Érdeklődöm. Tekerések kozti különbség

Sziasztok.
Segitsetek nekem abban hogy a 2-es magon való tekerés és a 2,5-ös magin valo tekerés között iz vissza adásban mekkora a különbség.
Tudom hogy ez teljesen szubjektív de azért hatha tudtok valamit mondani nekem.
Pl: a cthulhu-t 2,5-ös magon tekertem NI80 clapton huzallal mert állítólag jobb izeket lehet elérni.
Probaltam 2 es magon clapton huzalal de végulis 2,5-os magon tekertem meg NI80 28ga huzallal es titanium fiber cotton vattát használtam es akkor éreztem hatalmas különbséget a tekeresek között. Jobb lett az ize.
Na most a kerdesem annyi lenne ha például a kayfun prime ot ugyan igy tekerném meg a különbség akkor is nagy lenne?
Hezagosan szoktam 6-7 menettel tekerni
A kayfun prime ban 2-es magon.
Szoval jobb a 2,5 os mag a 2 es magnál pl a prime ban?

4 kedvelés

Szia! Az esetek 80%-ban az Afc-hez érdemes csinálni a tekerést. Szűkebb levegőzéshez 1.5-2 mag elég nekem nagyobb magon ízvesztés van. Én így tapasztaltam.

7 kedvelés

Azt eszre vettem en is hogy nagyobb levegőzésnél jobb a 2,5 mag a szukebbnél pedig a 2-es.
Köszönöm szépen. :handshake:

5 kedvelés

Én is megkerdezném, h mennyi vatta megy át azon az 1.5-os tekerésen…? Mert biztos nem annyi h elég legyen… De ezt csak én gondolom így…

3 kedvelés

Kolléga épp annyi megy át rajta amennyi a 1.5 magon szép húzósan átmegy. Pont amennyit megkíván!:smiley: Dvarwba 0.8 és 1.0 afc hez tökéletes! Nekem mindenképp!:beers:

5 kedvelés

Claptonnal már én sem kockáztatom meg a 1,5-es ekerést. A Dvarw 16 saját imbuszkulcsa kb. 1,75. Nagy különbséget e között és a 2mm-es közt nem éreztem. A 2 mm-es viszont muszáj, mert a 2,5 már vészesen közel van a bekötő csavarokhoz. A nagyobb tankoknál már viszont ízben sem akkora a nyereség, ahogyan már leírtátok.

5 kedvelés

Szerintem ugyan ez kehet a kayfun prime nal is.
Kicsi a hely es a 2-es mag pontosan elfer.
A 2,5 os mag pedig sok helyet foglal es kozel lesznek a csavarokhoz.
Ezen agyaltam de akkor meg kaptam a választ. :+1:

3 kedvelés

Prímot csak 2 mag ni80 28Ga 6 menet microcoil 3lukra állítva a levegőző!:ok_hand:

5 kedvelés

Holnap kiprobálom.
Eddig 2-es mag NI 80 clapton 6 menet.
1 es pötty jelzés. ( legszűkebb.)
De a 2-es luk lenne az igazi szivás érzetre de az viszont gyengébb ízt ad.
Ezert gondoltam 2,5 mag on de most rájottem hogy az nagy.
Még a clapton rol nem mondtam le de holnap ki probálom a sima NI 80 28ga huzallal 6 meneten.

3 kedvelés

Köszönöm szépen :handshake:

2 kedvelés

Na friss MTL-esként (DL-ről tértem át) Dwarv FL 22mm most 0.8 AFC-n (2 lukas) 2.5 magon SS316 28ga-s huzallal 7 menet (szellős coil 0.88 ohm) CottonBacon vattával egész jó ízeim vannak. Előtte Chtulhu Hastur Mini 2.5 magnál voltak atom stabil ízeim, de következő tekerésnél rápróbálok egy 2 magos SS huzallal. Előtte már egyszer 26ga-s SS huzallal volt 2 magos tekerésem, de az nem volt valami ízes. Valamit benéztem volna?

3 kedvelés

Nekem ares 2 van és hilda

3 kedvelés

Ezentúl táblázatot fogok csinálni és minden tekerés /vattázás le lesz jegyezve. Huzal, mag, ohm, watt, íz… Minden.

5 kedvelés

Én mindig kazántér mérethez és levegőző mérethez választok tekerés magot és huzal vastagságot is,Prime-ba pl anno 2-es mag 28 vagy 30ga szálhuzal és 2-3as álláson a levegöző ezt kb 9.5-12watt között hajtottam aroma íze fügvényében​:v:

7 kedvelés

Dvarw-ba nem tudom, mit hozna a 2.5 helyett 2-es, kicsit szélesebb tekerés…az egyetlen, nem liquid control-os tankom, ami még sosem folyt meg egy picit sem :+1:
(Egyedül az aszthmatikus hangja fura" :grin:

3 kedvelés

Asthmásként közel kerültünk egymáshoz. :smiley:

3 kedvelés

Nekem is volt legcső asztma kis koromban…igy akkor már 3an vagyunk… :smiling_face::grin:

3 kedvelés

Sztem ezzel az asztma dologgal át fogunk kerülni a “jobban vagyok” topicba, csak szólok ha esetleg máshol kötnénk ki… :joy:

2 kedvelés

Nekem nem kicsi…12 éves koromig elég komoly.
Barom is voltam, hogy rászoktam középsuliban a cigire, és még imádtam is. 32 évig nyomtam…most bízok benne, hogy lejövök róla.
II. copd-m is van elvileg. :roll_eyes:
Ma 40 napja only vape.

1 kedvelés

Nekem tavaly november óta van only vape. Multnap akartam venni analógot, csupán azért h tegyek cigit a fülembe. Amit végül nem tettem meg. Huzat esetén kiváló, egykettőre kihúzza a huzatot a fülből…

1 kedvelés