Ízetlen Bishop

Sziasztok! Először is köszönöm mindenkinek a sok segítséget.
Eddig podokat és porlasztós tankokat használtam. Gondoltam ki kellene próbálni ezt a tekergetéses dolgot, hátha csak én gondolom, hogy szerencsétlen vagyok hozzá.
Itt olvasgatva szedtem össze mindent.
Szóval megjött a Bishop, 28 ga Ni80 huzal kétféle vatta. Meglepően jól ment a tekerés, vattázás, minden tuti.
Csak íz nem nagyon van. Olvasgattam tovább mit írtok a vattázásról, tekerésről.
Próbáltam szinte semmi vattával, kevés vattával, sok vattával, nagyon sok vattával.
Hagytam hosszabbra, vágtam rövidebbre vágtam a tetejét, ritkítottam, nem ritkítottam és semmi.
Mindíg Ni80-at tekertem 2.5 magra, 5-7 karika között.
A gőz jó, jön a buborék, nem égett, minden klappol. Csak az íz nem. Valami halvány ízt érzek, de nagyon messze van attól amit két éve mindenhonnan hallgatok az ízorgiáról. Kínomban már az elfliq sókat próbáltam, azoknak volt is valami íze de meg sem közelítette azt amit akár egy Geekvape Wenax tud pedig azok a g porlasztók sem túl acélosak.
Én csinálok valamit rosszul vagy próbáljak másik huzalt? Vagy vegyek egy By-Ka v9 klónt (:wink:) amíg van?
Előre is köszönöm a segítséget.

1 kedvelés

Szia,

Először is: ennek a levesnek más setupban van íze rendesen?

Másodszor: hány vatton használod?

Harmadszor: ízvakság?

Építésről rakjál fel képet.

2 kedvelés


Ez az első tekerésem, ezt még szabadkézzel csináltam.
Másban teljesen jól érzem az ízeket. Még a Heisenberg Orange - ból is érzem a műnarancsot

1 kedvelés

Mennyi a watt és mi a mod?

Illetve milyen levegőn próbáltad?

A mod Pico 2 és Aspire Zelos. 1.2 - es pinnel használom. Szűkebbet nem is próbáltam.

1 kedvelés

11-14 W között próbáltam. Általában 0.9 és 1.16 ohm között sikerült tekerni

Szia így elsőre nagyon sok a vattád

2 kedvelés

Szia. Igen. Azóta már próbáltam sokkal kevesebbel. Szinte alig volt benne vatta. Bár addig még nem jutottam hogy ne töltse ki a tekerést, szóval, hogy mennyi a kevés azt igazából nem tudom. Valaki írta, hogy annyi legyen a vatta, hogy lehessen ide-oda húzgálni de valamennyire fogja a tekerés. Annál kevesebbet még nem raktam bele

4 kedvelés

Azaz​:grin:. És inkább microcoil mint hézagos

Köszi. Megpróbálok valami ilyesmit. Mondjuk tekerni biztos hogy nem tudok ilyet :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Tekerj bele hézagos tekerést, mert úgy sokkal jobbak az ízek.

1 kedvelés

Ami a képen látszik fekete hengerek az nem ez, vagy nem működik így?

3 kedvelés

Ilyesmi. Coilmaster v4. De szokni kell. Illetve inkább kitapasztalni, hogy egymás mellé menjenek a karikák. Könnyű vele tekerni,de szorosan még nem megy.

@Donat tett fel egy fütyörészős, zenés építős videót 1-2 hete. Nekem sem ment jól 1-2 próbálkozásra anno mikor vettem (utána nem is erőltettem), de ellestem Donát könnyed, határozott mozdulatait és utána első próbálkozásra tökéletes lett…kár, hogy már késő mert jóideje a hézagos coil jön be :smiley:

1 kedvelés

van fenn pár tutorial video. Szerintem nézd meg őket ha még nem tetted, ha igen akkor újra, hogy mit csinálsz másképp.

Ez 28GA Kanthal? Hány ohm lett?

1 kedvelés

Nos, itt a vattával lesz a gond, milyen vatta? Egyébként másba nem tudok belekötni. Mennyit próbáltad? Pár slukk és nincs íz, vagy azért egy pár milli átment rajta? Mondjuk én ni80at nem használtam még, de vannak akik erre esküsznek.

Illetve a levegővel próbáltál játszani? Mind a 2 darab 1.2 benne van?

1.29 most többet tekertem kicsit :grin:27 ga

1 kedvelés

Vapefly cotton clouds és BP Mods cotton pro 2.5 mm