Liquid szivárgás

Sziasztok!
Vaporesso GTX ONE. Nem rossz cucc ez, de a liquid folyással egyszerűen nem tudok megbékélni. Néhány napja kezdtem el az átállást analógról. Egészen jól elvagyok ezzel a GTX-el, de a 3ml tankot sűrűn kell tankolnom. Na nem feltétlen azért, mert állandóan szívom, hanem azért, mert a porlasztó alján eléggé szivárog a leves. Ma kicsieréltem az üveget, a tömítéseket, hogy hátha változik valami. Nem látok rá sok esélyt, de hátha. Tökmindegy, hogy szívom, mennyi W-on használom, ülve vagy állva, kocsiba. Reggel vagy este. Folyik mindenhogy. Hol jobban, hol kevésbé. Nem tudom, ezzel az átszereléssel mit sikerül elérni, de szerintem semmit, mert gyanítom, hogy a porin keresztül jön ki az anyag. Legalább is erősen erre tudok tippelni. Az lenne a kérdésem felétek, hogy tudnátok ajánlani olyan porlasztós tankot, ami nem folyik és nem arany áron van?! Ha nem lesz jobb a helyzet, akkor szerintem tankcsere lesz hamarosan. Nem kell nekem mindent is tudó akármi, csak tartsa ott a levest, ahol kell. Már gondoltam egy ilyen opcióra is. :slight_smile:

_vyr_2821VAPORESSO-GTX-REPLACEMENT-COILS-0-8-ohm-mesh

5 kedvelés

Rögtön adja is magát a sláger, az Innokin Zlide 22.

4 kedvelés

Nagyon köszönöm! :wink:

4 kedvelés

Szia. Milyen vg-pg arányú liquidet használsz hozzá?

2 kedvelés

Először használtam PG70/VG30-al. Akkor még nem vettem észre a szivárgást, jelenleg PG50/VG50-be használom és vannak gyári liquidek is. A gyári 0.8-al és a pót 0.8 porlasztókkal tapasztaltam a szivárgást. Most a szintén gyárilag kapott 1.2-est tettem bele, ezzel reggel óta egyenlőre nem tapasztalak semennyi szivárgást sem. A 0.8-nál már nem így lenne. Ezzel egy időben rendeltem egy másik tankot, Innokin Zlideot. Mostmár talán megoldódni látszik majd a történet. :slight_smile:

2 kedvelés

Sikerült is egyet beszereznem. Úton van! :slight_smile:

2 kedvelés

-Szia,nem csodálkozom hogy meg folyik a lötyi.PG70-VG30 az nagyon híg.még az 50/50 elmegy.de min szerintem VG60/PG40 de akik használták a készüléket úgy is mondják mi lehet a baj.

2 kedvelés

Korábban egy másik bejegyzésemnél már esett erről szó. Sajnos nem csak nálam tapasztalható a folyás és valaki mintha írta volna is, hogy ez a mesh pori azért nem egy életbiztosítás. Én még csak néhány napja kezdtem, még ismerkedem a vapeeléssel. Összességében szeretem ezt a kis kitet. Egyszerű, kicsi, kompakt. Csak a folyás ne lett volna. Sikerült beszereznem egy másik tankot. 1-2 nap múlva már azzal talán nem lesznek ilyen problémák. Az 1.2-es pori viszont még most egyenlőre jól teljesít. Erre nem gondoltam, hogy érdemes lenne megpróbálni. Tartalakénak jó lesz majd ez a gyári tank, és az Innokinnal fogom majd használni. :slight_smile:

3 kedvelés

szerintem egy próbát meg ér hogy sűrűbbet teszel bele.de természetesen ez csak az én véleményem.

2 kedvelés

Köszönöm szépen a véleményed! Igen, terveztem én is a GTX tanknál, de mostmár mindegy. Tank csere lett belőle. Ez az 50-50-es arány nekem bejön. Íz is van, gőz is van annyi amennyi nekem elég. :slight_smile:

3 kedvelés

ezt mondtam nekem az asszonynak 1,2 porit raktam bele nem szivárog a 0,8 porival meg sem próbáltuk még de mi viszont sima vg vel csinálok minden aromát úgy keverek kutyulok mert pl az aroma általában pg ben van már ugye hígítva​:wink::grinning:az lenne még a szép ha,pl a 0,8 porit próbálná ki az asszony és neki is folyna de majd ha elhasználódik az 1,2 pori bele rakom neki a 0,8 porit kíváncsi leszek rá,hogy fog e folyni vagy sem de lehet gyártói hibás is a 0,8 pori.Mert ugye ha jó a pori és nem gyári hibás akkor nem szabadna neki folynia de ugye ez függ a vg/pg aranyától is szerintem.

1 kedvelés

Igen, egészen biztos, hogy függ a PG VG arányától. Én először PG töbletes alappal használtam, akkor még nem vettem észre a szivárgást. A mostani 50-50-el vettem észre. Van néhány gyári liquid is. Azzal is szivárog, de annak nem is tudom a keverési arányát, hogyan csinálják. A gyári 0.8-as pori volt benne és abból vettem még 5db-ot. Kicseréltem és ugyan úgy szivárgott. Aztán kicseréltem a 2ml-s üvegre, kicseréltem a tömítéseket is és akkor is szivárgott. Ma visszatettem a 3ml-s üveget és az 1.2-s porit tettem bele próba képpen. Reggel óta nem szivárog semennyire sem. Véleményem szerint ez a 0.8-as mesh nem olyan klassz. Bár, lehet nincs igazam de ez a tapasztalatom. :slight_smile:

3 kedvelés

pl még a 70vg 30pg alap is jó szerintem régen azt is használtam azt ki tudod próbálni majd,de lehet tényleg gyári hibás lehet a pori ha az 1,2 porival meg nem folyik de az a lényeg,hogy nem folyik már​:wink:

1 kedvelés

Igen, van tervben ilyen is kipróbálás képpen. Ám ha bejön az Innokin minden tekintetbe, akkor maradok az 50/50-nél valószinüleg. :slight_smile:

2 kedvelés

Szia. Azóta is bevált az 1.2 porlasztó?

Szia. Bocsánat, nem igazán voltam mosanság itt. Nem, nem jött be. Hamar lecseréltem az egész szettet. Jelenleg Eleaf Istick Power 2 és Innokin Ares 2 ami megy nálam.

Szia. Köszi a választ. Nekem Vaporesso Xiron van, de szivárog 0,8-as porlasztóval. Ezek szerint 1,2-el is. Akkor csere lesz. Már kinéztem egy másikat de jelenleg nincs fekete színben.