Ismét egy cikk

tények

2 kedvelés

Pontosan. :rage:

1 kedvelés

Még jó, hogy utálom a mentolt. :wink:
Milyen “mérgező részecskék”? Nagyon tudományos és pontos meghatározás… ja, nem.
Szóval kb. ennyire komolyan vehető az egész.
Hergelésre jó minimum, de mint tapasztaltuk, a törvényhozóknak ez is elég lehet. :frowning:

1 kedvelés

Akiknek érdekük a vape ellehetetlenítése, azok az átszokást akarják megakadàlyozni. Tapasztalatom szerint a sikeres átszokáshoz 3 dolog kell: megfelelö eszköz, nikotin és íz.
S ezt ők is tudják.
A bagós szinte biztosan nem fog átszokni nikotin és íz nèlkül.

3 kedvelés

Persze, hogy nikotin és th nélkül nem fog…de “íz nélkül” megléphető (szerintem).
Amúgy a vg többletes alapnak is van egy enyhén édeskés íze.

https://respiratory-research.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12931-023-02410-9 Erre hivatkoznak a cikkben. Majd elolvasom :thinking:

1 kedvelés

Lehet, hogy van, akinek úgy is jó. :thinking: Én csak magamból tudok kiindulni. Addig nem tudtam letenni teljesen a cigit, amíg rá nem találtam egy megfelelő ízre.

4 kedvelés

Durva kimondani, de lehet előbb szoknék vissza (szerencsére nem opció) mintsem a számomra gejl édes, mentolos vagy hűs ízeket szívjam…10év elég volt belőlük. Egyedül a pipadohányra hasonlítóknak van nálam esélye, de azt is hígabbra keverve és nem napokig egyhuzamban…csak ha éppen úgy van.

Nagyjából átolvastam a tanulmányt. Teljesen nem értelmeztem minden részét, de nagyjából arról van szó, amit a cikk is ír, hogy a mentolos (Vuse Alto Menthol) aromával kevert likvidből több apróbb részecske jut a szervezetbe, mint a dohányos aromából (Vuse Alto Golden Tobacco) és hogy emiatt károsabb! :joy: OK, jó! Szóval vettek 1 aromacsaládból 2 fajtát (mentol és dohányos) és elporlasztottak 55ml likvidet gépi és emberi kontrollcsoporttal, majd jól összevetették! Hát ez így elég kevésnek tűnik! Mert a mihez képest, megint nincs megemlítve se, csupán számadatok, amivel hát tegye fel a kezét, aki tud valamit is kezdeni! :question: :exploding_head: Teszem fel, ha mondjuk sétálok egy forgalmas autóút mellett 15 percet és belélegzem a kipufogókból kiáramló igencsak káros égéstermékeket, az vajon ezzel összevetve mennyivel több/kevesebb káros apró részecskét lélegzem be ugyanennyi idő alatt elfogyasztott mentolos likvid során?? A választ nem tudom, de saccra a kipufogó gázok sokkal károsabbak, de lehet tévedek?! Szóval az ilyen jellegű tanulmányokat átlag póógár nem fogja elolvasni, mert túl hosszú és szakmai, de ha a Sky leírja, akkkoo a mentol káros, értem?? :rofl: Kíváncsi lennék ki finanszírozta a teszteket? :thinking:
Erre a “porfólia” (direkt így írtam): “Itt az újabb bizonyíték: durván leépíti a tüdőt az e-cigaretta”
Milyen bizonyíték, hol??? Szenzációhajhász firkászbrigád! :face_with_symbols_over_mouth:

4 kedvelés

De 10 évig te is aromával szívtad!:thinking: cigivel szemben átálláskor sokat segítenek a kellemes ízek. Aztán lehet tényleg elege lesz az embernek, de eleinte sokat segít szerintem.

2 kedvelés

És mivel nem Zsolti tűnik a nagy átlagnak, valószínűbb hogy 10+ év után se csömörlök meg az ízektől, max mást keresek.

1 kedvelés

Persze, nyilván jobb/könnyebb olyan ízzel az áttérés ami tetszik. Manapság szerintem az ízek is minőségibbek és 1000x annyi is van mint anno. Én ezt sosem vitattam. Én a jelen szitumról beszéltem csak és arról, hogy ha ne adj Isten csak sütőrum aromához juthat hozzá legálisan egy nem céges felhasználó akkor még csak alaplével is át lehet szokni ha tényleg akar valaki. A bagónál, tapasznál, rágónál 1000x jobb így is.

Valószínűleg ízek nélkül (még ha baj is van az íz érzékelésemmel​:joy:) én nem szoktam volna át. De most már kíváncsi vagyok, kifogom próbálni a sima alaplevet​:+1:
Tudva, hogy itt van kb 50 féle íz talonban :blush::joy:

1 kedvelés

Oké, végülis nem láthatunk a jövőbe annyira… még az is lehet, hogy egyszer stabilan visszatérek az aromához, de most úgy érzem erre zéró közeli az esély

1 kedvelés

De legalább 70vg-s legyen​:point_up:
A nikotin és a megszokott th legyen meg.
Ha csak az kiderül, hogy nem használhatatlan már nyugodtabban tekinthetsz a jövőre.

Inkább tesztelték volna ezt a mentolos aromát! Maison Fuel: Kansetsu


5% kevertem, olyan narancssárga szinezék van benne, hogy a ruhádból nem jön ki soha és 3 slukk után agyfagyás! Jegesebb már csak a mélyhűtőláda és az északi sark kb. :rofl: Lehet mire elfogy a 100ml már nem is fogok élni? Túl sok részecském lesz tuti :thinking: :joy: :rofl:

4 kedvelés

Hibernál, tartósít​:blush:

Eddig az A&L Oni volt a csúcstartó jegességügyileg, de Kansetsu mindent visz! :smile:

CryoVape :grin: (van az a fagyasztásos terápia, azt nevezik cryo-nak)

Ott a pont! :smiley: