.
Olcsó legyen ez a lényeg mindenkinek​:thinking:és lehet hogy nem válik be az olcsó szett.
De abba kell belegondolni ha drágábbat vesz akkor már legalább olcsósította a cigarettát ,és az egészségét ,és eszébe se jusson rágyújtani.
Fejben kell eldönteni,mennyit ér meg az egészség !

4 kedvelés

Egy nagyon jó közösség :slight_smile: Nekem “életmentő” volt. Sodrós cigis voltam, az nagyon nagyon más mint a normál cigi. A normál cigit el se tudtam szívni, nagyon nem hozta nekem a dohányzást… Hát azért az e-cigi nem hozza a normál analog érzést, de a sodrós érzést még annyira sem… E-cigibe bele kezdve én is párhuzamosan voltam pár napig, viszont a sodrós iszonyat büdös lett nagyon hamar, hogy nem is bírtam elszívni. Voltak pánik hangulataim nagyon :rofl: Gyorsan, nagyon gyorsan kellett minden info, a tapasztalat, hogy mit hogy :slight_smile: Ezzel a közösséggel vészeltem át :slight_smile:
:smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Én nem gondoltam volna, hogy tényleg minden fejben dől el… Én nagyon a berögződött, megszokások rabja vagyok. Viszont tényleg eldöntöttem, akartam, segítséget kaptam, sikerült.

Jó pár dolgot kipróbáltam mióta elkezdtem vapelni, belegondolva hááát átérzem a kezdőket nagyon, de hogy tanácsot nem tudnék adni az biztos :slight_smile:

@mobildeck , nagyon sokat olvasni, kérdezni, kipróbálni :slight_smile: Ha valami nem jó, tanácsot kérni és azt az érzést, hogy “nem jó és nyúlni vissza a cigihez” lecserélni, hogy nagyon sürgősen mást próbálni :slight_smile:

5 kedvelés

Szia Dani! Üdv köztünk. Rengeteg POD rendszer van ami alapján el tudod dönteni, hogy a Vape a Te világod is vagy csak belekóstolsz. Agyban kell eldönteni, hogy az analógon túl is van élet. Ráadásul nem is akármilyen! :grin: Az általad felsorolt készülékek közül a Wenax ami jó lehet de szerintem nézz rá ezekre is! Lost Vape UB Lite POD Kit 1000mAh nagyon jól állítható levegőzés, könnyű praktikus feltöltés, MTL-DTL skálán mozog. Mind a porlasztó, mind a podfej nincs túlárazva. https://www.vaporism.cz/lost-vape-ub-lite-pod-kit-1000mah-P/ és még esetleg a UWELL Caliburn G2 POD ami jó választás lehet. Szintén jól állítható a levegőzése ill. a tartozékai is nem aranyárba beszerezhetőek. https://www.vaporism.cz/uwell-caliburn-g2-pod-1-P/ Ezekkel nem lősz mellé az tuti. El tudod dönteni neked bejön ez a világ vagy sem. Ha igen és tovább szeretnél lépni azután sem kidobott pénz! Én szurkolok neked! Hajrá!

7 kedvelés

Koszonom szepen mindenkinek az eddigi tippeket, nagyon szuperek vagytok :grin:

Meg a liquideket, es a coilokat kitalalom, es talan meg is lesz az elso szett a hetvegen (fejben).
Kezdesnek 50/50, es a 16mg nikotin mellett tennem le a voksom, ezt lattam atlagosan, dohanyzasrol atteroknek.
Illetve ha marad a Doric 60, akkor amit adnak hozza 0,2 es 0,3 OHM coil, es melle kerek egy 0,8-ast, talan igy ki tudok probalni tobbfele megoldast is.

Ha masik eszkoz lesz a befuto, akkor a coilokat gondolom teljesen ujra kell gondolni, mert mindegyiknel mast es mast jelent akar ugyanaz az OHM?
Illetve, a levego bearamlas allitasara is kivancsi vagyok :grin:

Erdekes es mely tema ez az egesz, az biztos!

2 kedvelés

Hóhahó ! A 0.2-0.3 ohm az dl nek számít és a 16-os niktől lefekszel egyből tüdőre szívva ! Én inkább mást javasolnék ,kezd hatossal ha erős akkor csökkenteni tudod dl ben.

1 kedvelés

Koszonom, meg meg kell szoknom ezeket a szamokat; tehat ha DL (1 OHM alatt kb?) akkor keves nikotin, ha MTL (1 OHM felett?) akkor mehet a tobb?

Akkor az, hogy egy 0,2 OHM coillal en allitgatom a levegoaramlast az eszkozon, nem fog segiteni kifejezetten? Tehat ha egy pici lyukra szukitem, akkor az hiaba 0,2, nem lesz tole MTL ‘jellegu’ a hasznalata? Illetve akkor gondolom egybol inkabb 1 OHM vagy felette levo coilt kene venni.

