Ízvakság?!

Szia!

Mivel mindenkinek más az ízlése, nem tudom megmondani a tutit, csak a saját tapasztalataimról tudok írni.

Kezdetektől VG többletes liqudet használok, aminek van pici édeskés íze, de még nem zavaróan. Talán a PG többlet esetleges megoldást jelenthet.

Előfordult olyan is, hogy “túltoltam” a teljesítményt, aminek következtében felborult a gőz optimális levegő-liquid aránya. A liquid többlet miatt kellemetlenül aromás gőzt kaptam. Érdemes játszadozni a teljesítményel. Porlasztós kazán esetén a gyártó ráírja a porlasztóra a javasolt teljesítményt (pl: 17-25 watt). Ebben az esetben meg lehet próbálni az alsó érték alatt indítani a gőzölést és kis lépésekben (wattonként) haladni fel felé az optimális értékig (a példánál maradva mondjuk 15 wattól). Tekerős kazán esetén is lehet játszani a teljesítménnyel, de a menetszám csökkentése hatékonyabb.

Még jó teljesítmény mellett is előfordult, hogy megszívtam magam. Szinte állandóan a számban lógott a drip-tip, ennek következtében állandóan a nyelvemen éreztem az alaplé ízét. Javított a helyzeten, mikor szívás-ciklusokat sikerült kialakítanom (csak 45 percenként vettem elő a szettet).

Természetesen a liquid bekeverésekor is illik betartani az előírt/javallott keverési arányokat.

Összességében csak azt tudom javasolni, hogy ne szontyolodj el, kísérletezz!

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés