Két kis szösszenet

Szeretnék megosztani veletek 2 velem történt esetet. Ne keressetek benne sok értelmet,mert végig gondolva,bennem sincs.
Squonkolok,asgard minivel. Nem szeretem a forró gőzt,ráadásul olyan hossszú slukkokat szeretek,hogy a zoknimat is próbálom megtölteni gőzzel szerintem. Mikor elkezdtem,akkor úgy voltam vele,hogy ezeket a 60-80-100 wattokat inkább el is felejtem,nem akarom leforrázni a tüdőmet. Alient használok,vagy valami számomra nem előállítható tekeréseket. Mert azok állítólag jók. Meg az olyan misztikusnak hangzik. Meg különben is,haladjunk a korral! Tehát elkezdtem használni az asgardot 42 watton. Nem tudom miért pont ennyinél,valszeg itt fáradt el az ujjam a plusz gombon. Teljesen elégedett voltam vele. Hideg gőz,finom,tudom szívni zokniig. Eltelt pár hét,szépen lassan azt vettem észre,hogy durván elkezdett csökkenni az íz. Mondjuk tény,nem használok ezer ízt. Első körben ízvakságra gyanakodtam,tehát bevontam más ízeket is. Kb. fél napig talán,eredményes volt minden váltás,de utána,muntha nem is cseréltem volna. Ugyanaz az íz mindegyiknél. Kezdtem elkeseredni,hogy elromlottam. Bőszen eszegettem néha a rántott husit,mint életem egyik alap ízét,az ízvakság tesztelésére,amiből megállapítottam,hogy az érzékeléssel semmi gond,bár ezt a súlygyarapodásról nem merném kijelenteni. Na azt,mikor már teljesen kezdtem feladni ezt az íz dolgot,akkor elkezdtem feljebb tekerni a wattot. 42-ről 80-ra. És akkor csoda történt! Olyan szinten berobbantak az ízek,hogy a szorításom miatt,az ujjaim végei elfehéredtek a modon,ráharaptam a drip tripre,és védekező állást vettem fel,hátha valaki el akarná venni tölem az élményt. Úgyhogy jelenleg ott tartok, az ízért cserébe,hogy sokkal rövidebb slukkokat vagyol kénytelen szívni,max mellényzsebig,cserébe viszont egy igazán finom,lágy gözzel nem forrázom le a tüdőmet.
Másik szösszenet: Párom kayfun prime-t használ. Az itteni olvasgatáson felbátorodva,gondoltam kipróbálom a vertikális tekerést bele. Első körben el sem gondolkoztam a helyszűke- éleslátás hiánya- ujjaim vastagsága közötti összefüggésekre,mint probléma lehetöségek indokolatlanul sok variációjára. Természetesen megnéztem pár videót,mondjuk ettől nagyobb kazánterekben csinálták mindenhol,de ez sem tántorított el. Szétkaptam,laza 20 perc alatt a kb negyedik tekerés nézett ki úgy ,amivel elégedett voltam,bevattáztam,és szó nélkül visszatettem a helyére. Párom,mikor felvette és beleszívott,egyböl azt kérdezte: Mit csináltál ezzel? Automatikusan elkezdtem keresni a menekülő útvonalakat,és végig futtattam egy gyors elemzést,hogy mely résen tudok tetris módban átugrani,felületi sérülések nélkül. A földet nézve,lábaimmal nem létező kavicsokat tologatva,halkan annyit mondtam: Kicsit megtekertem. Előre láttam magam,ahogy párom szemüvege alatt könnyes szemmel,és remegő kezekkel próbálom majd visszaállítani az eredeti állapotot. Azonban mikor már fel mertem nézni,akkor megkönnyebbültem a látottaktól. Párom arcán a teljes megelégedés,és a kimondott szavak párosítása: Ez nagyon finom lett! ,visszahozta a lelkibékémet,és megnyugtatott,hogy ma is lesz mit ennem.
Szóval csak annyi a végére,hogy bátran kell próbálkozni,akár elsőre hülyeségnek tűnö dolgokkal is,mert sosem tudhatjuk mi jön be.
Elnézést kérek azoktól,kiknek az életéből feleslegesen raboltam el pár percet,hogy elolvassa agymenésemet.

13 kedvelés

Részemről nem elvettél hanem adtál pár percet :slight_smile: :+1:

5 kedvelés

Szintúgy. Köszönöm. :hugs:

3 kedvelés

Köszönöm, mintha egy regényt olvastam volna , remek írás lebilincselő volt :slightly_smiling_face:
Lehet több ilyet kéne írnod :thinking:

4 kedvelés

Jó volt olvasni :slightly_smiling_face::+1:
Mondjuk a prime vertikálisáról csinálhatnál pár képet alkalomadtán :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ennek alapján csimáltam. Ilyesmi lett,csak nem ennyire szép. A tekerés közepét a levegőzés fölé tettem pontosan,és a végén,biztos ami tuti alapon,beletoltam a tekerősegédet,hogy meglegyen a lyuk.

