[KEZDŐ] 9. rész: Egy kicsit a keverésről és az erősségről

Én is jártam így hogy gyengült az íze 3hónapos levesnek de 4hónaposan újra frankó volt…

4 kedvelés

Én eddig mindig olyanokat fogtam ki amik 2 hét után voltak igazán fogyaszthatóak, de 1 hónaposan viszont letehetetlenek lettek. De megfigyeltem pl azt is, ha nem viszek be kellő folyadékot, vagy kerülget egy betegség akkor már tompábban érzem az ízt.

3 kedvelés

Sziaszok,

Kicsit fura dolog nekem ez a keverés és az erősség. Kicsit fogalom zavarban is vagyok. A torok hatás csak arra vonatkozik, amikor “letüdőzzük”, arra pillanatra érvényes?

Kb. 15 éve sodrós cigit szívtam. A piros multi, piros marlboro, barna szofi nem elég, nem érzem azt, amitől “katarzist” élek meg. Nem olyan a hatás. A sodrós cigi, slim, lazára sodorva az volt jó nekem. Viszont nem a letüdőzés pillanata. Gondolom erre vonatkozna a torokhatás. Viszont nem ezt keresem. A letüdőzés utáni 3-5 mp -et ahogy bent tartom. Ez a letüdőzés utáni néhány mp is a torokhatás része? Ezt az érzetet a 12mg/ml folyadék nikotin tudja pótolni. Viszont néhány szívás után érzem, hogy nagyon sok ez nekem. Érzem, hogy sok a nikotin nekem. Az analóg cigarettázáshoz képest 18 vagy annál több nikontin tartalmút kellene szívnom, de folyadékból még a 12-es is sok. Hogy van ez akkor? Miért érzem a sokkal kevesebb nikotin tartalmat soknak? Mi lehet az a megfelelő keverés, amivel a “letüdőzés” utáni 4-5 mp-es felszívósás élvezetét kapom? Úgy sejtem, hogy ez nem a nikotin erősségen múlik…

Köszi, Elynert

3 kedvelés

Szia @anon66698024, üdv köztünk :hugs:

A torokhatás kifejezés arra utal, hogy a nikotin amikor a nyálkahártyán keresztül felszívódik, az milyen érzetet kelt. Ha sok a nikotin, akkor a nyálkahártyát irritálja, más néven erős a torokhatás, ha a szervezetünk számára optimális a nikotin akkor ilyet nem érzünk, csak egyszerűen kellemes érzéssé válik a vapelés. :slightly_smiling_face: Ha kevés a nikotin, azt is érezni szoktuk, azesetben olyan, mintha semmilyen erősségűt nem szívnánk, mert elmaradt a torokhatás.

A cikk nem mostani, az évekkel ezelőtti magas ellenállásokhoz így választottunk nikotinerősséget. Ma már sok minden változott. Így soknak érezheted a jelenlegi setupoddal a bevitt nikotint.

Egy másik cikkben magyarázom, illetve indoklom is.

Ha érdekel, a teljes cikket itt olvashatod:

Arra pedig, hogy melyik ad telítettség érzést, szintén a linkelt cikkre mutogatnék. A lehetséges válasz a nikotinsó. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Megmondom őszintén, volt olyan már e-liquid folyadéknál is, hogy több mint 5 mp-ig tartott a hatás, amit éreztem letüdőzés után. Tudnám pár dologhoz hasonlítani, de most kihagynám :slight_smile: Viszont szinte “szemfelakadós” élmény :slight_smile: Akkor ez a nikotin felszívódásának az érzése.

Kevés nikotintól nem érzem, sok meg irritáló. Biztosan ki fogom akkor próbálni a nikotinsót :slight_smile: Köszi!

3 kedvelés

Szerintem az lesz amit keresel. Igazán nincs mit, azért vagyunk, hogy segítsünk. :blush:

8 kedvelés

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni.
1 hete kezdetem az e-cigit, elötte töltött cigit szívtam kb. 12 évig (26 évet dohányoztam).
Az első luiqid keverékemet gyengére keverték az üzletben ahol vásároltam a cuccot, visszamentem, megint tettek bele nikotint de így is gyenge. Szívom állandóan de nem csillapít a nikotinéhségemen. Azt mondták első alkalommal, hogy 6osra csinálták… utána még 6ot tettek bele, jelentsen ez bármilyen erősséget. Vaporesso gen fit 40em van, jelenleg 0,6os porlasztóval. Segítsetek legyetek kedvesek, hogy milyen irányba menjek tovább. Nem akarok visszaszokni a bűzrúdra.
Köszönöm szépen.

4 kedvelés

Szia Gábor! Üdv köztünk. Én megpróbálnám az 1,2 porlasztót. 12-18 nikkel első körben. Sajna nem ismerem a készüléket, hogy mire képes így nehéz okosnak lenni. De mindenképp megér egy próbát. Ha az sem segít akkor más eszköz fele kéne kacsingatni.

4 kedvelés

Szerintem jobban jársz, ha magadnak kevered a cuccot.

4 kedvelés

Köszönöm a segítséget.
Az lenne még a kérdésem, hogy ezt miből, mekkora mennyiségekkel érem el?
pl.: 100ml 50pg-50vg + aroma + mennyi nikotin, hogy az általad javasolt erősséget kapjam?
Köszönöm.

