Hőmérséklet szabályozás modon

Addig, amíg neked jólesik​:grinning:
Azért gyakorlatban inkább ~ 220 alatt. Szoktam feljebb menni, meleg gőz párti vagyok, de cc.230 foktól mtl-ben már szétesnek az ízek, sok neki.

2 kedvelés

Ok. Koszi. Viszont nekrm 200-220 nal nagyon kevesnek tunik a goz.

Tank? +10…

Szerk.
Ha nem friss a tekerés, akkor nézz bele. Lehet, hogy már brikettgombóc. A TC nagyon szépen jelzi a kokszos tekerést, elfogy a gőz​:grinning:

2 kedvelés

Szia Norbi!

A kalibrálástól függ, úgy tapasztaltam a Hastur Mod-omon. Az optimum a 210-220C° a vattának és a tcr a drótnak egzakt értékek, de a kalibráció alapja a “szobahőmérséklet”, ami ugye megegyezés (☆) kérdése. Így viszonylagos értéket kapunk a mod kijelzőjén.

Egyszerű válasz:
Ott kell használni ahol finom és bírja sokáig a vatta.
Én általában 215C°, 12Watt, 0,8Ohm. Épp most is.

(☆pl. a feleségem szerint 26C° is kevés. :grin:)

4 kedvelés

Kb. 20-25 percet vársz azután, hogy teljesen összeraktad a tankot. Akkor rámérsz az ellenállásra, vagy ha nem tud olyat a mod akkor letekered a modról, tűzgomb, visszateker tűzgomb és meg is van a hideg ellenállása a tekercsnek.

2 kedvelés

Dani microm van. Ezzel probalkozok. :grinning::grinning::grinning:

1 kedvelés

Friss a tekeres. Tegnap tekertem.

Akkor a hideg ellenállás kalibrálásnál fog sántítani a dolog. Milyen tank, milyen huzal?

2 kedvelés

Kayfun prime. SS316L 2,5 mag. 0,9 Ohm

Ha a preheat beállítás jó(amit Jani írt a másik témában), akkor a hidegen mért ellenállás NOK. Próbálj rá 15-16W-on, dolgozzon csak az a szabályozás​:grin::grin:,ott sincs gőz?

Szerintem viszont a 10w kevés, 12-vel próbáld meg inkább.

1 kedvelés

Igen 28ga.

Ld fentebb, sikerült törölni saját magam​:grin:

Most nezem. Hat nem erzek kulonbseget. Szerintem valamit az ellenallas rogzitesenel nem csinalok jol.
En igy csinalom.
Megvarom meg a tank szoba homersekletu.
Fel rakok a danira
Megnezem az ellenallast es a hofokot. Mutat valamit. Pl 12celsius.
Ra megyek a tempcal menure. Kivalasztom a processt. Ilyenkor a homerseklet atvalt kb 20-23 koze. Mikor hova.
Megint temp cal.
Ini. Meg varom meg feher lesz magyarul ki van valasztva.
Megint vissza a tempcal menube es atvaltom confirmra. Ott is megvarom meg kifeheredik es elsotetul a kijelzo.

Nincs jól be kalibrálva a mod…

En is erre gondolok csak azt nem tudom mit ba… szok el. Bocsanat.

Szia!
Másik tankkal próbáltad?

Ha 15w-on meg se moccan, kalibrálás. De ez nem az én világom, én DNAs vagyok, ebbe nem vauzok bele​:woozy_face:

Megneztem mar egy par videot, de nem nagyon talaltam a danirol. A microrol ami nekem van arrol meg semmit.

Nem. De nem hiszem a tankkal lenne problema. De mindjart felrakom a taifunt.