Kérdés berserker v2 mini

Sziasztok!
Kinéztem magamnak ezt a berserker tankocskát!
Azt hiszem ez nekem ideális lenne​:grin:
A következő lenne a kérdésem:
-mire szolgálnak ezek a kis bizgentyük, amit kilehet benne cserélni? (látok rajta számokat :joy:)

104971501861539367-009

6 kedvelés

Szia,

Azok a bzgentyuk a tekerés alatt vannak. A tekerest közvetlenül erő levegő mennyiségét szabályozzák. A számok az atmerot jelölik.

7 kedvelés

Azok az afc-k, az alapvető levegőzést lehet vele szabályozni.

Szerintem egyébként jó választás :slight_smile:

4 kedvelés

Szia Ivett! Ezek az AFC-k. Ezek cseréjével tudod állítani a fő levegőzést! Szűk MTL és tég MTL. Ennél a tanknál a legnagyobb levegővel sem kivitelezhető a szűk Dl!

3 kedvelés

hány ml ez a tank?:thinking:csak érdeklődök :blush:

2 kedvelés

Az üveg 2 a fém 2.5ml

2 kedvelés

köszi a sima v2 meg tán 3ml ha jól tudom

1 kedvelés

A minit javaslom, főleg az afc miatt. A sima v2-ben az egész műanyag és hajlamos megolvadni. Ebben a verzióban már javítva van.

6 kedvelés

Köszi, igen a minit néztem :slightly_smiling_face:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! Azt hiszem erre gondoltam én is, csak nem értettem, ha az oldalán is van levegőző, akkor ez meg mi?! :sweat_smile:
@Elek_Segits ha mondjuk én olyan közepes levegőzést szeretnék, akkor hányas számozásút rakjam be a tekerés alá? :grin: Ja és mtl-re használnám.

1 kedvelés

Köszönöm, akkor néznem kell a tekerést hozzá (átmérőben), vagy az a levegő útjának átmérőjét jelöli?

1 kedvelés

Köszi szépen, sok mindent néztem, de a fő cél az volt, hogy utazós legyen és könnyű :grinning: És az ára nagyon baráti

Én 12-1,6 között játszanék! És az oldalán lévő finomhangolóval tudsz még variálni egy keveset! Az a jó benne ha nem megfelelő fejreállítod letekered a decket és kicseréled az afc-t!

3 kedvelés

Ah értem, akkor lehet vele játszani :grinning:
Ez nagyon szuper!
Köszi szépen!
Ha már itt tartunk abban tudnatok segíteni, milyen tekerés kell bele és milyen típusú huzalt vegyek hozzá?

2 kedvelés

Ha sima huzal akkor Ni 80 28Ga 2-es mag 5menet 0,75-0,82 6menet 1 ohm környéke tökéletes neki! 1mm környékére legyen az afc-től és élvezd a gőzöket és az ízeket! :+1:

5 kedvelés

Nagyon köszönöm a segítséget! :slightly_smiling_face::raised_hands:

1 kedvelés

Érdemes nézni, igen. A szukebbekhez 2 mm, a tágabb afc-nel 2,5 mm átmérőjű tekereseket szoktak. De ezek nincsenek kőbe vésve, mindenki magának kiserletezi ki mi a jó. A huzal típusa, anyaga megint kísérletezés. Ha nem vagy érzékeny/allergiás akkor a kedveltebb anyagokból (kanthal, ss, ni80) érdemes beszerezni és végig próbálni.

6 kedvelés

Köszönöm szépen, akkor ugyanaz, mint amit most tekerek kb. Azt hittem ehez a tankhoz kell valami speciál :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Na ennek hatására kezdetem el én is az AFC -vel foglalkozni. Találtam is néhány blogbejegyzést igaz, angol nyelven, például: https://thevapemall.com/blog/the-importance-of-airflow-when-you-vape/ Az a gondolatom támadt, hogy kellene itt a vaperinán is egy témát neki létrehozni. De hol? @Vaperina_Kinga a blogok között? Itt csak egy utalást hagyni, ami innen arra az oldalra mutat. A google-fordító a barátod, egész érthetően ki lehet hámozni miről írnak, illetve próbálom korrigálni, ahol magyartalan:

