Brunhilde mtl rta

Üdv!
Adott egy tank: Brunhilde mtl rta
Egy olyan problémám volna vele, hogy:
Eddig az elején olyan jó ízeket produkált, nem tudtam “megölni”. mehettek a lánc slukkok is, és egyszer csak gondolta magát a tank. és bumm, minden 3-dik erősebb slukknál, nem is dry hit, de ilyen érdekes vatta ízt érzek.
Lehetséges hogy a kanóc egy időután elfárad? Ami vezeti a lét? vagy esetleg elmozdult és az miatt nem szállit úgy ? stb
Olvastam hogy vannak itt trükkök hogy pl a sodronyt középen szedjem ki, vagy hogy az egész sodronyt szedjem ki, és rakjak bele teli pamutot stb.
Szólvam mint eddig is, most is elfogadok sok-sok segítséget :heart: :heart: :smiling_face: :kissing_smiling_eyes: :smile: :grin:

(érdemes volna a sodronyokat forró vízben megfürdetni + az egész készüléket ?)

Szerintem inkább vattázási gond lehet.
Sodronyt kiveheted megnézni, de magától nem foszlik. Esetleg egy takarítás a sodronynak ha még nem volt. Szét ne szedd szerintem, mert akkor csak szétesik előbb utóbb.
Esetleg egy kényfép róla, hátha látszik mi a gond.

5 kedvelés

Közben olvasgattam még. Lehet meglesz a lúdas:
Superfine MTL Fused Clapton Pre-Coiled Wire
AWG Value: 30AWG X 2, 38AWG
Resistance value: 0.7Ω
Material: Nichrome
Használok 20W-on
És most az imént ezt olvastam:

A nikróm olvadáspontja alacsonyabb, mint a Kanthalé, tehát óvatosnak kell lenned, amikor a tekercseket szárazon izzítod – könnyen szétég, ha nem vagy óvatos! Kezdd alacsonyan, majd impulzusokban melegítsd a tekercseket. Ne siess vele, és ne izzítsd a maximális teljesítményen, miközben száraz.

Szerinted én nem 20W izzitottam? :face_with_raised_eyebrow: :expressionless:
és sokáig?

Gondolom akkor itt lesz a probléma?!

4 kedvelés

Én is izzítottam 20 watton, semmi baja nem volt, lesz. Az izzítás ideje a lényeg. Nem fehéredésig kell izzítani a szerencsétlen drótot. Ha egy másodperc alatt felizzik, akkor egy másodpercig nyomom. Ha öt kell neki, akkor öt másodpercig. Nálad vattázási problémák lesznek, főleg hogy vatta ízt érzel. Esetleg próbáld ki más vattával. Mint @Deepfreeze kolléga is említette, egy fotó jól jönne, esetleg a vatta típusát is leírhatnád, akkor többen több ötletet is tudnánk adni.:slightly_smiling_face:

6 kedvelés






Itt most friss minden

8 kedvelés

Nem látok nagy problémát, de ezt a vattát még nem használtam. Ha van otthon más, próbáld ki. Én BP vattát használok bele.
Ez 2.5-s tekerés?

4 kedvelés

AWG Value: 30AWG X 2, 38AWG

Erre gondolsz?

3 kedvelés

A tekerés belső átmérőjére gondolt, milliméterben megadva.

5 kedvelés

Szervusz !

Ha csak kiveszed a sodronyokat és rálógatod a vattát kétoldalt a furatokra, szívás közben annyit nedvesít , hogy ne legyen dry hit. Én simán megfúrtam a lehető legnagyobb fúróval ami még a közép oszlopot nem sértette és simán belelógattam a vattát. Utána soha nem volt dry hit, láncslukkolás során sem.

5 kedvelés

Szia! Szerintem túl közel van a tekerés az afc-hez ebből adódik, hogy kevés a vatta esése. Kicsit kevésnek is látom a vattát a tekerésbe ill. soknak tűnik a vége a sodronyok között. Így nem igazán szállítja megfelelően a levest.

3 kedvelés

És ezt hogy oldjam meg? Emeljem fel a coilt? Illetve legyen sűrűbb a vatta?

3 kedvelés

Sziasztok. Az én Brüncimen ennél közelebb szoktam állítani a coil-t de liquid szállítási gondom vagy dry hit (eddig) nem volt.
Első körben azzal próbálkoznék, amit épp te vetettél fel témaindító posztodban, a sodronyokat kicsit áztatni, mosni (óvatosan). A kapilláris hatás miatt érzékenyek bármi szennyeződésre, pl. zsíros kézzel nem szerencsés fogdosni. Amikor hozzám megérkezett, első dolgom volt (a tank és szétszedett alkatrészei mellett) a sodronyt mosogatószeres vízzel, kis ecsettel óvatosan megmosni (ne ragadjon közé ecsetből szál és ne essen szét a sodrony), aztán csap alatt bő vízzel átöblíteni, és szárítás. Azóta is kap minden coil cserénél egy sima vizes mosást ultrahangos mosóban, tudom, néhány dolgot “kicsit” túlzásba viszek… :smiley:
Második körben (vagy elsővel együtt), ahogy írták előttem, vatta mennyiséget növelném, de csak nagyon picit. Az enyémben a coil-ból kijövő vatta teljesen befedi és telíti a sodronynál lévő liquid árkot, illetve soha nem “tömködöm” az árokba, hanem a vatta végét lefelé fordítva beteszem az árokba és oldalról vagy rézsútosan “lökdösve”, ígazítva egy idő után szépen utat talál magának, beigazodik, és egyúttal laza is marad. Nyilván sok vatta vagy tömörített vatta sem jó, mert az tuti dry hit lesz.