2 kedvelés

Szia! 50/50 alapppból nem lehet jó levest összerakni. Se MTL-be se DL-be. Ha kész alappal dolgozol min. 70vg/30pg de inkább 80vg/20pg. Én inkább 100%vg ill. 100%pg-t ajánlom. Ehhez hozzáadódik a kívánt aroma ill. a niki. Pl: 100ml kész leves 10%aromatartalommal 20-as nikkel 70/30-ba. 20ml niki(100mg/ml vg-ben) 10ml aroma pg. 20ml pg 50ml vg. Így van 100ml 70/30 20-as levesed. Sajna 18-20-as erősséget csak boosterrel nem tudod elérni. Bocs tévedek Journey aromával 18-as leves elérhető. Ott viszont rendelésnél a booster alapra kell figyelned. 7db vg alapú kell és 3db pg alapú + 2-2,5 ml aroma. Úgy van 102-102,5 ml 70vg/30pg 18-19 nikkes levesed. De itt az oldalon használd a keverdét tökéletes. Sok sikert!

2 kedvelés

Szia Gábor. Ha kész alapod van, akkor a 100ml egyensúly alaphoz az aromamesterről vásárolt 100mg-os nikotinból 12,5ml nikotin kell a 10mg-hoz, 15ml pedig a 12mg-hoz. Én nem javaslom a 18mg-ot, hisz olyan fejlettek és erősek már a mai porlasztók, hogy lórúgás lenne a 18as. Persze, ha mégis kevés lenne a 10 vagy 12mg, akkor a 100as nikkből még tehetsz bele. Az oldalon található Vape DIY meg is mondja, hogy mennyi kell bele. Ha ez megvan, és így lett 112,5 illetve 115ml alapod, ahhoz 11,2 illetve 11,5ml aroma hogy kapj egy 10%-os hígítású liquidet. Az érlelés nagyon fontos szerepet játszik, ha beletetted a nikotint az alapba és összeráztad én javaslom, hogy várj vele addig amíg ki nem tisztul, vagy maximum 24 órát, hogy elérje a megfelelő viszkozitást. Ehhez általában nem ragaszkodnak a tagok, őszintén szólva gondot nem okoz, ha a még opálos alapba teszed az aromát, ez egyébként elhanyagolható, bár én az alapot akkor készítem, ha épp van kész liquidem, így akkor az alapnak lesz ideje megfelelően elegyedni. Amit már nem igazán lehet félvállról venni, az a bearomázott liquid érlelése. Az aromáknak van érési idejük, ezt célszerű betartani, hogy egy valóban ízes 50/50-es liquided legyen. Én alapból 1 hetet adok minden liquidemnek, és parádés ízük van, pedig 50/50-es mindegyik. :grin:

6 kedvelés

Azért írunk 18-20-as nikiről mert a jelenlegi 12-es kevés. Még az lehet, hogy ahol keverték neki üzletben nem rakták bele a megfelelő mennyiséget.

1 kedvelés

6oshoz, ha 6ost tettek neki, az 6os marad.

Szerk.: Biztos, hogy nem tették bele neki, mert azt azért éreznie kellett volna. Ha úgy volt ahogy írja, márpedig miért lenne másképp, ha leírta, hogy hatoshoz adtak hatost, az ugyanolyan marad. Mindenesetre az Aromamesteres alappal rá tud erősíteni. Gyanítom olyan kevert neki, aki vagy a matekot nem vágja, vagy a liquid készítést. :woman_shrugging:

5 kedvelés

Tettek bele ugyan annyit. Ha az elsőt 6-ra húzták és tettek bele még ugyan annyit akkor 11,5. Vagy?:grinning:

1 kedvelés

Én értem, hogy Te mit “hallasz” ki belőle. Akkor a fogalmazással volt gond. Ha ugyanannyi 18ast tett volna bele, akkor lenne 12es. Most vagy a matek rossz, vagy a megfogalmazás, vagy nem értenek hozzá? Egyszerűen nem tudom eldönteni, ahogy azt sem értem, hogy egy szaküzlet dolgozója miért burkolózik ekkora “titoktartásba”. Simán el kéne magyarázni, mikor készíti, hogy mikor mit csinál és abból mi lesz. Ha valaki 6ost tesz 6oshoz, az nem elég magyarázat gyanánt, itt viszont arra lehet csak alapozni. Ahogy Téged sem értelek, hogy miért meggyőződésként találod a saját tapasztalatot.

Ez így eleve nem igaz. Bármit össze lehet rakni jól, bármiből. Csak idő kell és türelem. Többször kéne neked is használnod, a “szerintem” szót. A “Vagy?” pedig nem kérdés, hanem egy összekötő szó ami a választási lehetőséget jelöli.

7 kedvelés

Mindent össze lehet rakni, de ahhoz ismerni kel az aromát. Elég nagy a szórás az aromák terén a 2%-tól a 30%-ig, szóval önmagában egyik állítás sem állja meg a helyét, miszerint bármit lehet vs sosem lehet. Mert az aromát mindig hozzá kell számolni az alaphoz, még a nikotin előtt. Plusz a nikotin is elviszi az arányokat, jobbra vagy balra, attól függően, hogy milyen fajta. Ha booster, akkor én inkább 100VG párti vagyok, mert az aromák mind PG-sek.

Szóval aki összevissza használ aromákat, mint pl. én, annak az előre bekevert alap sosem lesz jó megoldás.

Igazán pontosan akkor lehet keverni, ha az ember külön tárolja a PG-t, a VG-t és a nikotint és csak akkor keveri össze, amikor már tudja mennyi kell az adott aromából bele, minden más esetben kapni fog valamit, de az nem az, amit gondol.

6 kedvelés

Ez a lényeg!:grinning:

3 kedvelés

Mondom én…az aroma csak bekavar mindig és bonyolítja az életet :grin::smiling_imp:

1 kedvelés

Aroma nélkül vépelni olyan, mint fűszer nélkül főzni, lehetni lehet, de sok köszönet nincs benne. :sweat_smile:

2 kedvelés