Kevés aroma, nagy flakonok

Üdv mindenkinek!
Kicsit mellé nyúltam… kerülöm az olyan longfilleket amibe kevés az aroma (20 ml alatt)
Kiváncsi lennék arra, ti hogyan kevertek be kevés aromát, nagy (120ml) flaskába, nic-el és anélkül. 30pg/70vg a preferált, de nem tudom meddig tudom feltölteni, hogy ne legyen ízetlen.
Oké persze megnézem a gyártó/más oldalakat mennyi a keverési arány:
JungleTea: 10% 1-2 nap
ChillPill: 10% 3-5 nap
BM Fizzy: 10% 3-5 nap
Ha van nic akkor kupak nélküli érlelés, ha nincs nic akkor is mehet kupak nélkül? Jobban érik úgy vagy nem?
Szóval ha 10 ml-nél 10% az arány akkor max 100 ml-t kapok ami sehogy se 120 mert ha túltolom akkor rosszabb lesz az íz. Legalább is eddig a shortfill-nél ez volt a tapasztalatom.
Bocsánat ha kicsit sok vagyok csak néha összezavarodok… :joy:

U.i.: megjött a 2 vg meg 1 pg szóval mostantól mértani pontossággal fogom keverni a lötyiket. Bár lehet ezt is túltolom kissé…. :grimacing:

2 kedvelés

Booster hez van igazítva a 120ml .
Ha van benne 10 ml akkor hozzá csapsz 100ml alapot meg egy boostert . Ha 15ml akkor 95ml alap + egy boostert .
A booster mennyisége attól függ milyen erőset szeretnél .
Ha szabad nicel dolgozol akkor is arany függő . 10ml aroma 106ml alap 100mg/ml ből 4ml =120ml 3mg/ml es leves

5 kedvelés

Tudom, nem én vagyok a gasztrokémia mintapéldánya, sőt sokáig pont nem a saját tekerés, hanem a mixelés tartott vissza a komolyabb lépésektől…

Egy liter 50/50 3mg/ml-es levest szoktam keverni alkalmanként, amit ketten használunk, a párom ízesítés nélkül. Általában töményebb aromákat használok, A&L 5%, Discovery, Atmos Lab 3%, simán felöntöm és nem számolgatok, egy hónapot áll minimum és nincs szellőztetés vagy rázás. A S’nV aromákat is gondolkodás nélkül “vállig” töltöm, de csak “ünnepnapokon” van rá alkalom és idáig az is működött matekozás nélkül, finom volt mind dl-ben és mtl-ben egyaránt. Én így, lassan 3 éve füstmentessen…

12 kedvelés

Respect a párodnak! :+1:

5 kedvelés

Csak meg annyi, hogy a vg többletes (70vg) finomabb szerintem…bár ez pont nehezítené a dolgodat :smiley:

5 kedvelés

Ami működik, azt nem piszkálom. (Régi szervízes közmondás.) :thinking: :wink: :grin:

6 kedvelés

Csak annyit fűznék hozzá, hogy a Bigmouth dobozán is rajta van h. VG többlet esetén 12% az ajánlott.
A Chill Pill Strawberry kiwi keverésénél én az oldal ajánlását vettem figyelembe ahol vettem. Ott 10-15%-ot írtak 13%al csináltam nekem bejött. Érlelésre ugyanott 3-7 napot írtak.
Szóval én mindkettőt 1 hétig érleltem, mindkettő finom lett. :slightly_smiling_face:
A mellékelt műanyag flaskákat én sose használom, inkább gyógyszertári barna üvegeket. Nem nagy beruházás.
Ha meg úgyis mértani pontossággal keversz akkor itt van ez:
https://diy.vaperina.cc/

3 kedvelés

Akkor ezért nem jön ki a matek. Most nincs nic-em mert nem tudok szerezni (tudjuk honnan) viszont néztem a cimkéket %-at de egyezerűen nem értettem. De akkor ezek szerint minimális pg kell bele, legyen az nic vagy csak simán pg ha mentes nem?

