Index - Gazdaság - Ezt minden dohányosnak tudnia kell, óriási tévhitek keringenek – állítják szakemberek

Csodálom hogy magyar nyelven ilyen cikk megjelenik :face_holding_back_tears:

8 kedvelés

Én személy szerint köszönöm, hogy hoztad ezt, Kedves Bea!

Tudod, elsőre nekem a meghalt zsidó rabbi esete jutott eszembe, ami vagy megtörtént, vagy nem, de sztorinak jó, hitelességéhez meg különösen nem értek. Meghalt az öreg rabbi, aztán a család megmaradt sarjai mennek guberálni az öreg lakásában, turkálják az ingó hagyatékot. Megtalálják az ütött-kopott Talmudot. Kinyitják, ahol kinyílik…tintaceruzával aláhúzott részek. Ezek egyike: " Fedetlen fővel a zsinagógába lépni ugyanolyan bűn, mint a lopás, vagy a más nejével való paráználkodás." Mellette a széljegyzet kézzel írva: “Mindkettő kipróbáltatott. Mecsoda különbség!”.

2 kedvelés

Nem trollkodni akartam. Nyilvánvaló, hogy külön kellene kezelni azokat a dolgokat, amik a nikotin fogyasztására vonatkoznak, főként ha kiderült, nem a nikotin az alapvető gonosz.

3 kedvelés

De nem nagyon akarják, az vape se mai kelletű és a hevítős dolgok is már jó pár évesek, de még mindig mindenhol szinte egyként hivatkoznak rá.

3 kedvelés

Inkább egyre jobban össze akarják mosni az egészet. Mind csúnya bagós és mi vagyunk a legeslegrosszabbak mert még adót se akarunk fizetni, meg fenntartani a dohányboltokat.

1 kedvelés

Erre épp nyomdafestéket nem tűrő mondat jött ki a számon itt magamban :joy:

Akkor lefordítom : utcalány,édesanya.
Én nem fizetek adót ? Azért a lóf@sznak is van vége !
Azok nem mi vagyunk akik nem fizetnek adót.
Nekem nem mindegy hány darab kiflit tudok venni a fizetésemből,nem úgy mint akik ezeket a barom szabályozásokat kitalálják napról napra.
Ja,svédország :smiling_face:azt hiszem ott pl nyugodt emberkék laknak,és nem a nemdohányzás miatt :smiling_face:

5 kedvelés

Én az gondolom, annyira kevesen vagyunk, azok is “hagyományőrzők”, hogy velünk nem fog foglalkozni senki. El is leszünk így a 3. évezredig. Ha nem akarunk naggyá nőni, nem fog piszkálni bennünket senki. Ez természetesen az én egyéni, élettapasztalatokon alapuló véleményem.

2 kedvelés

Nekem nemsok élettapasztalatom van,csak rengeteg megtakarításom elvileg valakik szerint .
Na nehogymár ezt is megtiltsák !
“Amíg a föld kerek……” és igaza van az öregnek :grin:
Nem csak a nikotin miatt halnak meg emberek………
Sokmindennel nem értek egyet ez igaz,de ……hagyjuk :smiling_face:

3 kedvelés

Értelek.
Ha megnézzük a nikotin fogyasztók táborát, akkor csak elvétve találsz közöttük vape fogyasztót. Nem feltűnő. A boltokban ehhez szinte semmit sem kapsz itthon, így onnan ez nem fog bővülni. Valójában nem is beszélhetünk társadalmi szinten erről a jelenségről, mert ennek nem honosodott meg idehaza a kiterjedt kultúrája. Éppen ezért szerintem ez nem kérdés ma Magyarországon a döntéshozatalban, olyan csekély létszámról van szó, hogy ezt leszarják, ez nincs szem előtt. Már így is van egy csomó gát, ami fékezi a terjedését. Csehországból és a németek boltjainak többségéből már nem is tudsz vásárolni semmit, mert nem szállítanak ilyen cuccot Magyarországra.

5 kedvelés

Igazad van,”kint” nagyobb a kultúrája de ott javarészt porlasztóznak.
Épp ma szóltam hozzá egy magyar oldalon egy bejegyzéshez,kár volt már látom :joy:
Messzebbről viszont gond nélkül célba ér a csomag,és volt olyan hogy hamarabb mint 200 km-ről.
Nincs ezzel semmi bajom,csak már túlfújják ezt az egészet mindenhol.