2 kedvelés

Úgymond kicsi ellenállás nagy levegő (tudjon hűlni a huzalod vagy porid)ez a dl
Azzal nem tudsz mtlezni. Nem tudom van e a csomagban szűkebb dip trip azzal közelebb jutsz a szűkebb mtl hez az 1 ohmos porival :stuck_out_tongue_winking_eye:

Arra figyelj ha DL-ben használod 6-os nikinél többet ne igen vegyél magadhoz. MTL-ben is próbáld 6-al onnan tudsz feljebb menni. Podokba 50vg/50pg vagy ha igen erős ingerenciád lenne a nagy gőzökre akkor 60vg/40pg a 70/30-as erősen ellenjavallott a kis podokba. Hamar megölik a porit!

2 kedvelés

Ez a nikotin erősség kérdés nagyon fura dolgog. Én is úgy kezdtem, hogy a cigi szokásaimhoz kellett a 18-as, de túl erős, kaparós volt, aztán nikotin só… Kellett ugyanaz a hatás, de nekem valahogy e-cigibe túl sok volt egyszerre. Nagyon nem vált be. Inkáb harmad olyan erősség, de háromszor annyi slukk :slight_smile: Érdekes a nikotin só is. Nekem annyira nem vált be, nem hozta azt az eredményt. Nekem jobban bejön a sima nikotin folyadék 3-5mg mennyiségben. Ez aztán igen szubjektív, ezt csak kísérletezéssel lehet kitapasztalni, viszont tényleg nagyon sok lehet ha a cigizéshez mérten próbáljuk. Legalább is nekem. Könnyen bele lehet sétálni abba, hogy a sok is kevésnek tűnik, de az nem teljesen amiatt van. A cigiben van olyan vegyszer, ami fogékonyabbá tesz a nikotinra, további vegyszerek, amik növelik a függőséget. Én úgy érzem és csak saját vélemény, hogy ezek hiánya is növeli a nikotin éhséget, amit e-cigiben nem kaphatunk meg. Ha ez elmúlik, máris nem kell majd annyi nikotin :slight_smile: Ez saját vélemény, a tapasztalatomból próbálok okoskodni, figyeltem a hatásokat magamon. :slight_smile: A 6-os az tényleg egy jó arany középút, nekem is bevált, amikor megnyugodott a szervezetetem, hogy nem cigizek hanem vapelek :slight_smile: Meg lehet próbálni többet, de ebben így sok lesz az biztos :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem amellett hogy vettem egy belépő szintű készüléket igazából az segített az átállásban hogy olvastam (rengeteget) az itt posztoló profik írásait. Azáltal lett meg a hitem hogy át lehet állni a cigiről a vape-re hogy itt volt (voltak) aki napi két dobozról tudott leszállni hogy aztán csak gőzöljön. A hit nagyon fontos, és ezért nagyon jó sokat okulni itt.

5 kedvelés

Nagyon orulok, hogy irtam ide, komolyan mondom :blush: Eloszor csak azt hittem, hogy hardware tanacsok miatt irok, de itt sokkal tobb van :smiling_face_with_three_hearts:

3 kedvelés

Egy kis ösztönzés meg jó példa: Én 32 évig cigiztem az utolsó 4-5 évben sodortam a cigit. Kb egy hónap alatt átszoktam, ennek már több mint fél éve azóta se nyúltam sima cigihez. Még úgysem hogy körülöttem sokan sima cigit szívnak.
Egy ötlet tőlem is ha kevésnek érzed a nikotint probálgasd orron keresztül kifújni a gőzt mert valamennyi nikotin az orr nyálkahártyán keresztül is felszívódik.
Sok sikert. Meg itt vagyunk… :grin:

5 kedvelés

Azta! Milyen jó tipp :slight_smile: Én analóg cigizésben sose voltam olyan, hogy az orromon fújjam ki. Láttam olyat analógosoknál is. Valamiért rászoktam én is erre az elektromossal, csak úgy jött, nem tudtam, hogy miért :slight_smile: :rofl: Mér értem az okát :slight_smile:

Én kezdésnek egy voopoo Drag X készüléket vettem,nekem fontos volt,hogy cserélhető legyen az aksi benne. Vettem pár kész lötyit az elején. Előtte másfél doboz cigit szívtam el naponta. Két nap alatt át álltam teljesen,igazából nem is hiányzik a rendes cigi :smiling_face: egy hét után elkezdtem érezni a szagokat,büdös volt már a cima cigi. Egy hónap telt el,teljesen megszűnt a reggeli és napközbeni köhögés :smiling_face: na meg persze olcsóbb is :joy::joy: én 3-as erősségűvel kezdtem,azzal el is vagyok :smiling_face:

7 kedvelés