Keverés minőség - szappanos íz

Pl. bármi+kukorica :+1::grin:
Vagy Latakia+próbálkozzál :joy:

Igen igen . Szalonna is jó magában de egy kis hagyma meg egy pici tejföl jobban ki adja az ízét :rofl::joy:

Ismered a Kőleves meséjét? :grin:

Igen, azok nagyon jók voltak. Csak hát nagyon nehéz kilépni a valóságos dolgokból. Nehéz úgy próbálkozni bármivel is, hogy vakon, nem tudjuk, hogy milyen az mert ismeretlen… Azokat csak random tudnám…megveszem, tetszik elszívom, nem tetszik kidobom… Ezt a módszert kellene?? :rofl:

1 kedvelés

hogyne ismerném a kőlevest :rofl: mindenki ismeri :rofl: Értem egyébként :slight_smile:

Még mindig a gasztronómia oldaláról tudom megközelíteni a dolgot. Még dohány terén is . Tudom minek milyen íze van és tudom hogy a kettő együtt mit ad . Pl az alma jó de egymagában snasz akkor kekszel milyen ? A többi a markan ál vagy bukik mert tényleg az alsó polcon levők valamiből adják rendesen de never ever solub.

na ehhez én kevés vagyok. nem tudom megítélni, hogy a külön külön ízeknek együtt milyen eredménye lehet…nekem csak vakon tapogatózás…

Ha valami nem jó akkor pár esélye van 1 , a nagy égilefolyón távozik az örök liquid mezőkre ad 2, tpa coolada :grin: vagy savanyítója

am, egyébként kipróbáltam több xzy bar -t is kíváncsiságból. Na azoknak van erőteljes ízük és mégse szappanosak. Hogy a fenébe lehetne itthon olyasmit keverni házilag?

Szerintem azok 80pg 20vg és kicsit több mint 1,5% édesítőt tartalmaznak és a többire is igaz .
https://vape42.hu/termek/tpa_sweetener_5ml.html

2 kedvelés

Ezekkel az édesítőkkel, vagy valami ízfokozóval jobbak is lesznek az ízek? Olvastam, hogy édesítőtől nem csak édesebb lett, de jobb íze is lett. Érdekes, ki fogom próbálni.

Hmmm, azokban 80 PG van? Ez fura és ellentmondásos nekem egy kicsit, vagyis számomra, íz érzetre. Tapasztaltam kicsit azóta. Azt is elmesélem.

Vettem azóta két shortfillt. GLAS FIZZY LEMONADE, és ZAP! MELONADE. Mindkettő 70VG, papírforma szerint 3mg/ml-re kevertem ezeket.

Két tény, tapasztalat.

Mindkettőt elég erős ízűnek érzem 70VG-vel, nem szappanos, nem túlaromázott. Pont jó. Élvezhető :slight_smile: Azt hozzák ízben, amit írnnak róla, felismerem az ízeket. Az utóbbi jónéháy sikertelen keverésem után baromi megkönnyebbülés végre valami jobb ízt érezni :slight_smile:

A másik. 1,8-2 mg/ml -re kevertem a cuccaimat. Ez közel 3 lehet. Érzem is a hatását a korábbiakhoz képest. Majdnemhhogy meg is szédültem. Viszont nem éreztem azt a fajta torokhatást, ami bántja a torkom. 1 naposan csak keverés nikotin sóval felöntve rázással. Érdekes, hogy bármelyik xyz bar, amik 20mg/ml-esek azok sem bántják a torkom. Bárhogy, bármit használok, bármivel keverem, stb.

Lehet, hogy PG allergiám van és azért érzem bántónak a torokhatást? 70VG-vel nincs ilyen gond. Más PG allergiára utaló dolgot nem tapasztaltam.

A PG felel elvileg az íz intenzitásért. Nos, ezek a cuccok 30PG-vel is elég intenzív ízűek nekem. Létezik, hogy ezért érzem szappanosnak túlaromázottnak egy csomó cuccot mert mittudomén az inger küszöbömön felül van és sok nagyon? Vagy ezeknél a shortfill-eknél vannak trükkök? így kellene próbálkoznom, ezt követni? 30 PG-t és használni hozzá édesítőt vagy ízfokozót?

Egyébként ha ezeknek a shortfilleknek az árától eltekintünk, van hátrányuk, hogy ne használjuk és csak inkább magunk keverjünk?

Hú tömör . Hát a sortfillekben maga a PG mennyiség az aroma szerintem .

Oké, lehet, hogy tömör. Lehet, hogy máshogy vagyok bekötve mint az emberek 99,99 százaláéka. Meg az is lehet, hogy finnyás vagyok. Nem teljesen segítenek az általánosabb segítségek, tanácsok. Viszzont én is megoldást keresek, okoskodok, próbálom megértetni, hogy nekem milyen. Biztos nehéz eu így, azért én reménykedem. Tömör? Az biztos.

1 kedvelés

Van a kolléga ahogy kever 12% aroma 70pg/30vg alapba ami eleve 6mg-és nem érzem az övét szappanosnak . Igaz nem minden ízt szeretek amit ő de még nála rossz nem volt . Cserélgetünk. Akkor van az amit én keverék 65/35 , 50/50 az aromát 10% (van ami kevesebbet kér :grinning:)beszámolom és a nicket is 3-5mg ép ha még szalad :rofl:. Szappanosat egyszer éreztem az a vaááámpir volt kiwi eper :nauseated_face: arra rá higítottam és fél toltam nickel mert az is befolyásolja az ízt és a színt is . Akkor frankóbb lett. Mennyi nicket nyomát bele ?

1 kedvelés

De sose írjátok be, melyik fajta szappan :confused:

1 kedvelés

Saját gyártás, még nincs márkanév sem :sweat_smile: :joy: :joy: :joy: :joy:

1 kedvelés

Régi általános szappan . Olyan 2. Vh féle összetevők víz , glicerin , zsidó. :rofl:
Elnézést ha valakit sértek bunkó vagyok :rofl:

Buta szappan! :roll_eyes::joy:

Amúgy amit biztosan kóstoltam pici koromban, az az ó-levendula, és az AMO.
Ezek valóban nem túl finomak…

7212

Ennél tuti jobb volt a levendulás :sweat_smile:
Hogy is mondjam…éhenkórász kölök voltam​:wink:
Meg meggyőző…a családban 3 csemetének habzott a szája​:woman_shrugging: