[KEZDŐ] 9. rész: Egy kicsit a keverésről és az erősségről

Köszönöm a tanácsokat, megfontolom. Aztán majd úgyis rájövök a dolgok nyitjára, de azért sem vagyok azért annyira kétségbe esve, mert belekalkuláltam a bénázást, illetve a kísérletezést a büdzsébe. A legnagyobb baki az alaplé mennyisége volt 9mg nikotinnal. Kicsiben kellett volna kezdeni, de már ez van, majd valahogy megpróbálom ellőni a nagyját. Úgyhogy jól jönnek a tanácsok, örülök, hogy rábukkantam erre a szuper közösségre! :slight_smile:

8 kedvelés

Tökéletes, köszönöm, ezt nagyon jó és hasznos tudni!

4 kedvelés

Sziasztok!

@Pelinkovac először is Üdv köztünk! :slight_smile:

A 3 hónapot az alaplé esetében honnan vetted? :slight_smile: Nekem van annál lényegesen régebbi alaplevem is, de semmi baj vele. :slight_smile: Főleg, ha hűtve tárolod. Nálam nem hűtőben van, csak simán a szobában.:slight_smile:

7 kedvelés

Szia!
Köszi, h itt lehetek! :blush:
Alaplé esetében az van ráírva a flakonra, h felhasználható 2021.04.22.
Kicsit rácsodálkoztam, mert ez amolyan tudtam, csak nem sejtettem dolog volt. Én azt gondoltam, ha van is szav.ideje, mert nyilván van, az azért alsó hangon is 1 év. Úgyhogy kicsit megdöbbentem. Gusto márkájú egyébként.
Azt viszont akkor megfogadom, és berakom a hűtőbe, hátha így nyerek akkor vele pár hónapot. Azt gondolom majd úgyis megérzem, ha megpimpósodott. :slightly_smiling_face:
Köszi a segítséget! :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Ha még van/lesz kedved egy picit olvasni. :blush:

8 kedvelés

Szuper, köszi, átolvasgatom mindenképpen! :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

@Vaperina_Kinga segíts légyszi​:slightly_smiling_face:Hirtelen nem találom az érési időket ízenként…gyümis 1 hét?Desszert 2 hét?Dohányos 3-4 hét?Valószínű jól összekeverve írtam​:slightly_smiling_face:És a mentolos?Vannak dohányos mentolosaim,ott a dohány felülírja a mentolt.De a gyümis mentolos?

Általában 10%-ban keversz.Az olyat is,amire az ajánlás 2-4%?Azt hiszem az Imperia ilyen.

Köszönöm előre is :heart:

4 kedvelés

Arról még nem írtam szerintem. De tervben van. :slight_smile:

  • Gyümölcsösök 3 nap
  • Süteményesek, kekszesek 3-5 nap
  • Desszertek (főleg csokoládésak, karamellásak és amik nagyon édesek) 7 nap
  • Dohányosok alsó hangon 2 hét

Minden felülírja a mentolt szerintem. Ha mentolos dohányod van az is ugyanúgy minimum 2 hét, ha mentolos gyümölcsöd van az pedig 3 nap. Az Imperia nekem totál kiesett. De úgy hiszem a gyártói ajánlás a gyártó országának “szájízéhez” van igazítva. :slight_smile:

8 kedvelés

Köszönöm szépen :slightly_smiling_face:Akkor én már túlérleltem egy-két liquidet​:slightly_smiling_face:Azt hittem 1 hét kell minimum :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Nekem már csak annyi kérdésem van hogy ha össze öntöttem a Pg70-vg30 alapot, azt hagyjam 1 napig állni, és csak az után tegyem bele a nikotint? Illetve ha már benne van a nikotin akkor azzal egyidejűleg mehet mellé az aroma is, igaz? Tehát lényegében az a kérdésem hogy egyidőben mehet e PG, VG, Nikotin és aroma egymáshoz vagy az egymáshoz való öntés között kell e órákat vagy napokat várni? Előre is köszönöm a választ. :grin::thinking:

3 kedvelés

Szia @Sylonan :blush:
Először is légy üdvözölve! Örülünk, hogy itt vagy. :smiling_face_with_three_hearts:

Én azt szoktam javasolni, ha elkészítettük az alapot azzal várjunk 1 napot. Mehet bele a nikotin is. De a megfelelő viszkozitás elérése érdekében jobb, ha 1 nappal később aromázunk. Maga a PG, VG, nikotinnak is úgymond össze kell simulnia, össze kell érnie. Hamarabb elegyedik az aromával, ha az alap már összeérett.

A személyes tapasztalatom pedig az, hogy ha egyszerre kevertem mindent számomra kissé csípős volt a kész liquid. :confused:

8 kedvelés

Szia! @Vaperina_Kinga
Elsősorban köszönöm a gyors választ. :slightly_smiling_face:
A tapasztalatom szerint eddig valóban így volt, ha minden ment egybe akkor egyszerűen csíp, no way. :unamused: Tehát többszörösen is a tanácsod után megyek amit nagyon szívesen teszek, hisz szinte már az írásaid magával ragadtak, nagyon jó látni hogy szívből és mélyreható tudással teszed azt. Szeretném megköszönni a sok tudást és tapasztalatot ami az írásaid mögött van. :heart: A továbbiakban pedig mára is jó vapelést. :grinning:

7 kedvelés

Nagyon jól esik, köszönöm. :smiling_face_with_three_hearts: Megtisztelsz, hogy olvasod az írásaimat. :heart: További jó gőzölést Neked is. :blush:

8 kedvelés

Ez is egy remek novella :wink: tanulságos, öröm olvasni. :+1:

Én azért vettem 18-as alapot, mert mostanság szivarkákat én barnaszofi jellegű jószágokat szívtam.

(Így is aggódtam-aggódom, elég-e a nikotin).

Még most sem vagyok benne biztos, mik a jelei annak, hogy elég a nikotin, illetve felszívódik-e.

De a mérgezést még soha nem tapasztaltam meg.

(Bár már analóggal álltam hozzá közel, 2 doboz után :persevere: ott mondjuk már undorító tud lenni minden más anyaga is).

Ki kell kapcsolni agyban az analógtól kapott ízt, és hatàsokat. Az égett papír és égett levelek bunkós íze szerintem aromával nem imitálható).

Jelenlegi példám: 18-as banánt szívogatok éppen, jutalmazom magam a vasárnapi nagytakarítás után - és, mivelhogy nagyon szeretem a banános liquidemet, kielégít. Azt hiszem, a nikotint is érzem. Kellemesen száraz lett, nem süti.:slightly_smiling_face:

10 kedvelés

40 napos már az Inawera barack, banán, sárgadinnye.
Vettetek észre olyat, hogy gyengülnek az ízek beérésre? 4-5 százalékban kevertem be mindet.
Kapjon még egy kicsit?
(Attól függetlenül kérdezem, hogy most arcüreggyulladás meg nátha…már múlt héten feltűnt…)
Inawera aromák amúgy.

1 kedvelés

40 naposan isteni minden. Minél tovább érik annál jobb.

4 kedvelés

Addig ok. Érettebbnek érzem, de gyengébb ízűnek. Ahogy nemesedett, már csökkent is egyúttal az íz erőssége a pl. 10 naposhoz képest.

1 kedvelés

Én ezek után nem csodálom. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Mondjuk direkt odaírtam, hogy előtte való héten vettem észre.:grin: Akkor még nem volt kutya bajom. :wink: Mindegy, lehet hogy kap majd még 1-2 százalékot. Gondolom, előfordulhat hogy ahogy “nemesedik”, gyengébb picit az íz.

1 kedvelés