Kayfun égett vatta

Megint olyan történt,ami eddig még nem…
Tegnap csináltam a Kyfun-ba új tekerést.(1.1ohm)Bevattáztam,most Titaniummal.Liquid…összerak…szív.
Már az első szívásnál feltűnt,hogy nem olyan a hangja.Mikor szívom,mindig pattan egy halkat először,majd van egy jellegzetes hangja(Sztem mindenki tudja,hogy az adott tankjának milyen hangja kell,hogy legyen​:slightly_smiling_face:)
Végül 3-at szívtam bele…olyan furcsa volt.Olyan,mintha nehezen lehetett volna szívni.Furcsa volt.
A 3.szívásnál már égett volt az íz.(Nem szívom nagy w-on)
Szétkaptam…a magban megégett ennyitől a vatta.A levezetésben nem.
Sztem nem volt alacsonyan a mag.Én úgy látom jó helyen volt(Mint máskor)De,ha ránagyítotok a képre,elvileg látszik is.Szerintetek?








(Elnézést a sok fotóèrt,remélem legalább az 1iken látható)

Tekerést nem cseréltem,bár lehet,hogy kellett volna,csak leizzítottam.Másik vatta…összeszerel…az ohm még soha nem volt ennyi(Bár ennek lehet azt mondjátok nincs jelentősége)1.3ohm lett.
Az első szívás után visszaállt,1.14ohm lett.Kettőt tudtam szívni bele és kezdődött újra…nem úgy lehet szívni,nem olyan a hangja,nem “serceg”…stb.Égett íz.Ezután nem kaptam szét,mert már késő volt.Otthon pihen,míg haza nem érek.
Ilyet nem olyankor csinál,ha lent van nagyon a tekerés?

Annyi történt még,nem tudom van-e jelentősége,hogy mikor csináltam az első tekerést,nem mostam el a decket…olyankor csak zsepivel kitörölgetem amennyire tudom…ott,ahol bejelöltem pirossal,mindig liquides.Zsepivel alá lehet törölni egy kicsit.Ahogy töröltem ki,az a gumi,vagy tömítés vagy mi a neve,ami ott alul van,kibuggyant egy kicsit.Visszaigazítottam.Azt hiszem.Vagyis remélem,hogy most jó helyen van…szemügével sem látom rendesen.De nem tudom ez jelent-e valamit,hogy esetleg nem jó helyen van mégsem?

2 kedvelés

A tömítésnek csak annyi a szerepe, hogy hermetikusan zarjon a tartály, ettől lesz vákuum. De, ha visszatetted rendben lesz. :slightly_smiling_face:

A tekerés meg túl nagy magon van és a vatta is sok szerintem. El sem jut a liquid a tekerés magjáig, mert a tömör vatta nehezen szívja fel. Magasságra amúgy jó helyen van. Az 1.1 ohmnak meg huzalfüggő is, hogy hány watt kell, de ennek a 10-11 watt is elegendő szerintem. Bár azt nem írtad hány watton volt. Kisebb magon próbalgasd. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Mindig 2.5 mag van a Kyfun-ba.:slightly_smiling_face:Kanthal 28ga.Mindig ekkora az ohm érték (1.1-1.14) és mindig akkora w-on szívom,hogy 3.7-4.2 V között legyen.De általában 13.5-14w-on van.Most max.a Titanium vatta vastagabb lett kicsit.De másodjára a Vapeflyt tettem bele,mint mindig.Ezért nem értem,hogy minden ugyan úgy van,mint máskor.

4 kedvelés

Szia!Huzal nem maradt benne az előző tekerésből a csavar alatt vagy egy kis levágott darab…és a vatta is ritkitva lett a Titániumot ki kell ritkitani kayfun-nál…Ja és most nézem a képet az o gyürü rossz helyen van feljebb a vájatba való

8 kedvelés

9 kedvelés

Elvileg nem maradt benne…a csavar köré szoktam tekerni.Ahhoz ki kell mindkét csavart teljesen tekernem és kivennem a helyéről,hogy a tekerést ki tudjam dobni.Egy az 1be ki tudtam szedni.
Volt egy érzésem,hogy a Titaniumot nem ritkítottam meg annyira mint kellett volna,de másodjára a Vapefly ment bele…azt meg szoktam tudni eddig rendesen ritkítani.Legalább is remélem​:slightly_smiling_face:Eddig nem volt ilyen problémám.
Mindent ugyan úgy csináltam,ahogy mindig.
Csak az a gyűrű jött ki egy kicsit onnan…ez az ami eddig nem történt még meg.

