Kék Multifilter vs Kék Vaporesso

Sziasztok!
Tök frankó ez a közösség, be is mutatkoznék röviden.
Kb. 16 év dohányzás után megpróbálom az átállást. Néhány napja, talán egy hete érkezett meg az első MTL-m. Voltak kicsit kellemetlen időszakok induláskor. Az első rendeléskor rosszminőségű liquid megválasztás ami azóta már a kukában végezte, leves folyás a tankból ami okozott azért némi bosszúságot. A második rendelés már azért kicsit tudatosabban zajlott és olyan dolgokat sikerült vennem amivel elégedett is vagyok és mostanra már kezd összeállni a dolog. Remélem jó barátságban leszünk a jövőben! Napi 1-1.5 doboz cigit szívtam, amióta megvan a GTX, azóta napi 1-2 szálra sikerült csökkenteni. Szeretném az analógot letenni, de a nikotint és a “füstölést” nem. :slightly_smiling_face:

21 kedvelés

Köszönöm szépen! :wink:

7 kedvelés

Csak azt tudnám írni, mint Huszi. :blush:

Légy üdvözölve! Érezd jól magad! :heart:

Tarts ki, mert hidd el megéri! Sok sikert ahhoz a pár szál elhagyásához. Esetleg ha a cigi íze hiányzik és azért gyújtasz rá, akkor esetleg nézz szét a dohányos ízek között, ha még nem tetted. Ha igen, akkor bocsánat. :blush: Egy jól kiválasztott dohány íz és a megfelelő nikotinerősség úgy gondolom segít majd végleg letenni a bűzrudat. :blush:

10 kedvelés

Erősen pályázok a dohányos ízre. Ahogy láttam a felhozatal nem kevés ezért néhányat ki kell próbálni mire megtalálom a megfelelőt. Az az íz nagyon hiányozna. Köszönöm szépen! :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Szia.Örülök,hogy idetaláltál,olvasgattál és írtál is​:slightly_smiling_face:Jó kezdet​:slightly_smiling_face:Most is csak azt tudom mondani,kérdezz nyugodtan bármi van,itt mindenki segíteni fog​:heart:

6 kedvelés

Szia Sanyi!
Sok sikert és jó gőzölést! Sikerülni fog a dolog, ráadásként az egyik legjobb eszköz akadt a kezedbe mindehhez! :wink:

7 kedvelés

Igen, több helyen is informálódtam már, hogy a dohányos íz az nem ugyan az, mint az analógé. Ezzel nincs is igazából semmi baj. Az égés, és a gőz teljesen más feelinget nyújt és akkor még ott az íz. Összességében tudom, hogy ez egy kényes aroma abból a szempontból, hogy könnyen mellé lehet fogni. Ajánlottak már néhányat ami megéri a kipróbálást és köszönöm neked is, utána nézek. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Igen, megérkeztem! :slightly_smiling_face: Köszönöm, hogy ajánlottad az oldalt. Szeretem ha a Facebooktól kicsit elszeparálódott közösséget is lehet találni! :wink:

5 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm! Igen, nagyon jó hál’istennek ez az MTL. Jó vételnek tartom. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Liquid folyás nincs már?:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

De, megvan még :pensive: csak nem olyan mértékben mint a pori csere előtt. Ma 3x tankoltam, 2 alkalommal nem volt gond, a 3-nál már megint ott volt a leves. Meglehet, hogy a szívással lesz a gond.

1 kedvelés

Ha jól látom, az eredeti GTX tankkal használod. A feltöltésnél a liquid szintjére is érdemes figyelni, nem szereti a túltöltést. Inkább kicsit kevesebb kerüljön bele.

3 kedvelés

Igen, eredeti GTX és rendeltem is még a 0.8-ból, hogy legyen tartalék. Ki is cseréltem, gondolván lehet ott volt a hibaforrás. A tankot is rendesen átnéztem és a tömítések kiváló állapotban vannak. Legalább is amit a szememmel láttam. A feltöltéseket általában úgy 75%-ig szoktam felönteni. Az az igazság, hogy kb 2-3 napja vettem észre a szivárgást. Előtte nem figyeltem. Kicseréltem a porit, így most egy kicsit jobban néz ki a dolog, de a jelenség az attól még nem szűnt meg. Eléggé tapasztalatlan vagyok még ebben a témába és keresem a megoldását ennek a problémának.

3 kedvelés

Ami gondot okozott nálam anno:
Tartós használat a porlasztó felső teljesítményhatárán.
Nem toltam elég erősen helyére a porlasztót, érdemes a helyre “kattanás” után még egyet rátolni a porira.
És szereti, ha alaposan ki van tisztítva egy egy folyás után, :rofl: hajlamos valami általam nem ismert helyen tárolni a liquidet, amit utána előszeretettel ereget vissza a tiszta felületekre. :wink:

6 kedvelés

12-20W között használható a pori és 15-16W-on használom. Eljátszogattam én is ezzel a dologgal. Toltam, csavartam, nyomtam a helyére. Csináltam vele mindent és tartottam is attól, hogy nem fogom tudni kiszedni. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia! Valamennyire folyni fog. Mindegy mit csinálsz.
Nem benned van a hiba.
Ahogy Viktor mondta ne töltsd túl.
Én hozzátenném még, hogy zárd el a levegőt feltöltéskor.
Napi egyszer érdemes kivenni a driptipet és kitörölni alatta mert oda is jut valahogy liqvid.
Nekem így sikerült minimalizálni a folyást.
Ja és próbáld meg 16.5 watton.
Hátha beválik.

6 kedvelés

Köszönöm szépen! Ez is egy hasznos információ volt most számomra! :wink:

3 kedvelés

Üdv. KSanyi ! Sajnos Pongor Sádornak teljesen igaza van. A GTX ONE kit leggyengébb pontja szerintem is a porlasztó. (Sőt, inkább a feltöltés módja, ami elbánik a rendszerrel.) Én fél éve vásároltam magamnak egy ilyen szettet. Egy darabig próbálkoztam én is, hozzád hasonlóan ezzel is , azzal is, majd elfogadtam, hogy ez ilyen. Legjobb megoldás szerintem, nézelődni a “piacon” más porlasztós tankok után. Nekem nagyon bejönnek a Nautilus BVC porlasztók és még másoktól is csak pozitív kritikát hallottam róluk. Ne hagyd, hogy az első akadály eltántorítson! Megéri a kitartás. :wink: :v:

6 kedvelés

Köszönöm szépen! Kezdem megszokni ezt a jelenséget. Próbáltam tenni ellene nem sok sikerrel. Ezt leszámítva egyébként nagyon jó kis cucc. Amiért megvettem, azt teljesítette. Vagy is az analógot bő egy hét alatt sikerült csökkenteni elég drasztikusan ami egyik napról a másikra nagy kihívás volt számomra. Jól teljesít(ett) a GTX ONE. Hozta azt amit vártam, és hát… Ha folyik, akkor folyik. Így maradt. A jövőben lehet, meglépem az általad leírtakat. Most még egyenlőre a megfelelő ízeket szeretném megtalálni első körben. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

A gtx arra jó, hogy elhagyd az analógot, van még innen feljebb bőven. Welcome on board!

3 kedvelés