Igen eddig en is a 30pg 70vg 6mg/ml-vel kevertem de vagy nem várok eleget az alap össze érésével vagy nem tudom. De be van keverve egy bombo 40/120 bogyós mix és eskü rossz íze van. Ugye a 30/70-hez még 40 ml pg aroma az már majdnem 50-50-es leves, ami DL-be nem vészes de nem 30pg70vg-es gőzbajnok :confused:

2 kedvelés

Sajna a keverdétől mindíg megbolondulok. Ahogy aromát kell hozzáadjak a képlethez, meg %-ot egyszeűen összezavarodok… :joy:

1 kedvelés

Pont azért rendeltem be külön PG-t meg VG-t hogy ne legyen ilyen probléma hogy a nagyobb lonfilleket felhígítom folyékonyra, főleg így nyárra.

Jó most ezt rágom . Mit pereferalsz alapban ? 50-50 stb stb % . Ugye az aroma PG és ezt is számításba veszi az ember . 15 ml aroma az 15ml PG 45 PG alap 60ml PG +50 vg = 110ml +10 ml booster legyen vg alapú az 120ml 50-50 és leves
Longfillek más koncentrációjú nehéz szó :rofl: aromát tartalmaznak . Nagyobb mennyiség és fenti szó :sweat_smile: gyorsabb érést eredményez
30-70 esete . 15ml aroma PG + 21 ml PG az 30%-ka 120ml nek.

4 kedvelés

Számomra a fő irány az mtl és a hobbi része a dl. Sőt néha van úgy, hogy nem jön be mtl-ben és csak akkor gyorsabban elpöffen egy dl cuccosban. “Ha bekeverted, szívd is el!”, tartja itt :vaperina: a közmondás, pont mint a képen:

Nekem az ízes pöfékelés jön be inkább, a magasabb Watt-okat, nagyob felhőkőket meghagyom a fiatalabbaknak. 0,4 Ohm alá és 30-40 Watt fölé nem nagyon igyekszem építeni, nincs is rá igényem. Ki és hogy, lényeg, hogy nem bűzrúd.

Nincsenek felsőpolcos high-end cuccaim és ha rosszul tekerek-vattázok, az 50/50 plusszos (+aroma) leves egyből figyelmeztet, hogy itt az ideje újra építeni, de még nyáron sem történnek velem nagyobb tragédiák, pedig kint dolgozom a napon. Mod-ot már rég nem úsztattam meg, nálam inkább a bukfenc a gyakoribb káresemény…

11 kedvelés

30pg70vg preferalom meg a 6mg/ml nikotint és DL-ben. gondolom leginkabb pg-ek a nikotinos bázisok amit jelenleg nem tudok szerezni. Egy biztos így. Azért vettem külön-külön vg/pg-t mert a longoiba nem jó a 30pg/70vg 6mg alaplé (revolute) dl tripla/quadra coil sub ohm zeus max tankhoz. Vagy mint legutobb irtam, nem vártam eleget se alaplénél, sem az arománál.
Gondolkozol rajta hogy a mostani bomboba belenyomok egy kevés glicerint hátha jobb lesz, ha más nem legalább állagra :smiley:

2 kedvelés

Egy kis pg igen meg fogja kavarni . Minden esetben ajánlom a közép utat 50-50 télre nyára mtl dl . Ló bakó gőzöket így is csinálok és nem megy az íz rovására . Néha elmegyek 60-40 re is de a gőz úgy sem kevesebb.
Boostert bármelyik shopból lehet venni és annak is vannak kevert formái 50-50 csak PG csak vg stb stb

6 kedvelés

Most akörüli (50-50) a hígítás miatt. De akkor biztos az érlelési idő a baj mint alaplé, mint bekevert aromás leves…
Köszi!

1 kedvelés