Ízvakság?!

Jajj, ne csigázz :sweat_smile:

1 kedvelés

Ezt én is megkostolom :joy:

1 kedvelés

Szia! Afc nélkül jó lesz az szűk dl-re! Próbáltam!

1 kedvelés

Szia!

Mivel mindenkinek más az ízlése, nem tudom megmondani a tutit, csak a saját tapasztalataimról tudok írni.

Kezdetektől VG többletes liqudet használok, aminek van pici édeskés íze, de még nem zavaróan. Talán a PG többlet esetleges megoldást jelenthet.

Előfordult olyan is, hogy “túltoltam” a teljesítményt, aminek következtében felborult a gőz optimális levegő-liquid aránya. A liquid többlet miatt kellemetlenül aromás gőzt kaptam. Érdemes játszadozni a teljesítményel. Porlasztós kazán esetén a gyártó ráírja a porlasztóra a javasolt teljesítményt (pl: 17-25 watt). Ebben az esetben meg lehet próbálni az alsó érték alatt indítani a gőzölést és kis lépésekben (wattonként) haladni fel felé az optimális értékig (a példánál maradva mondjuk 15 wattól). Tekerős kazán esetén is lehet játszani a teljesítménnyel, de a menetszám csökkentése hatékonyabb.

Még jó teljesítmény mellett is előfordult, hogy megszívtam magam. Szinte állandóan a számban lógott a drip-tip, ennek következtében állandóan a nyelvemen éreztem az alaplé ízét. Javított a helyzeten, mikor szívás-ciklusokat sikerült kialakítanom (csak 45 percenként vettem elő a szettet).

Természetesen a liquid bekeverésekor is illik betartani az előírt/javallott keverési arányokat.

Összességében csak azt tudom javasolni, hogy ne szontyolodj el, kísérletezz!

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

Köszi a tanácsokat! Igen ma döbbentem rá, hogy lehet a vg töblettől édes az egész​:grin: 30/70 keverek. Szóval az egy hónapos keverésem, ugye ami rendesen megérett, még 50/50 volt, de frissibe szívva csípős, torok kaparós. Azért álltam át a több vg keverésre. És most az nagyon jó ízű lett.
Szóval itt volt a bibi. Vissza kell vennem a vg-ből és sokat érni hagyni. Ez a kísérletezés kicsit macerás, mert addig is szívnom kéne valamit :joy:

3 kedvelés

Az élet szívás. Élj sokat :laughing:

3 kedvelés

A nap vicce :rofl::rofl::rofl:

3 kedvelés

Ez teljes mértékben igaz. Black Note Ketucky esetében keverés után nagyon füstös volt, 10-14 nap után édesebb lett

4 kedvelés

…és igen!!!

images (1)

Legyen az érlelés vala 31nap és ne szívjál vala előbb, 15.napon meg ne állj és mert kerülendéd a türelmet onantól fanyalgás jön házad népére, mert éretlen folyadékod csak rontást hoz élményeidre, mert 31nap után eljövé a szívás napja, melytől már jó előre a mennyekben való érzés járja át tüdejét Mindenkinek aki az intelmet betartá…

…vala.

12 kedvelés

…s midőn fogytán már ama bekevert aroma kánaán, mellyek annak elött érlelődtek a vapelés házioltárának szent vitrines szekrényében, eljövé közénk a Mindentvivő, Megint Finom háromság, amit a Tanítás javallata szerint már jó előre eltevé, ugyanazon szekrényben, hogy tankgyűjteményed és jómagad örvendjék és az ízvakság átka elkárhoztassék és messzire kerüljék vala, mivel már eme új jövevények is, kivárva az áhított időt, a boldogságod részévé válhatnak majd gőzőlésd által, miközben váltogatod Őket…

…vala.

11 kedvelés

És addig keveré, míg meg nem lelé az ő ízét vala, és akkor megpihené…
:rofl:

6 kedvelés

Ó uram, S jóasszony. Legyen nevetek áldott! A humor el ne hagyjon bennetek, bár rekeszizmom csépelé porrá szavatitok. El nem hagyom magam biza. Áldást, békességet! :sweat_smile::kissing_heart:

6 kedvelés

Nekem a napi 2-3 palack 1.5 literes víz simán elmegy. Gázos vagy mentes, tök mindegy. De a folyadék bevitel az megvan. Másképp meg jobban működik a belügy is ha megvan a megfelelő folyadék bevitel.

4 kedvelés

A buszon olvasgatom.
Beszarás :joy: :+1:

4 kedvelés

Ízvakság ez is valahol?
Még mindig nehezen szokom meg azt, hogy x napszakban és élethelyzetben ugyanaz a slukk ízes, és nagyobbat is üt.
Máskor meg lagymatag, íztelen, majdnem mintha nem lenne.
Még nem jöttem rá, mitől függ. A reggeli első slukkok mindig jól ütnek.
Erősebb étel, ital után gyenge.
Vizet iszom, mint az ökör, 3 liter simán/nap.
Gondolom, a gőz jellegéből is adódik ez.
Illetve nem vagyunk egyformák. Biztos van, akit ez kevésbé “sújt” :slightly_smiling_face:
Ha “ilyenem” van, az ízcsere sem segít.
Nem szoktam fél órákat “láncvapelni”, napi 5-8 ml fogyasztásom van, mtl.
Örülnék, ha mindig ütne :slightly_smiling_face:

Másik érdekes megfigyelésem, dohánykivonatoknál: vagy “sósnak” érzem kicsit, vagy “sótlannak”, mint pl. egy húslevest. Az agyam valamiért hozzá társítja ezt. :grin:
(Ugye az analógnál ilyen érzés nem volt. Ott volt ütés, meg keserű… A keserűt hiányolom még. De nem találtam “keserű” aromát. Ami imitálná.)

4 kedvelés