Hellvape Vertex MTL tippek

Sziasztok!
Tegnap jott meg a Vertexem, pont passzol a modra amire szantam igy tokre orultem.
Sajnos a vattazassal nem tudok mit kezdeni. Sose volt problemam egy kazannal se, altalaban elsore sikerul mindent megepiteni.
Ezt a csodat 6-szor keszitettem el, 3 fele vattat es 4-5 fele tekerest probaltam ki.
Akarmilyen video alapjan csinalom, esetleg kutfobol, az elso 1-2 oraban hibatlan aztan jonnek a dryhitek es a szaraz vatta.
Teljesen elvesztem, tetszik ugyhogy nem adnam el vagy raknam fiokba de megorulok tole. Az se segit, hogy hajthatatlan vagyok ilyen teren, mindig meg kell oldanom a problemakat ezert hajnali 2-kor is vattaztam meg:D
Aki rajott mar a titokra attol meghallgatnek par tippet.
Jelenleg 3-as mag, kanthal es nem tudom hany tekeres de .86 ohm, vatta ritkitva es ovatosan beultetve.(meg mukodik de ez nem jelent semmit)
Koszi elore is!

3 kedvelés

Szia Ákos!

Én csak úgy, hogy nem volt még Vertex-em csak hasonló deck-es tankom, de azért megkockáztatnék néhány tippet, mert a dry hit = lé ellátás probléma és…
…esteleg a 3.0-as méretű tekerés sok az etető, léellátó méretéhez képest. (Mekora átmérőt adott a gyár a tankhoz? Avval kéne megpróbálni!)
…a vatta hosszúsága is lehet kulcs, ha hosszú eltömődhet, ha rövid akkor meg nem ér el a mannáig. (Az egyik videós a deck és a külső él közé (O-ring) ajánlja a befűzött vatta leszabását, és nem ritkított semmit. Pont leér a deck aljáig.)

Csak 2 tipp, bocs ha bele vau!
Sok sikert!
Átadom a szót a Vertex-eseknek…

ui.: Ne hagyj vállat a vattának, fordulj egyből a tekerés után a nyílásba!

2 kedvelés

Szia! :slightly_smiling_face:
Nekem egy Hellvape MD tankom van,aminek a deckje szerintem nagyon hasonlít a Vertexéhez.
Ezt a bejegyzést érdemes lenne végigolvasnod,hátha segít.

2 kedvelés

A fenti @John mester által megidézett írásban minden is benne van (én már nem is emlékeztem).

A dry hit jelenséget kiegészíteném egy általános szabállyal:
Nem árt a kezdő teljesítményre odafigyelni, lentről indítani felfelé az optimumig az ellenállás fügvényében.
Lehet, hogy csak én vagyok béna, de nincs két tökéletesen egyforma vattázásom - tekerésem, így csak kb. tudom elsőre belőni a kraftot…

4 kedvelés

Koszonom mindenkinek a tippeket, ezek alapjan kiserletezek tovabb!:grin:

3 kedvelés