Mitől lehet hirtlen dryhit

Sziasztok!
Most kevertem egy 70Vg 30Pg alaplevet előtte valamivel hígabbat szívtam (kb 60/40 es lehetett), és közben nyárból hirtelen hűvös ősz lett. Azt tapasztalom hogy most folyton szárazra fut a tekerésem ugyanazzal a tekerccsel és vattával mint az előző tanknál. (Berserker V3) A sűrűbb lé miatt nem jut rendesen a vattára vagy a hűvös idő miatt sűrűsödött be? Melyik mtl kazán bírkózik meg jól a sűrű liquiddel? Ha kevesebb vattát teszek az javíthat valamit? Vagy üssem fel a cuccot egy kis PG-vel?

1 kedvelés

A dry hit oka, hogy nem jut elég leves a tekeréshez. Kevés vatta, túltömött vatta, túl sűrű leves, vattavég pozícionálása mind gond lehet. Ha tényleg csak a 70/30 óta jelentkezik a hiba akkor válts 60/40re vagy cserélj jobb szállítóképességű vattára. Pl vapefly cotton clouds-ra…olcsó és kiváló MTL-hez…és hidegebb körülmények között is jól szállítja a 70/30as liquidet

3 kedvelés

Pont ez a fajta vatta van benne

akkor a vatta mennyisége és/vagy végeinek pozícionálása lehet a gond…szerintem
A cotton clouds nálam még 95/05el is elboldogult mtl-ben, Sőőőt, én DL-hez is ezt használom 20-22 wattnál 70/30as levessel kint és bent

1 kedvelés

Milyen tekerés, mennyi ohm, hány watt? Leér teljesen a vályatba a vatta?
Csak érdeklődöm, én 50/50 levest használok.

Szerintem a hűvös idő az oka.

2 kedvelés

Az időjáráson nem tudunk, viszont a vatta típusán vagy a leves sűrűségén tudunk változtatni. Egyébként ezt a 10-20fokot nem gondolom olyan kevésnek, hogy gondot okozzon a cotton clouds-nak mtl-ben (nekem DL-nél sem) 70/30as levessel

Hidegben viszont amennyi gőzt vesztünk a +PG arány miatt annyival több lesz az amennyit a szervezetünk produkál mellé még optikailag :grin: (én értem így megfogalmazva, remélem ti is :joy:)

1 kedvelés

Ha már dryhit…
Eddig sosem volt ilyen problémám, viszont most a dvarw és a v9 is olyan dry hitet adott, hogy alig győztem utána levegőt venni.
Én az új vattának tulajdonítottam a problémát. Cloud 9. Ugyanannyit tettem mint a super sorb vagy BP mods - ból. Van valakinek tapasztalata ezzel a vattával?
Vagy okozhatja valóban a hidegebb idő?

3 kedvelés

Ezért is dobtam be a témát, hátha más is tapasztalja. Nem cseréltem se tekerést se vattát csak betöltöttem a sűrűbb liquidet és kezdődtek a gondok. Nyilván a 15-20 fok nem hideg még ( a 35 höz képest mindenképpen :slight_smile: ), de ahogy @Vaperina_Kinga is írja valszeg dermedt annyit hogy már nem minden kazán bírkózik meg vele ugyanúgy. Első körben meg fogom próbálni amit @Zsolt68 írt hogy csinálok egy új vattázást, aztán kiderül mi lehet

1 kedvelés

Ritkább a vatta nem kell ritkítani,vagyis nem szoktam :smiling_face:

3 kedvelés

2.5 maghoz 4felé szedem a C9-et

4 kedvelés

Úgy tűnik nem a vatta miatt volt dryhit. Itthon teljesen jól működik.
Valszeg az zavarta meg őket, hogy nyitva volt az ablak, pont előtte “parkoltak” és fáztak​:roll_eyes::slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Igen az lehet…jön a tél…50/50 leves …mondjuk én mindig azt használok…a tankot fogd meg miután sokat áll melegítsd kéz melegre…

3 kedvelés

Én is mindig 50/50-est használok.
Majd figyelek rá, hogy meg ne fázzanak​:slightly_smiling_face::joy:
Tavaly télen is már ecigiztem, de nem emlékszem, hogy ilyen gondom lett volna. Még nem volt dryhitem.
Mondjuk más tankjaim is voltak akkoriban. Pedig a porlasztós még kényesebb, legalábbis azt gondolnám…
Na mindegy :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Babusgatni kell ezeket is… :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Lehet akkoriban még jobban babusgattam őket :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Akkor most finom meglepi volt? :rofl: ne aggódj járt így más is :grin:

2 kedvelés

Tudom, hogy nem én vagyok az első, és nem is az utolsó. De azt hittem én kivétel leszek :joy::joy:
Na jó, ezt túl beszéltük :slightly_smiling_face:
Dryhit mentest mindenkinek :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

évente 3-4 szer így gondolhatod már egy doboz vattát elszívtam szárazon…

1 kedvelés

Az 50/50 ellenére, picit ritkítsd meg a vattát. Hálás lesz. :blush:

4 kedvelés