Hellvape vertex

Sziasztok!
Volt valakinek dolga már a hellvape vertex tankkal?

unnamed

5 kedvelés

Szia, igen, most adom el. :smiley:
Nekem nem sikerült megbarátkoznom vele. Ízben nem lenne rossz, de pl. az MD és az Ares 2 is veri szerintem. Tekerni nem nehéz, 28GA-s Ni80-at használtam hozzá 2,5-en és Super Sorb Cotton Cord-ot (nekem ez a megszokott), de nem vett le e lábamról.

4 kedvelés

Köszi. Pedig reménykedtem, hogy jó kis tank. Tegnap találtam rá és megtetszett

4 kedvelés

Nem lenne rossz, de vannak nála jobbak is, szerintem. Bár ez szubjektív, például sok embernek a Galaxies a nagy kedvenc, nekem meg epeömlésem lesz, ha csak rágondolok. :slight_smile:

4 kedvelés

Sziasztok!

A Vertex - a fényképeken igazából nem jön le, de - nagyon picike. A kazántere is alul marad az Ares, vagy Siren 2-nél. A legnagyobb légbeömlője 3x1mm-es nyílás. A lébeömlóje 1x3mm a két oldalán, az Aresnek és a Siren 2-nek 2x5mm.

Tehát már ránézésre látható, hogy kevés liquidet szállít és párologtat (különösen a másik két MTL RTA-hoz képest). A kevesebb gőz viszont nem feltétlenül azonos a rosszabb ízzel. A méretéből adódóan vékonyabb huzalokkal tekerhető, a 32ga-sal 5-6W-on, a 28ga-sal 6-7W-on vígan teszi a dolgát. Éppen picinysége miatt claptonnal nem is próbálkoztam.

Talán úgy tudom elképzelhetően mondani, hogy a gőze kicsivel több, mint a cigaretta füstje (valahol az Eleaf GS porlasztók környékén lehet). A gőzben nem kell keresni az ízeket, átadja tudása szerint. Az ízével semmi gondom nem volt:
almás rétes: belélegezve alma, kilélegezve a fahéj simogatja az ízlelőbimbóimat;
cherry: karakteresebb az előzőnél, belélegezve inkább a cseresznye dominál, kilégzéskor a cseresznyemag kesernyés íze is érezhető;
eucaliptus: már-már töménynek nevezhető, ütős mentol.

Az viszont tény, hogy a klasszikus, konzervatív (mondhatni nagypapás) vapelésnél domborítja ki igazán a képességeit, ezért önálló stílust képez. Ebéd után kényelmesen elterülve a kanapén, vagy fotelban 15-20 percen át slukkolva számomra tökéletes. A kis teljesítmény és liquid igénye ellenére/mellett nagyon jó vapeélményt nyújt.

Alkalmatlan, illetve kevésbé alkalmas az otthoni, vagy munkahelyi környezetben gyors pár slukkal a sóvárgás megszüntetésére, vagy az utcán néhány hamarjában slukkra. Irreális lehet a “tömény gőz” elvárása. Esetében a szűk DL is felejtős.

Arra ott vannak a nagyobb léáteresztéssel rendelkező MTL tesók, az Ares és a Siren 2. Azok viszont eggyel nagyobb kaliberűek.

Te ismered a saját elvárásaidat a leendő tankoddal szemben, illetve a vapelési szokásaidat. Dönts megfontoltan a saját szájízed szerint. Bár személy szerint szeretem a Vertexet, igyekeztem objektív véleményt formálni.

4 kedvelés

Ráadásul ha tatterben nyomjuk, napokig elég a 4ml. :wink:

4 kedvelés

Alap helyzetben 2ml, a kémény és a palást kicserélésével 3,5ml. Csak az arányok, a teljes összhang kedvéért én meghagytam a 2ml-es konfigurációt.

3 kedvelés

Hát nem is tudom. A reggeli kávéval, vagy ebéd után én simán lekapom a 2mles tankot :slight_smile: Tatterosan is :rofl:

3 kedvelés

Akkor nem az én tankom lesz ez. :rofl: Mostanában hirtelen eltűnik pillanatok alatt 4-5ml… :wink:

3 kedvelés

Tartaléknak nekem is mindig ott figyel feltöltve az Ares és a Siren. Meg persze pár DL tank :wink:. Mindnek más az íze, időszakonként hangulattól függően mást kapok fel.

4 kedvelés