Keverés minőség - szappanos íz

Azta, mint amikor a motkány a jégkorszakban a mennybe kerül :sweat_smile: Ezt a discovery cuccot biztos kipróbálom hátha valamelyik bejön :slight_smile:

Egyébként kezdem érezni, hogy hiába írnak 5-10 napos érlelést, nekem kell minimum 1 hónap mindennek… :slight_smile: :thinking:

3 kedvelés


A dohány íz felfedezni vagyóknak . Én türelmes vagyok várom a blend feel érését a north-al egyetemben

1 kedvelés

AL kávéja milyen? (Nem láttam még eddig sehol se​:flushed:)

Mégnemtom, még nem van kész belőle. Mert ugye el is kell színi ami be van keverve. Szlovákiából van pár:

3 kedvelés

A mogyoróvajast próbáltad már?

Lottóztatok a héten? :grin: A mogyoróvajast, a kávésat és a sajttortát nem kostoltam még. Tegnap még megtoldottam a palettát egy csipkebogyóssal, egy epressel, egy barackossal és egy Gina nevű virginia dohány ízűvel.

A többiről kérdezhettek nyugodtan, de nincs túl nagy talentum bennem a költői szóképekhez, egyszóval mondva finomak mind. Nekem ízlenek.

Sok idő amíg körbeforog egy 120ml-es keverés egy hónap érlelés után. Dl-ben 7-10 nap, mtl-ben 2-3 hét. Mindig egy új ízesítéssel folytatom a keverést, mert engem is izgat, hogy mi van az üvegben.
Ami a fenti képen van kb 2 liter leves vagy több is, ha be lenne az összes keverve. Szerintem idén már nem kéne aromát vennem…

…de hát akkor meg hogy…??? :grin: :stuck_out_tongue_winking_eye: :yum:

5 kedvelés

Ha nagyon spórolni kezdenék, a következő 5 évben nem kéne aromát vennem (mást se nagyon) :joy::joy::joy:

2 kedvelés

És te csinálod jól!..csak a szav.időre kell figyelni

2 kedvelés

Atmos Labnál nincs is szav.idő. :grin::grin:
Ők nem írják rá, én meg nem aggódom :point_up_2:. Nem igazán járnak le egyébként( nem “megromlik”), maximum fakulnak az ízek, azok is inkább a komplexebb kutyult aromáknál.
(Szerk.
Pont tegnap javítottam fel egy nem igazán bejövős lötyimet 4-5 éves bf csokival… még mindig isteni spenótíze van, kár lenne kidobni :rofl::rofl::joy:
Na jó, nem, f@sza csokis lett, jó az ilyesmi elfekvőben a háznál)

3 kedvelés

Ha év végéig végére érek az aromamesteres ízek tesztjének megnézem már ezt az atmos labot, ez lesz a 2024-es projekt. :rofl:

2 kedvelés

Miket tetszik tesztelni?

Atmos Lab ++ :+1:

2 kedvelés

Fahéjas fánk
Anyatej
Chestnut
Epres vattacukor
Caffee vanilia
Citromos nápolyi

Ezek voltak meg, még hátravan

Cherry queen
Körtemix
Barackmix
Pomme

4 kedvelés

Ez ok de melyikre mondanád hogy húúú ? :grin::grin::grin:

És milyen hangsúllyal?

Fahéjas fánk, chestnut, a többi egyszer elfogy…talán

Ma például lekocsikáztam Ózdra, majd Miskolcra, onnan vissza és egész után azon agyaltam, hogy de fura ez a cherry queen. Aztán itthon rájöttem, hogy ez a barack mix. :rofl:

…de xar :grin:

Kitaláltad a következő kérdésemet​:+1:

Egyébként baracknak nem rossz :sweat_smile: A nesteare hajaz.

A kv meg a vattacuki nem volt cuki?

A chestnutban benne van a “csesz” :roll_eyes:

A kávé olyan kávés, rájöttem, hogy a kávé nem gyere be, a chestnut gesztenye, az finom, bár nekem inkább mogyoró volt. :sweat_smile:

Vattacuki meg ilyen műeper, el lehet pöffenteni, de ha nem muszáj, akkor…

Épp tegnap kevertem a chesnutból, ami amúgy Indiai dohány néven futott korábban, de talán most is. Gesztenyepüré, nyam-nyam. De csak ritkán használom, mert hamar el lehet telni vele.
Laca aromái közül mèg a Drjum Black, amit szeretek, illetve régebben a Traubi, meg a Banán split. Ez utóbbi sajnos már nincs, ahogy néztem.

3 kedvelés