[KEZDŐ] 9. rész: Egy kicsit a keverésről és az erősségről

Mystic Juice Essence RY4 Special 12ml/120ml
Nagyon tömény az íze, de megmondom őszíntén még a szagától is rosszul vagyok (hozzá még a nikotin mennyisége…).
Ettől függetlenül lehet, hogy hagyom pár hétig állni, és azután teszek vele még egy próbát. Elképzelhető, hogy igazad lesz, és javul az íze.
Mindenesetre köszönöm a válaszod!

5 kedvelés

Ahogy Tibi is írta, lefolyó tökéletes. Senkinek nem lesz baja egyiktől sem. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Köszönöm, ez így 10 pontos. Magamtól nem mertem megtenni, bár hiába kerestem, sem tiltást, sem megerősítést nem találtam erre vonatkozólag a neten sehol. Persze nem akarom én ezt literszámra borogatni sehova, de én pl. azt sem tudtam, hogy mondjuk a nikotinos alaplének olyan rövid a lejárati ideje. Gyakorlatilag van 3 hónapom az 500ml-re. Na most 9mg nikotinnal már most látom, hogy ez akár még esélytelen is lehet…
Úgyhogy emiatt is érdekelt a dolog. Ha rajtam marad a cucc, vagy elrontom vagy bármi, mit kezdhetek vele. De ez így akkor tökéletes. :slight_smile:

3 kedvelés

Nekem volt olyan Mysticem, ami 2 hónap után állt be, de még akkor is higítottam rajta.
A S’n’V’-eknél több aromát tesznek bele, minél hamarabb érjen, minél hamarabb szívd el, minél hamarabb menj a következőért. Javaslom neked, hogy ehhez még önts 20 mili 0-ás alapot. A következőt pedig 120 mili helyett 140-150 milire húzd fel…

3 kedvelés

Köszönöm a tanácsokat, megfontolom. Aztán majd úgyis rájövök a dolgok nyitjára, de azért sem vagyok azért annyira kétségbe esve, mert belekalkuláltam a bénázást, illetve a kísérletezést a büdzsébe. A legnagyobb baki az alaplé mennyisége volt 9mg nikotinnal. Kicsiben kellett volna kezdeni, de már ez van, majd valahogy megpróbálom ellőni a nagyját. Úgyhogy jól jönnek a tanácsok, örülök, hogy rábukkantam erre a szuper közösségre! :slight_smile:

8 kedvelés

Az alaplevedet is higíthatod, ha öntesz hozzá ugyanannyi 0-s levet, 4,5 mg-os lesz, ha 3-s levet, 6 mg-os.

4 kedvelés

Tökéletes, köszönöm, ezt nagyon jó és hasznos tudni!

3 kedvelés

Sziasztok!

@Pelinkovac először is Üdv köztünk! :slight_smile:

A 3 hónapot az alaplé esetében honnan vetted? :slight_smile: Nekem van annál lényegesen régebbi alaplevem is, de semmi baj vele. :slight_smile: Főleg, ha hűtve tárolod. Nálam nem hűtőben van, csak simán a szobában.:slight_smile:

5 kedvelés

Szia!
Köszi, h itt lehetek! :blush:
Alaplé esetében az van ráírva a flakonra, h felhasználható 2021.04.22.
Kicsit rácsodálkoztam, mert ez amolyan tudtam, csak nem sejtettem dolog volt. Én azt gondoltam, ha van is szav.ideje, mert nyilván van, az azért alsó hangon is 1 év. Úgyhogy kicsit megdöbbentem. Gusto márkájú egyébként.
Azt viszont akkor megfogadom, és berakom a hűtőbe, hátha így nyerek akkor vele pár hónapot. Azt gondolom majd úgyis megérzem, ha megpimpósodott. :slightly_smiling_face:
Köszi a segítséget! :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ha még van/lesz kedved egy picit olvasni. :blush:

5 kedvelés

Szuper, köszi, átolvasgatom mindenképpen! :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@Vaperina_Kinga segíts légyszi​:slightly_smiling_face:Hirtelen nem találom az érési időket ízenként…gyümis 1 hét?Desszert 2 hét?Dohányos 3-4 hét?Valószínű jól összekeverve írtam​:slightly_smiling_face:És a mentolos?Vannak dohányos mentolosaim,ott a dohány felülírja a mentolt.De a gyümis mentolos?

Általában 10%-ban keversz.Az olyat is,amire az ajánlás 2-4%?Azt hiszem az Imperia ilyen.

Köszönöm előre is :heart:

2 kedvelés

Arról még nem írtam szerintem. De tervben van. :slight_smile:

• Gyümölcsösök 3 nap
  • Süteményesek, kekszesek 3-5 nap
  • Desszertek (főleg csokoládésak, karamellásak és amik nagyon édesek) 7 nap
  • Dohányosok alsó hangon 2 hét

Minden felülírja a mentolt szerintem. Ha mentolos dohányod van az is ugyanúgy minimum 2 hét, ha mentolos gyümölcsöd van az pedig 3 nap. Az Imperia nekem totál kiesett. De úgy hiszem a gyártói ajánlás a gyártó országának “szájízéhez” van igazítva. :slight_smile:

7 kedvelés

Köszönöm szépen :slightly_smiling_face:Akkor én már túlérleltem egy-két liquidet​:slightly_smiling_face:Azt hittem 1 hét kell minimum :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nekem már csak annyi kérdésem van hogy ha össze öntöttem a Pg70-vg30 alapot, azt hagyjam 1 napig állni, és csak az után tegyem bele a nikotint? Illetve ha már benne van a nikotin akkor azzal egyidejűleg mehet mellé az aroma is, igaz? Tehát lényegében az a kérdésem hogy egyidőben mehet e PG, VG, Nikotin és aroma egymáshoz vagy az egymáshoz való öntés között kell e órákat vagy napokat várni? Előre is köszönöm a választ. :grin::thinking:

2 kedvelés

Szia @Sylonan :blush:
Először is légy üdvözölve! Örülünk, hogy itt vagy. :smiling_face_with_three_hearts:

Én azt szoktam javasolni, ha elkészítettük az alapot azzal várjunk 1 napot. Mehet bele a nikotin is. De a megfelelő viszkozitás elérése érdekében jobb, ha 1 nappal később aromázunk. Maga a PG, VG, nikotinnak is úgymond össze kell simulnia, össze kell érnie. Hamarabb elegyedik az aromával, ha az alap már összeérett.

A személyes tapasztalatom pedig az, hogy ha egyszerre kevertem mindent számomra kissé csípős volt a kész liquid. :confused:

7 kedvelés

Szia! @Vaperina_Kinga
Elsősorban köszönöm a gyors választ. :slightly_smiling_face:
A tapasztalatom szerint eddig valóban így volt, ha minden ment egybe akkor egyszerűen csíp, no way. :unamused: Tehát többszörösen is a tanácsod után megyek amit nagyon szívesen teszek, hisz szinte már az írásaid magával ragadtak, nagyon jó látni hogy szívből és mélyreható tudással teszed azt. Szeretném megköszönni a sok tudást és tapasztalatot ami az írásaid mögött van. :heart: A továbbiakban pedig mára is jó vapelést. :grinning:

7 kedvelés

Nagyon jól esik, köszönöm. :smiling_face_with_three_hearts: Megtisztelsz, hogy olvasod az írásaimat. :heart: További jó gőzölést Neked is. :blush:

7 kedvelés