A vapelés nagyszerűsége az, hogy teljesen testreszabható élmény. A cigarettának például korlátozott a légáramlása. Hasonlóan az elektronikus cigarettához, amit kapsz, azt kapod. A különféle vaping beállítások szépsége a testreszabhatóság. Ha választhat a légáramlást illetően, teljes mértékben értékelheti a felhő üldözését és a beállítás által nyújtott ízeket. Ebben a cikkben szigorúan a légáramlás fontosságára fogunk összpontosítani.
A gőzölés során használt légáramlás nagymértékben megváltoztathatja az általános élményt. A légáramlás feladata egyszerű, hogy a levegő szabadon áramolhasson a tekercsekből a szájba. A legtöbb eszköz tartályán beállítógyűrű található, amely lehetővé teszi a légáramlás manuális megváltoztatását - magas és alacsony.
Minél nagyobb a légáramlás, annál hűvösebb a gőz. Ha a légáramlást a maximális teljesítményre állítja, általában simább és hűvösebb felhőt fog tapasztalni, kevésbé általános ízzel. Ez azért történik, mert amikor elindítja a készüléket, a lé azonnal elpárolog a tekercsen. Amikor a levegő érintkezik a gőzzel, lehűti a felhő hőmérsékletét, mielőtt belélegzik. Nagyobb légáramlás esetén a felhők hűvösebbek lesznek, de a lehűtéssel elveszítjük az ízét. Ahelyett, hogy a gőzzel kikényszerítené az ízt, a tekercseken maradhat. A nagyobb légáramlás csökkentheti a szükséges lé mennyiségét, mert az a tekercseken marad. Íme:
Ha alacsonyabb légáramlást használ, több ízt kap a gőztől. Ha kevesebb levegő találkozik a tekercsekkel, gyorsabban kényszeríti ki a gőzt, és felmelegszik. Ha gyorsabban kinyomja, az íze teltebb és sűrűbb lesz, mint nagyobb légáramlás esetén. Ez a „Joule-Thomson-effektusnak” köszönhető. A Joule-Thomson-effektus megmagyarázza, hogy amikor a levegő egy csökkentett méretű nyíláson halad át, az a hőmérséklet csökkenését okozza. A légáramlás sebessége befolyásolja a hűtési hatékonyságot, ami szintén befolyásolja a gőz általános ízét. A megnövekedett légáramlással kevesebb ízt, kevésbé érdes torokütést és több párát fog tapasztalni (hűvösebb és lazább húzással). Csökkentett légáramlással több ízt, keményebb torokütést és kevesebb párát fogsz tapasztalni (forróbb és feszesebb húzással).
Összességében, ha a gőzölésben az erős íz a cél, akkor szorosabb légáramlást javaslok. Ezzel szemben, ha a felhőkergetés a cél, akkor lazább légáramlást javaslok. Ezeknek a beállításoknak az a nagy része, hogy teljesen testreszabhatók. Napról napra változtathatja légáramlását, attól függően, hogy mit keres. Vannak, akik előnyben részesítik a spektrum közepén lévő légáramlást, hogy megtapasztalják mindkét légáramlás pozitívumait. Kísérletezhet, hogy megtudja, melyik módot részesíti előnyben a vaping élményében, és ennek megfelelően változtathat. Ezek a beállítások teljes rugalmasságot tesznek lehetővé, és minden felhasználó számára más élményt nyújtanak. Amikor megvásárolja következő tartályát, feltétlenül nézze meg részletesen a légáramlási gyűrűt, hogy megtudja, mennyire tudja testreszabni a beállítást.

Ennek hatására tegnap elkezdtem én is próbálgatni a afc-k cserélgetését. A régi tankom, a Siren2 nem rendelkezik cserélhető afc -vel, abban minden egybe van öntve. Vezeték leszorítástól kezdve az áram bevezetés, 510 közepe, és a 3 lyukú afc, minden egy öntvényben fúrásokkal kialakítva. Ezt használtam 3 éven keresztül. Nemrégiben viszont vettem olyan tankokat, amelyekhez cserélhető afc-ket adnak. Az egyikhez 3, a másikhoz 5 darabot. Érdekesség még benne, hogy a Dvarw16 legnagyobbja körülbelül a By-ka legszűkebbjéhez hasonlítható. Kipróbáltam mindkettőben szűkíteni az afc-t. A Dvarw nem tetszett nekem, mert sziszeg, mint a kígyó, és tényleg behorpad a homlokom. Az ízén már nem sokat javít a szűkítés, de a sziszegő hang idegesítő. A By-ka kazánon először a legnagyobbat cseréltem le közepesre, az íze mindjárt Dvarw -osabb lett, majd a legszűkebbre cseréltem, talán kicsit még jobb íze lett. Az nem sziszeg hangosan. Úgy vettem észre, csak addig a határig szabad elmenni a szűkítéssel, amíg azt nem gondolom, hogy ennél eggyel szűkebb már homlokhorpasztó lesz. Ott még az ízek is jók, és szívható. Tovább nem érdemes szűkíteni.

7 kedvelés

Szerintem ennél kicsit több dolog van a levegőbeáramlás körül mint amiről a cikk szól. Jó lenne következő cikknek. :thinking:
Mindenesetre a Társalgóba tehetsz ilyen linkeket egész nyugodtan. :blush:

3 kedvelés