4 kedvelés

Én feljebb emelném. Min. annyira hogyha síkba nézed a két csavar közé essen a középpont vagy kicsit feljebb. Vattát belehúzod épp annyira legyen szoros, hogy a tekerést ne mozdítsa el. Két végét gumigyűrűk vonalában vágod, picit ritkítasz és csak befordítod eligazítod és kész. Sodronyokat minden tekerésnél én is ultrahangosba dobom annak annyi elég.

5 kedvelés

Én eddig úgy tudtam, hogy a coil és légbeömlő közötti távolság a TH-ra van hatással, távolabbi esetén erősebb, karcosabb lesz, közelebb igazítva selymesebb, kevesebb TH.
De lehet igazad van, a Brünci egy külön egyéniség :slight_smile: , ezt is meg lehet próbálni, hátha segít. Nálam ez nem befolyásolta eddig a liquid szállítást.
Vatta szorossága jó tipp :+1:, én el is felejtettem írni, érezni kell behúzás közben kis ellenállást, de a coil-t ne mozdítsa el.

4 kedvelés

Jól tudtad. Egyébként kábé én is ilyen magasan használom.
Abból indulj ki, hogy eddig jól működött minden. Mi változott?

5 kedvelés

Nézegettem a képeket és feltűnt a sodrony helyzete a mod-on.
Lehet nem megoldás, de azért megosztom: nálam teljesen rátekerve a tankot a mod-ra, az egyik sodrony épp felém esik, másik a túloldalon. Így szívás közben felém dől, időnként a mod kijelzőjére nézve pedig hátrafelé dől, épp a sodronyok felé mozgatva a liquid-et, ami tovább segítheti, erősítheti a liquid felvételt. Nálad oldalra esnek, ha jól látom, így nincs meg ez a hatás.
Korábban esetleg másképp állt a tank a mod-on? Vagy ha időnként mindkét oldalra megdöntöd egy pillanatra, segít a problémán?

Egyenlőre úgy nézz ki a helyzet, hogy teszi a dolgát. A köviket csináltam, nem tudom hogy ebből mi volt AZ A MEGOLDÁS, ami segített.
-Szétszedtem teljesen a tankot. (nem apró darabokra)
-Egy igen forró vízben beáztattam mindent, majd átmostam őket hideg vízben kb 10-15p múlva, majd kiraktam a napra száradni.
-A drótot megfogtam csípeszel, és csöpiztem a tetejére, jó volt a vezetése egyből nyelte a nedűt.
-Miútán megvoltak a “mossások” a drótot csípeszel fogtam meg hogy ne tapadjon rá zsír piszok stb, és úgy ralktam be a tank-ba.
-Új tekerést raktam bele, és a legalacsonyabb W-on ízzitottam úgy hogy lássam a spotokat.
-Új vatta is ment bele.
-Nem piszkátam a tekerést stb stb.
Eddig úgy nézz ki stimm minden. finom gőz, mehet a lánc slukk is.

Viszont amíg ezt nem csináltam meg ezeket tpsztaltam meg: a mód többször is 0.7 felett volt mint 0.7 közelébbe, tán a max az 0.77-078 volt.
Amikor egy kicsit basztattam a tankot, töbször is kiirta hogy atomizer short, de ha leterketem meg vissza akkor ment.

Most viszont stabbil 0.67 ohm on megy, és úgy nézz ki “stabil” is . ha leemelem a kupakot akkor sem írja ki hogy short atomizer. viszont a másiknál akárhonyszorr megnéztem hogy mi a baj mindig a short fogadott.

szóval nem tudom mi volt az a lépés ami segitett :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Az Atomizer Short problèmára itt egy remek írás.:

3 kedvelés

A képen úgy néz ki, nem hajtod el a drót végeit. Lehet, hogy hozzáér a tank falához, az okozhat ilyesmit.

3 kedvelés

Az előző tekerésnél csinálta ezt. Ennél most nem, pedig ott oldalra is hajtottam. Amit látsz képen, ez most a full friss, amit írtam fent, hogy minden szűz most. És így tökéletesen megy most. Szóval azért írtam hogy nem tudom mivolt a ludas.

3 kedvelés