Melyik gyűrű nincs szted jó helyen?Nem bántottam egyiket sem.Elvileg ott van vagyis kellene lennie,mint első nap​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szia Beatrix! Gábor jól írta tömítést feljebb a nútba! De szerintem a Kayfunba 2,5 mag rengeteg! 2-és mag de igazi dohányos ízeket 1,5 magon tudtam ki csalogatni belőle!

5 kedvelés

Ahol jelöltem…az van rossz helyen?Látom neked egy icipicit feljebb van…de,hogy került akkor oda le nekem?:thinking::joy:Otthon majd korrigálom akkor.Köszönöm​:slightly_smiling_face::kissing_heart:
De attól nem kellett volna a magba beleégnie a vattának ugye?

2 kedvelés

Nem attól nem kellett volna meg égnie.Drót akkor is maradhat a csavar alatt ha úgy hiszed kijött mert a csavar menetes részébe bele törik…

3 kedvelés

Nem Gábor de mind1 :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Ez olyan érdekes…amikor megkaptam a Berserker-t,akkor lett abba ajánlva a 2-es mag…de többen írták,hogy elbírja a 2.5-es magot is.De átlagban a 2-est szoktam,csak nagyritkán a 2.5-est.
Előtte,mikor meg lett a Kyfun,az ajánlás itt a 2,5.-es mag volt mindenkitől aki írt akkor vagy azóta.Most meg kiderül,hogy nagy bele…pedig úgy örültem,mert nem szeretem a 2-es magot vattázni​:wink:

3 kedvelés

Nem jól írtam…:wink:Ahogy kivettem a tekerést,láttam mindkét kunkort​:slightly_smiling_face:De majd,ha délután szétszedem megint,megnagyítózom,mert anélkül már nem mindent látok​:cry::slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Igen sokan mindent 2.5 magra tekernek. De nem azért mert jó( tisztelet a kivételnek) hanem mert egyszerűbb, meg kényelmesebb!:smiley:

4 kedvelés

Jelen! :rofl:

4 kedvelés

Ugye ugye!!!:rofl::rofl::rofl:

3 kedvelés

Én az o-gyűrű helyét nem is figyeltem, elnézést. Pedig volt pár Kayfun-om. :slightly_smiling_face: Ahogy Janinak van, oda tedd vissza. Lehet, hogy pont az o-gyűrű álta el a liquid útját. :thinking:

6 kedvelés

Hát nem jött meg a kedvem a kayfun beüzemeléséhez :grin:

3 kedvelés

Igen?
De jó lenne,ha tényleg az lenne a bibi.Akkor tudnám tovább majd használni​:slightly_smiling_face:
De,hogy került az oda leee?:thinking::joy::joy::joy:
Megnyúlhatott?
Azt sem tudom,hogy fogom onnan kipiszkálnii​:cry:
Alig tudtam begyömöszkélni oda​:joy::joy::joy:
Ha sikerül kiszednem és pl.meg van nyúlva…a rengeteg pótgyürűből,hogy választom ki majd,hogy melyik való oda?

2 kedvelés

Én azért,mert ezt ajánlották a többiek​:slightly_smiling_face:
Nem tudom miért nem tudok a 2-esbe vattázni?1xűen nem megy​:cry:
Ami vattacsík belemegy az túl könnyen is megy bele.Az sem jó gondolom…ha meg picit vastagabbra hagyom,nem tudom belehúzni​:cry:
És a vájatba is mindig nagyon vékony a vége a vattának mert a csík maga vékony​:cry:

2 kedvelés

Van egy megoldás:vonalzó 4mm vastag vatta csik levág ollóval össze sodor kész a 2-es magba való

7 kedvelés