Liquid keverés, nem jól csinálom?

Vaporesso GTX One

1 hete használok e-cigit, először vettem egy epres liquidet míg a saját kevert liquidem érlelődött.

Az epres Liquidet 10ml-es 18mg-os nikotinnal öntöttem fel ami egész jó volt.

Most pedig elkezdtem használni ugye amit kevertem, ami először tök jó volt csak kicsit mintha égett íze lett volna. De mostmár túl “erősnek” érzem mikor le tüdőzöm. Annyira hogy már nem jó szívni.

Keverés:

90ml 50-50 PG/VG 12mg/nikotin
10ml Cappuccino aroma

A kérdés hogy most mit is kezdjek ??

Azóta újra töltöttem az epres liquidel de az is már túl “erős”

Válaszokat előre is köszi!!

A hozzâértőbbek úgyis reagálnak majd, de ha túl erős a TH (torokhatás), az lehet akár a PG többlettől is.
Elvégre 50/50est használsz és az aroma is valószínű PG. Ha ez a hatás erős, akkor én lehet VGvel “hígítanék” fokozatosan, míg fogyaszthatóvá válik…
…de majd a többiek :wink:

2 kedvelés

Szia,

esetleg egy porlasztó cserét megpróbálhatnál. Bár a “túl erős lett”-en ez nem biztos, hogy segít.

Jó volna tudni, hogy az epres leves, amit először vettél, az mekkora mennyiség is volt és ha jól értem egy darab 18mg-os booster adtál hozzá. Csak hogy lássuk mennyi is volt az alap erősség, ahonnan indultunk.

1 kedvelés

Az epres liquid 40ml ezt felöntöttem 10ml 18mg-os nikotinnal. Első nap használtam akkor nem volt bajom igazábol, most viszont próba szerűen újra tankoltam és ezzel is “erős” (igazábol nem tudom pontosan le írni az érzést)

Most vettem egy Mézes dinnyés nikotin mentes liquidet amit bele töltöttem 70VG/30PG. Kipróbáltam és ezzel már nincs meg az érzés viszont kaparja a torkom pár szívás után.

Most 1.2ohm-os porlasztó van be szerelve.
Előtte 0.8ohm-os volt.

Mind a kettővel ugyanaz az érzés és mind a kettő új.

2 kedvelés

Esetleg a porlasztó anyaga is irritálhatja a torkodat :wink:

2 kedvelés

Nos ha jól számolok és az epres leves a 40ml az mentes volt, akkor a 10 ml 18mg-gal együtt kaptál 50ml 3.6mg-os kész cuccot. A második keverésed meg 100ml 10.8-as leves. Azaz 3x olyan erős, mint az első volt. Ez okozhat kaparást, hiszen sokkal nagyobb dózis nikotin. Ha siman nikotin booster vettél, akkor annak nagyobb a TH-ja (torok hatás, azaz kaparó érzés), ha ezt nem szereted (én ezt imádom :grin: ), akkor inkább nikotin sót vegyél, az sokkal lágyabb.

Elsőre mindig kis mennyiségeket keverj, ne ilyen 100 milliket, mert ha nem jön be (mint pont most), akkor lefolyó, ami nem túl gazdaságos, inkább szerezz be nagy lyukú injekciós tűt, meg holttérmentes fecskendőt és számold ki miből mennyi kell mondjuk 10ml kész leveshez, és csak azt keverd be.

Itt vannak mindenféle kalkulátorok, vagy csak simán csinálsz egy új topikot, hogy ezt meg ezt kevernéd és megbeszéljük alatta. Ne utána, előtte számolj és írj, akkor kevesebb megy kárba.

https://diy.vaperina.cc/

Isten hozott a vape világában! :rofl:

A másik, amit @Zolika írt, hogy lehet a kaparás allergiás reakció a fémre, ami a porlasztóban van, bár elsőre én inkább a nikotint levinném 6mg-ra és kicserélném sóra. Ha ezek után sem múlik, akkor lehet tovább nyomozni.

3 kedvelés

Igazábol most kezdtem el az e-cigit :smile:

Eddig nem ismertem a vaperinat sem :smile:

Viszont a torkom a mézes-dinnyés levestől kezdett el kaparni de nagyon, amibe nem raktam nikotint.

Viszont ha a második keverésem 3x olyan erős akkor így már értem hogy lett olyan mintha meg nyomná a tüdőm :smile:

2 kedvelés

1,2 ohm-os porlasztót használod hozzá MTL-re az ilyen 11 watt körül ideális használni, ha nagyobb porlasztót használsz akkor a watt számod csökentsd meg tudsz a levegővel is játszani, szóval zárd el teljesen a szűk MTL-ez kis watt aztán nem megy kukába a lötyid legalább azt amit bekevertél, és minden márkának más az aromája, eper és eperközt is hatalmas szakadékok vannak és nikotinal érintkezve máshogy reagálnak, tapasztalat.

2 kedvelés

Köszi meg próbálom.

De akkor ebbe a keverésbe segítenél ?

3mg nikotin erőssegét szeretnék. Mit keverjek és mennyit ? :smile:

És esetleg valami oldalt ahol érdemes rendelni

http://www.vaperstore.eu/hu/termek/500ml-70pg-30vg-izbajnok-nicotinos-e-cigaretta-alapfolyadek ez a legegyszerűbb veszel bármilyen aromát és csak felöntöd ezzel az alaplével amilyen mennyiségben szeretnéd az aromát.

Nekem van itthon 70/30 alapfolyadék 250ml
Meg egy 10ml mentolos supervape cyber fresh 2.0 aroma

Milyen arányban keverjek ?

Az alapfolyadék 12mg nikotinos ami nekem lehet hogy sok így hogy most tapasztaltam. De nem akarom ki önteni.

1 kedvelés

Veszel nikotin mentes alaplötyit es azzal kell hígítanod a mostanit másképp nem lesz jo

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.