2 kedvelés

Én azt gondolom, ez valami hasonló lesz, mint ifjú koromban, ill. kissé később a pipázás ügye. Eltűntek a normális pipadohányok. Megalakultak a kocsmákban a pipa klubok, ahol élt tovább ennek hagyománya, kultúrája, még normális pipa dohányt is be lehetett szerezni. A klubtagoknak legalábbis. Aztán később leszarta mindenki, aki akart tovább pipázni, az pipázik ma is. Szerintem ez a vapeléssel is így lesz, ill. már így van. Belátható, hogy nagy valószínűséggel az elkövetkezendő években, vagy évtizedben nem fogunk úgy elburjánozni, hogy átvegyük a hevítős cigik és az analóg számottevő szerepét.

2 kedvelés

Szerintem érdemes kicsit eltöprengeni a nikotin függőség ügyén is, hogyan is alakulhat ez ki?
Nagy valószínűséggel először jön az analóg. A gyerek ellopja a szüleitől a cigit, majd kimegy vele a barátaival a búvőhelyre, aztán elszívják. Utána többet lop, majd később vesz a saját kis pénzéből is. Én is így kezdtem. Ezt a hevítősökkel már nehezebb, de nem lehetetlen. A levest tartalmazó cuccoknál még bonyolultabb. A saját építésű RTA-nál meg gyakorlatilag lehetetlen.

Hát elég új világi dolgokkal dobálkoznak. Mikor amerikaból behozták a krumplit már akkor tudták a dohányzás csak mértékkel egészséges . :sweat:
Nem a nikotin miatt fügsz rá a cigire attól amit a gyártók bele tesznek . Mitől lesz baja az embernek a dohanyban nincs meg az a 2000 rák keltő vacak amit mondanak akkor miből van benne ? :thinking:

Igen, “fermentálják” durván. Mondjuk a kajákba is tudják, mikEt kell rakni…

2 kedvelés

Ó olyan sok mindenben van . Akad ismerősöm aki chip és egyéb rágcsa elő állító üzemben dolgozik . Egy kérdést tett fel szerinted miért csörög a nyálad ha rá nézel arra a vacakra . Mert úgy van bekeverve :shushing_face:

Igen, csak annyira tolják ezt a szokjon le mindenki a cigiről témát, hogy akkor lehetne tolni az alternatívákat is. Egy pod pl bárki számára megfizethető, melette meg elég lenne felendíteni a liquideket és máris szebb világot élnénk. De sajnos szerintem ez nem az az ország lesz ahol ez erőre kaphat…

2 kedvelés

Én is ezt gondolom. Egy dolog, hogy mit gondolnak a politikusok, másik dolog, hogy mit gondol a lakosság. A jogszabályokat a politikusok hozzák, sosem a lakosság. A lakosság lényege abban van, hogy kikre szavaz ahhoz, hogy politikusként majd meghozzák a nagy döntéseket. Nagy döntéseket abban fognak hozni, ami az emberek nagy többségét érinti. Éppen ezért gondolom azt, hogy a vape, "mint kulltúrális múfaj " változatlan marad, mert politikus szinten, sőt gazdasági szinten is összegezve a kutyát nem érdekli.

2 kedvelés

Gazdasági szinten a cigi többet hoz, az biztos, ha mindenki átszokna, nem lenne annyi bevétel. Pár éve láttam, konkrét adatra nem emlékszem, de kb a 2000 ft doboz árából maga a cigi csak pár száz forint. Persze az Eu miatt nyomni kell a “Szokj le” rizsát. Kicsit álszentnek érzem ezt a dolgot… Másrészt tavaly pont kifogytam és vennem kellett egy lötyit a dohányboltban, kb a harmadikban volt és majdnem letettem az arcom mikor kinyögték ezt a külön az alapíz, külön a nikotin és majdnem 10ezer volt 60ml.

Ez csak a duma, nettó képmutatás szerintem. Dehogy akarják, hogy leszokjanak a dohányzásról! A dohányos a leghaszosabb “állatfajta”. Miután rászokott a bagóra, elkölt egy rakat pénzt a cigire, fizeti a plusz adót a költségvetésbe, és a munkaképességét nem befolyásolja ez a függőség (legalábbis, amíg nem betegszik meg), szemben pl. a drogokkal vagy az alkohollal. A cigi miatt nem terrorizálja a családját, nem okoz közúti balesetet, stb. Ha megbetegszik, megint egy rakat pénzt költ gyógyszerre, gyógykezelésre, és jó eséllyel meghal, még mielőtt nyudíjat kéne fizetni neki, de legalábbis lerövidíti a nyugdíjfolyósítás idejét. A hab a tortán, hogy közben minden felelősség a dohányosé, mert miért nem szokik le? A drogos, meg az alkoholista beteg, a dohányos meg “tömeggyilkos” megítélés alá esik.
Én tudatosságot látok (vizionálok?) abban hogy minden valóban hatásos alternatívát ki akarnak nyírni.
S mindez nem országspecifikus.

5 kedvelés