6 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a kedves fogadtatást.

5 kedvelés

Köszi az írást jó volt olvasni… :+1:

2 kedvelés

Köszi :slightly_smiling_face::+1: nekem a vatta volt nagy kérdés, hogy azt hova… Így már látom.

1 kedvelés

Egy észrevétel csak, amit egy másik topicban talán már említettem is…
Ezzel játszogattam mtlben, hogy vajon mi hozza a több ízt. A magasabb watt kis szipkodással vagy az alacsonyabb watt hosszabbal.
Nehéz felfedezni a difit.
De nekem onnan indult az egész felvetés, hogy nem egy alkalommal azt vettem észre, hogy az első néhány szipp valahogy ízesebb.
Nem tudtam eldönteni, hogy az ízlelőbimbók játszanak velem vagy tényleg, ahogy “melegszik” (?!) a liquid, annál kevésbé érzem erősnek annak intenzitását?! De az miért lenne?! Főleg úgy, hogy gondolom van egy ideális kazán üzemi hőmérséklet is…
Persze lehet velem van a gond. :wink:
De azóta tény, hogy sokszor csak kísérleti jelleggel állítgatom a teljesítményt.

2 kedvelés

Nekem a rövidebb magasabb watton jobban bejött, mint az alacsony hosszabban. És a melegedés - íz csökkenés ugyanígy jelentkezik mindegyik kazánnál.
Megoldást nem írtam, csak tapasztalatot :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Én tudom az íz megoldást: szarni rá :rofl: Legyen th meg gőz, én már nem görcsölök rajta. Lemon tart 1 tank isteni, utána csak akkor, ha fél évig nem szívom. :man_shrugging:t4:

Vagy nem sokszor kevesebbet, hanem kevesebbszer többet :grin: így lenne ideje hűlni

Hali, lehet egy kerdesem? Ezen a vertikalis tekeresen mar en is gondolkodtam, de meg nem vagtam bele. Ez csak olyan tankkal mukodik, ami also levegozesu? Mert van egy tauren max rdam, ami oldalso levegozesu, de ugy van kialakitva, hogy a fele levego az oldalrol megy neki a coilnak, a masik fele meg bemegy a coil ala es onnan jon fel. Ez igy tokeletes is lehetne akar, ha az oldalrol bejovot valahogy le tudnam fedni. Vagy nem jol gondolom?

Ha “kívülről” kapja a coil a levegőt, nem középről, akkor ugyanúgy bele kell húznod a vattát, és ajánlott a 3as, vagy akár annál nagyobb mag is. Attól függ milyen messze van a coil a levegőzőtől.

Szerk.: A vattát pedig ki kell vezetned a bemarásokhoz, ezért sem mindegy mekkora magra van tekerve, mert ugyanúgy folyhat tőle.

2 kedvelés

No akkor jó. Nem sakkozok rajta. Akkor ez nem egyedi történet. :wink:

2 kedvelés

Sajna ez nem ugyan az mikor a nap végén a 3-ik doboz Marlbiból húzod az utolsó szálat! :shushing_face: Az ugyan olyan jól eset mint a legelső! De ez legalább “egészségesebb” Lassan 4 éve még a szagát is utálom az analógnak! De még mindíg iszonyatosan hiányzik!!!

2 kedvelés

Na igen. De kevésbé büdös. A ruhákról nem is beszélve. Nekem már az is jó, hogy ha analógot kínálnak, akkor sokkal könnyebben tudok nemet mondani. Sőt… könnyen tudok már nemet mondani.

2 kedvelés

Engem már meg se kínálnak :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:tudják,sőt kérik hogy illatosat szívjak :grin:

4 kedvelés

Szia, unatkoztam ma, es csak raprobaltam erre a vertikalis tekeresre :slight_smile:
Elso benyomas: nem is olyan rossz.
Bar az oldalso levegozes elzarasara majd egyszer kitalalok valamit, ideiglenesen jo a lezkoplast is :slight_smile:
Igy csak alulrol kapja a levegot. 26 ga ss szalhuzal, 4mm mag, kicsit szuk dl erzese van, viszont izre finomabb mint a wotofo ps dual mesh. Lehet a langyosabb gozok miatt. 8-10 menet lett, 0.98 ohm es 30 watt elso proba.




Viszont rengeteg vatta van es sok liquid kell, nem biztos hogy squonkolva menni fog a beaztatasa. Csepegtetve esetleg. :slight_smile:

2 kedvelés