Kangertech Toptank mini porlasztó, RBA kérdések

Szia! :))

Kezdő vagyok!
Adott 1 Kangertech Toptank Mini. 3 porlasztót adtak hozzá. Van egy 0,5 ohmos ezzel kezdtem használni a kedvencek napján, április elsején és azóta is. Van 1 db 0,15 ohmos, amire az van még írva: 15-50 W és van 1 RBA porlasztó.
Mehet e a 0,15 ohmos VW mode-ban? Az RBA milyen drótból lehet? Van hozzá még egy drót, az RBA-hoz , bár a kis zacskó vattát megnéztem és vissza is csomagoltam. :smiley:

Kinga válaszol :rofl:

Ni200 watt üzemmódban nem használható :grin:

2 kedvelés

Szia!
Köszi!
Ez volt a kérdés, ez alapján:
“A Ni200 csak TC módban használható!”
Viszont, akkor miért van a porlasztóra írva Watt tartomány?
Másodszor, ha a MOD tud teljesítmény szabályozást, akkor miért ne működhetne a Ni200 VW módban?

Szia @Laszlo790206 :hugs:

Úgy emlékszem sima SS huzal van hozzá. :slightly_smiling_face: Bea jól írja, Ni200 az TC huzal. Ha azt szeretnéd használni akkor előbb olvasd el ezt :arrow_down:

2 kedvelés

Mert a TC a huzal anyagát nézi, az együtthatója alapján. De ugyanúgy meg kell hajtanod egy bizonyos watt értékkel.

Bocsánat, de azt hiszem összekevered a teljesítmény szabályozást a hőmérséklet szabályozással. Maga a mod egy az akku teljesítményét szabályzó készülék. A hőmérséklet szabályozás a huzalból kiváló káros anyagok miatt is lényeges. Nem engedi a huzalt olyan hőfok fölé melegedni aminek hatására káros gázok válnak ki. Plusz a vattának is jobb a TC, mert az is káros anyagokat vált ki, ha megég. A TC maximális hőfoka a vatta égéspontja alatti érték. De ugyanúgy a nikkel és titán huzal is ilyen. Bizonyos hőfok alatt veszélytelen, erre jó a TC.

Szerk.:
Csak bizonyos huzalok, nikkel és titán az amit kizárólag TC-ben szabad csak használni! A kanthal és a Ni80 már nem alkalmas TC-re, nincs is rá beállítás! Amit mindkettőben, tehát VW-ben és TC-ben is lehet használni az SS és a NiFe.

Szia!
Igen, van még egy drót hozzá.
Ok, olvastam, de ettől még lehet teljesítmény szabályozása a Ni200 drótnak is! A MOD egy régi Vaporesso Revenger, folyamatosan méri a porlasztó ellenállását. (is)
Sajnos ehhez a Kangertech-hez nem nagyon lehet kapni porlasztót. Lehetne még rendelni pár helyről.
Még azon gondolkodtam, Eleaf EC2 porlasztót sokfelé árulnak, egyszerűbb lenne egy Melo 4 tankot venni, és akkor van porlasztó, csak bemegyek Szegeden pár boltban lehet venni!
De a a fő ok:
A MOD-hoz, van egy GTX tank, nem tudom milyen porlasztóval, GT valamilyennel, ami VW módban megy. nem sikerült még szétszedni. Van amikor cserélgetem a kétféle patront. Például sörözéskor. :wink: Nem szeretném a setup menüt állítgatni, mert előbb -utóbb a valamelyik elérné a végét! :smiley: A Wattot még olyankor sem bonyolult állítani, mert észreveszem, ha erősebb, vagy gyengébb, mint kéne!
A jó öreg GTX-be mehet, a Mellow Dew + 1/3 Vivo Nikoin, ezt jó hideg sör nélkül nem bírnám szívni, max 2-3 -szor és elég, mert fojtós, de nagyon jó illata van! :smiley:

Van is. Az a watt. :slightly_smiling_face:

https://www.e-vaper.eu/elektronikus-cigaretta/eshop/3-1-Porlasztok/0/5/1921-KangerTech-SSOCC-0-15ohm-Ni200-porlasztofej
Itt még ha minden igaz kapható.Mármint porlasztó. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Ilyen készüléket használok én is. Egy porlasztóm volt, de pattog csörög csattog. :smiley: elejétől fogva építem inkább. Ss huzalt használok hozzá, szinte csak TC módban van a gép.
Rákérdeztem egy oldalon, van hozzá porlasztó, ahogy fentebb is linkelték, de a saját kazán jobb. Nem igazán érzékeny a vattázásra se, legalábbis én nem vettem észre ha megtömtem mint a libát, ha lihábbra csináltam, hibátlan volt mind a kettő. Gyárilag nem tudom mit adhatnak hozzá, japán vattát talán? De ha inkább építenél, veszel egy szimpatikus vattát és huzalt.
Én 28 as rozsdamentes acél ,Ss316L
És Bp Mods Cotton Pro 3,0mm, vattát használok :stuck_out_tongue:
Elrontani se nagyon lehet.

2 kedvelés

Erre még, mindig…
Várom a véleményeket!
Kinga!?
Melo 4 tank!
Összeöntés volt a 2 tankból, sajnos, nem számoltam rá, hogy a hülyegyerekek az asztalon jártak, ahol csavaroztam!
Homok…
:((

Melo 4 az jóféle, jó választás. És porlasztó is jobban elérhető mint a Kangerhez. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

A készlehez adott fűtőszál 20-22 Wattig jól dolgozik, 25 Wattnál már túlhevülhet! Az RBA porlasztó magasságáig 1,7 mL fér a tankba, fölé még 1,2 mL. Esetleg 0,5-1 mL még besuvasztható a kupak alá.
Szerintem porlasztón lévő 2 kis lyuk alá nem ajánlatos engedni a liquid szintjét. Így olyan 2 mL használható egy töltéssel, biztonségosan belőle.

1 kedvelés