Keverési tanács kellene

Sziasztok!
Már régóta nagyobb mennyiséget szoktam keverni,2 l alap+5-6 féle aroma.Ti hogyan szoktátok megoldani hogy az alap pont annyi legyen?Fecskendővel ugye reménytelen pl 380 ml alapot kimérni.Van 100-as mérőpoharam,de valamennyi mindíg marad az alján.
Most is itt van 2130 6 mg-os alap,7 aroma,10%,4%-os,de megint maradni fog a végén 70-80 ml alap:)

Szia
Be kell keverned mindet ? :thinking:
Ha kimarad az baj ?

3 kedvelés

Nem baj,csak így tuti nincs meg a százalék:)

Szia! Lehet elborult tanács, de itt van egy fecskendő:
https://www.joom.com/coolbe/hu/products/6392a349ebe4370157a39da2
Egyébként mi 100ml és 10ml-es fecskendőket használunk.

6 kedvelés

Az komoly cucc:)

Szia Lajos!
Csak egyszer kell kimèrni,ès igaz ez csak 1 liter,de èn így.
Ez a mèrő poharam.


Az alsó címke aljáig a glicerint,a felső címke aljáig a propilèn glikolt.A többi pedig igèny alapján nic.

(Címke helyett lehet alkoholos filcet is használni jelölèsre.)

6 kedvelés

Nekem pg/vg be van már keverve.2 liter.Inawera aromáknál a kérdéses inkább,mert 4% kevés,5% meg már sok.De a tied is jó megoldás.

3 kedvelés

Nálam a probléma megoldása, hogy nem dolgozok készre kevert alapból. Aromákat 2-25% között használok, emiatt elég erős lenne a szórás a végeredményben. Úgyhogy tiszta PG, VG+ a nic előkeres, aroma és keverni kívánt mennyiség függvényében számol, aztán mindent frissen keverek. Nem fecskendőzök,poharazok, hanem mérlegen.Ha valami elfogy, bontom a következőt​:grin:

5 kedvelés

Kedvelem az inawera aromáit,de már csak innen veszek:

Pillanatnyilag ez a legmegbízhatóbb forrás számomra.Azt tapasztaltam,hogy máshol “trükköznek” vele. :neutral_face:

4 kedvelés

Én sem készre kevert alaplevet használok.Én ezeket szoktam használni:

Gazdaboltban vettem.1200 Ft volt.A nagyobbik 100 ml-es,a kicsi 10.nic-hez szoktam fecskendőt használni.

5 kedvelés

Általában mindenkinek kinövi magát, hogy mivel kényelmes mérni és azt használja, ami jólesik. Én mosogatni rühellek utána, mindent csőrös flakonokból adagolok mérlegen, így gyakorlatilag ezt nullára sikerült redukálni :sweat_smile:.De az előrekevert alap sokkal inkább bele tud zavarni a rendszerbe a nagyságrendileg változó aroma higítási arányok miatt , mint amennyit egyszerűsíteni tud azzal, hogy az már “kész”, csak önteni kell. Ez így nekem kb. Másfél perc plussz meló keverésenként, hogy külön adagolok/számolok mindent, cserébe a %-os arányok halál pontosak.
Szakmai ártalom, 10 hosszú, laborban eltöltött év után :rofl::rofl::rofl: én erre harapok, az annyi legyen annyi!!

6 kedvelés

Tudom,a múltkor így jártam,valamelyik csak 2,57mg -os lett csak.:disappointed_relieved:én is már aromához számol,mér ezután .milyen mérleget használsz?Hol vetted?Lehet beruházok,ha nem túl drága.:thinking:Tényleg nem kéne mosogatni,törölgetni.:+1:

3 kedvelés

Alapléhez ezt használom ,gyogyótárban kapható.

5 kedvelés

Pici,occó, század g pontos ékszermérleg, 300g-ig mér. Cc. 5$ volt, kínai rendelés. Le lett kalibrálva, 2% alatti eltéréssel dolgozik, teljesen korrekt cucc ilyen házi kókányoláshoz :sweat_smile:

5 kedvelés

Én vettem egy skálázott 120 ml-s flakont. Abba beletöltök az adott aroma százalékhoz kiszámolt pg, majd a vg-t. Ezt beleburítom a 100 ml-s flaskába.
Fecskendővel kimérem a 100-as nik-et, az is bele.
Végül az aroma szintén fecskendővel.
A pg vg nyilván nem pontos, szerintem 2-3 ml hibahatárral megy, amennyit kb észre se veszek. Nekem így kényelmes.

Az előrekevert alapot én sem szeretem, meg pg/vg arány végeredményre törekszek (80% vg, 20% pg), és nem mindegy, hogy egy aromát 5 vagy 20%-ban kell keverni.

6 kedvelés

Miért használsz ekkora vg töbletü aromát?:thinking:

2 kedvelés

Én úgy tapasztaltam ha a pg/vg+nikotin előre be van keverve,és pár napot magában “érik” valahogy jobb a végeredmény.

4 kedvelés

Ezt leírhatnád pontosabban hogy csinálod mérleggel.Kimérsz pl 100 ml-t,leméred és azzal számolsz?

2 kedvelés

Diagnosztizált porallergiám van. Bár ez most látszólag mellékes, de amikor 50vg/50pg, vagy 60vg/40pg liquideket kevertem, pont ugyanolyan tünetek jöttek ki rajtam. Tüsszőgés, torokviszketés, orrfolyás.
Így megszűnt.

Szerk, ezen kívül dl mesh-ezek, gond nélkül szuperál

3 kedvelés

Ez jó,hétfőn veszek.

3 kedvelés