Pár vattás kérdés

Sziasztok!
Azt miből tudom megállapítani, hogy túl vastag lett a vattázás? Illetve azt, hogy túl vékony?
Valamint, milyen érzés a dry hit, és mikor alakul ki?

3 kedvelés

ha ég a vatta észre veszed majd… :grin:

12 kedvelés

Sok mindentől függ. Tekeréstől, kazán fajtától, mtl-, rdl-, vagy dl-től, de ami általános, az az, hogy amikor át húzod a vattát a tekerésen, akkor épp hogy egy picit szoruljon benne a vatta. Enyhén mozgassa a tekerést, de ne húzza el.

6 kedvelés

Esetemben, 2.5 magon tekerek. Mtl-ben. Ebbe a bpmods 3 mm-es vattát használok, amit effektiv kettőbe osztok. Nekem igy tökéletes.

3 kedvelés

Mtl kazánban használok 2,5 magos tekerést, Hellvape méret nélküli vattát. Életem második vattázása volt a tegnapi, és az előzőhöz képest azt vettem észre, hogy kissé nehezebben jön a gőz, erősebbet kell szívni, illetve “vastagabb” is a gőz. :sweat_smile: Egyépként picit szorult a vatta, de a tekerést nem húzta el.

4 kedvelés

Egy picit megszúrkálhatod tűvel, esetleg más hegyes tárgyal,ha nem akarod újravattázni.(feltéve,hogy “steril”)
Néha segít ez a művelet. :saluting_face: :wink:

7 kedvelés

Ez is egy jó ötlet. Köszönöm,elraktározom​:+1::handshake:

3 kedvelés

Sok esetben ritkitani kell a vattát, de nem mindig. Ezért is irtam korábban, hogy ez kazán függő…

4 kedvelés

Milyen fajta kazán,ha szabad érdeklődni?!
Elképzelhető,hogy van olyan tipus valamelyikünknek.

5 kedvelés

Khm,sőt biztos :grin:
Ami nekünk nincs,az nem is létezik :joy:

6 kedvelés

Dry hit
:point_down:
jeff dunham smoking GIF

13 kedvelés

Pont ilyen “száraznak” képzelem :rofl:

Néha sötétebb “füsttel”!
Scared Katheryn Winnick GIF by ABC Network

6 kedvelés

Késői válasz, de, Geekvape ammit Rda

3 kedvelés

Sosem késő,biztos van itt aki tanácsot tud adni.Spec. én nem erről az RDA-ról,másikról talán. :grimacing: :saluting_face:

3 kedvelés

Nekem volt geekvape ammit rda. Érdekes kis rda volt. Izben eléggé jól hozta amit kellett. Nekem vattázásra nem volt jelentősebb gondom vele. 2.5 magon tekertem mindig. (Amúgy keveset tekerek 2-es magra).
Te squonkolva használod vagy pedig dripper-ként? Amíg nálam volt, én squonkolva használtam. Nekem sosem volt vele dryhit.

3 kedvelés

Dripperként használom. Jó kis rda, meg vagyok vele elégedve. És nem tapasztaltam még dry hitet, inkább csak annyi hogy elmegy az íz, és akkor csepegtetek még rá, habár a vatta még nem annyira száraz.

1 kedvelés

Én eddig még a két gyári 2.5 magos tekerést használtam el. Vettem hozzá huzalt, ami elég furcsa nekem, és le is égettem, ezért kísérleteztem vele. Építettem már 3 magost is, most épp egy 2 magossal használom.

1 kedvelés